Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yorumlar

YazarMesaj
Rocio Sycorax Malfoy
Azkaban Kaçağı
Rocio Sycorax Malfoy

Kadın
Ruh hali : Yorumlar Yuppirt8
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 11970
Ekspresso Puanı : 20

Yorumlar Empty
MesajKonu: Yorumlar   Yorumlar Icon_minitimePerş. 19 Haz. 2008, 20:45

Molly Anderson

İlk yolladığın Rp hakkında yorum yapmıyorum bile.. Çünkü yaptığın hataların bir çoğunu 2. yolladığın Rp de düzeltmişsin. Gelişme olması güzel, aradaki bir ay boş durmamışsın.

Yine de düzelttiğin hataları da söylemek istiyorum. Öncelikle ilk Rp'deki olay çok mantıksız, hayal kurmak güzeldir ama fazlası değil. İkinci Rp daha hoş bir olay üzerinde dönüyor. Aynı zaman da daha çok betimleme ve duyguya yer vermişsin. Eğer italik yazmaktan hoşlanmıyorsan, punto küçültmek en iyisi. Daha estetik duruyor, tıpkı 2. Rp'ndeki gibi. Gözüme takılan bir diğer şey çok fazla ''...'' koyman, üç nokta sadece eksiltili cümlelerde koyulur. Yani devam ettirilebilecek ya da yüklemi olmayan cümlelerde, daha az kullanırsan sevinirim. Son olarak kullandığın zaman eklerine dikkat et, neyle başladıysan genel olarak ölyle sürdür.
Rocio Sycorax Malfoy
Azkaban Kaçağı
Rocio Sycorax Malfoy

Kadın

Yorumlar Empty
MesajKonu: Geri: Yorumlar   Yorumlar Icon_minitimePerş. 19 Haz. 2008, 20:45

Avril Pink Delacour

Konuşma yazarken alt satıra geçmen şart değil. Konuşmalar paragraf içinde de yazabilirsin. Ancak ikili uzun konuşmalar için paragraf atlamayı denersen çok daha hoş olur. Arada devrik cümle kullanman hoş olmuş, yazıyı monotonluktan çıkarıyor. Bazı devamı gelebilecek cümle sonlarında üç nokta kullanabilirsin, mesela ilk giriş cümlesinin sonunda.. Virgül kullanımına dikkat etmişsin genel olarak noktalamada sorun yok. Yine de (.) nokta kullandıktan sonra bir boşluk bırakmandan yanayım. Olay döngün güzel, betimlemelerde yerinde yapılmış. Bence kendi duygularına daha çok yer ayırmalısın. Yazı tipin, rengin vs. güzel, zaten bunlar da kendi zevkin..
Rocio Sycorax Malfoy
Azkaban Kaçağı
Rocio Sycorax Malfoy

Kadın

Yorumlar Empty
MesajKonu: Geri: Yorumlar   Yorumlar Icon_minitimePerş. 19 Haz. 2008, 21:16

Célia Ellen F. Reeser

Genel olarak güzel, puanlama yapmak gerekirse 8/10 derim. Hikaye güzel, betimleme güzel, uzunluk, renk vs. güzel.. Özellikle kendi düşüncelerine bolca yer vermen ve kendi kendine sorular sorman çok iyi. Düşüncelerini de farklı bir renkle yazabilirsin.

Eksiklerin ise birincisi; anlamını bilmediğin demeyelim de yanlış kullandığın kelimeler var. Yani değişik yazacaksın diye anlatım bozukluğu yapma ya da bir deyimi değiştirme. İkincisi de bu bir hata değil aslında, öneri ; bence paragraflarını daha kaln tutmalısın.
Rocio Sycorax Malfoy
Azkaban Kaçağı
Rocio Sycorax Malfoy

Kadın

Yorumlar Empty
MesajKonu: Geri: Yorumlar   Yorumlar Icon_minitimