Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Gazeteci olmak isteyenler...

+3
Lily Johnson
Daphne Zoe Launy
Margolis Marguerite Snape
7 posters
YazarMesaj
Muggle

Kadın
Ruh hali : Gazeteci olmak isteyenler... Hmbl7
Galleon : 12298
Ekspresso Puanı : 0

Gazeteci olmak isteyenler... Empty
MesajKonu: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 22:12

Aramızdan Dırdırcı'ya yazmak isteyenler eminim ki çıkacaktır. Eğer öğrenciyseniz ve ileride bu işi - gazeteciliği - bir meslek olarak edinmek istiyorsanız, yardıma hazırım. Baykuş postasıyla (pm) bana ulaşabilirsiniz. Neler yapmanız gerektiğini ve nerede hatalarınız olduğunu size açıklayabileceğimi ve sizi doğru yönlendirebileceğimi umuyorum.
Sonunda editör, muhabir, proje mimarı, çevirmen ve bunun gibi işler var. Seçip işe başlayabilirsiniz... (bunları pm den daha detaylı anlatabilirim.)
Yok eğer sadece bir köşem olsun, orada çiziktireyim diyorsanız, burada başvuru formunuzu doldurun. Adınız soyadınız, nasıl yazılar yazdığınız ve temanız; bunları istiyorum sizden.
Şimdiden hepinize teşekkür ederim ilginiz için.
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/m-m
Daphne Zoe Launy
Son Dakika Editörü
Daphne Zoe Launy

Kadın
Ruh hali : Gazeteci olmak isteyenler... 43772825vu8
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 12045
Ekspresso Puanı : 7

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 22:26

Bu bir rütbe mi?
Muggle

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 22:29

Dediğim gibi eğer bir meslek olarak gazetecilik yapmak istiyorsan; evet bu bir rütbe haline gelecek - tabii öğrenciliğini bitirip mezun olduktan sonra.
Ama eğer sadece köşe yazarlığı istiyorsan hayır, rütbende gazeteci yazmayacak ayrı bir mesleğin aynı sıra gazetede yazıyor olacaksın.
Yardımcı olabilmişimdir umarım :)

En son tarafından C.tesi 09 Şub. 2008, 20:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Daphne Zoe Launy
Son Dakika Editörü
Daphne Zoe Launy

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 22:30

küçük bir köşede, yazabilirim ben :) .ama sürekli gazeteci olmak......Bilemiyorum.
Muggle

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 22:36

Tabii ki bu senin tercihin; Hogwarts'tan sonra hangi mesleği edinmek istediğine kendin karar vermelisin.
Ben sadece bunu isteyenlere yardımcı oluyorum, isteyenler dediğim gibi baykuş postasıyla bana ulaşsınlar ki yapmaları gerekenler hakkında bilgi vereyim.
Sadece dırdırcı'da değil; gelecek postasında da çalışabilirsiniz gazeteci olunca, ama gelecek postası rp in değil rp out. Çünkü site haberlerini veriyor; rp yapılınca çıkarılan haberleri değil. Bu yüzden sadece sihir basınına girmiş olursunuz, rütbeniz olmaz.
Yeterince açıklama yaptım sanırım.
Lily Johnson
Muggle
Lily Johnson

Kadın
Ruh hali : Gazeteci olmak isteyenler... 52696966qo7
Galleon : 12002

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 23:18

evet yeterince açıklama yapmışsınız teşekkürler ama ben size çok darıldım nese burası bunun anlatılacağı bir yer değil. Ya bende gazetede yazı yazmak çok isterim ama ilerisi için düşünmüyorum o yüzden bir yazı üzerinde çalışıyorum şimdilik bitirince size atabilir miyim? bazı yerlerde yardımınız olabilir banada bir köşe ayırırsanız çok sevinirim.
Haktor Ronald Backser
Muggle
Haktor Ronald Backser

Erkek
Ruh hali : Gazeteci olmak isteyenler... Glensuratdw9
Galleon : 11958

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 23:40

aslında bence gazeteci olmak istiyorum küçük bir köşede köşe yazarı olsam yeter yorumcu falan :zuha:
https://2img.net/r/ihimizer/img340/6355/rainnyrupertwd9.jpg
Muggle

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 23:46

Evet Lily; bitirince baykuş postasıyla bana gönderebilirsin.
Ancak sorun şu ki bana niçin darıldığını anlamadım; dergide seninle ilgili bir yazıda yazdığımı hatırlamıyorum, acaba ne yaptım? Böyle bir şeyi yazdıysan nedenini de yaz ki hatam varsa düzelteyim lütfen.
Ve Haktor, deneme yazını bana baykuşla yollarsan bir bakabilirim, hatalarını düzeltir ve şöyle birkaç yazı yazdırırız sana, sonunda çok istekliysen hallolacağını düşünüyorum.
Logan James Howlett

Logan James Howlett

Erkek
Galleon : 12332

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 23:48

Ayrıca Hepinizin bilgisine Gelecek Postasına da eleman alacağım.Fakat bu rp dışı aktivite olduğu için lütfen kendine güvenenler başvursun...
http://sihirdunyasi.editboard.com/profile.forum?mode=viewprofile
Lily Johnson
Muggle
Lily Johnson

Kadın
Ruh hali : Gazeteci olmak isteyenler... 52696966qo7
Galleon : 12002

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 23:50

Şey tamam ben o dargınlığı kafamda çözdüm daha doğrusu burada yazılanlar sadece eğlence amaçlı yazmışsınız o yüzden artık dargın değilim yazıma bakmayı kabul ettiğiniz için teşekkürler.
Muggle

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 23:55

Logan burası senin eleman ilanlarını asacağın pano değil, benim okurlarımla görüşme bölümüm.Lütfen bundan sonra daha dikkatli davran.
Ve de Lily; evet yazdıklarım eğlence amaçlı. Gördüğün gibi sadece senin değil tüm üyeler hakkında denemeler yazıyorum. Beni sitede bir nevi "rita skeeter" olarak görmeni öneriyorum, ...
Sadece eğlence. ? :)

En son tarafından C.tesi 09 Şub. 2008, 20:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimeC.tesi 26 Ocak 2008, 23:57

Margolis Marguerite Snape demiş ki:
Logan burası senin eleman ilanlarını asacağın pano değil, benim okurlarımla görüşme bölümüm.Lütfen bundan sonra daha dikkatli davran.
Ve de Lily; evet yazdıklarım eğlence amaçlı. Gördüğün gibi sadece senin değil tüm üyeler hakkında denemeler yazıyorum. Beni sitede bir nevi "rita skeeter" olarak görmeni öneriyorum, ...
Sadece eğlence. ? :)
evet bakınız ben kapak haberi oldum ama resimleri kendim hazırladım XD margue bi ara hatırlat bana, beni dergiye basarsan seni öldüreceğimi söylemiştim de, sözümü tutayım tamam mı zuzu :zuha:
Muggle

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimePaz 27 Ocak 2008, 00:01

Evet; tekrar lafı açılmışken söyleyeyim - gerçi dergiye de yazdım ama -, resimlerin hepsini Elwina hazırladı, çokkk teşekkürler :) Gerçi hak ettiği gibi büyük kocaman şekilde koyamadım ama... (uğraştım bayaa ama :) ) ... Ve tamam Elw, msn'de yarım saattir titrettiğim halde bir cevap yazmadığın için de ben seni öldüreceğim, ödeşmiş oluruz xD
Bakın, arkadaş ne kadar da kendiyle barışık XD
Allaryce Lena Malfoy

Allaryce Lena Malfoy

Kadın
Ruh hali : Gazeteci olmak isteyenler... Evilgrin0007qd8
Kan statüsü : safkan
Galleon : 11937

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimePaz 27 Ocak 2008, 23:30

Ben de küçük bir köşede yazabilirim eğlenceli gibi duruyor.
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/van
Muggle

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimePtsi 28 Ocak 2008, 01:25

Böyle bir köşe istiyorsanız dediğim gibi baykuş postasından denemelerinizi bana gönderin. Değerlendirip sonuçları size bildireceğim...
Nicholas Carval Atherius
Muggle
Nicholas Carval Atherius

Erkek
Galleon : 11890

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimePtsi 28 Ocak 2008, 10:27

Bende Şifacılar adına bir köşe alabilirim okuyucuların sağlıkla ilgili sorularını yanıtlayan bi köşe güzin abla gibi XD x'D
Daphne Zoe Launy
Son Dakika Editörü
Daphne Zoe Launy

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimePtsi 28 Ocak 2008, 12:28

Margolis Marguerite Snape demiş ki:
Böyle bir köşe istiyorsanız dediğim gibi baykuş postasından denemelerinizi bana gönderin. Değerlendirip sonuçları size bildireceğim...

ben bir öykü yollamıştım ,değerlendirdinmi margue?
Muggle

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimePtsi 28 Ocak 2008, 13:45

Evet Malfoy; açıkçası fikrini çok beğendim :)
Rp'lerin de fena sayılmaz; oldukça iyi bile diyebilirim. Pm'den bana ulaşırsan seninle bir konuşalım bu konuyu...
Avril, değerlendirdiysem sana cevap yollamışımdır, cevap gelmediyse bana öyle bir şey gelmedi :)
(açıkçası birkaç kişiden deneme geldi, içlerinde var mıydın hatırlayamadım.)
Daphne Zoe Launy
Son Dakika Editörü
Daphne Zoe Launy

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimePtsi 28 Ocak 2008, 14:00

içlerinden tek öykü yollayan benimdir herhalde.Hani şu albus ile aberfoth arasında geçen konuşmayı anlatan öykü.Hatta yazım hataların felan var demiştin hatırlasana yaw
Muggle

Kadın

MesajKonu: Geri: Gazeteci olmak isteyenler...   Gazeteci olmak isteyenler... Icon_minitimePtsi 28 Ocak 2008, 14:10

E, zaten değerlendirmeyi sana yollamışım Avril :)
O değerlendirmeye göre hatalarını düzeltip bana koymamı istediğin köşe yazısını yollarsan koyup koymayacağımıza karar veririz ... Bu işler emek istiyor gördüğün gibi x)

En son tarafından C.tesi 09 Şub. 2008, 20:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Gazeteci olmak isteyenler...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-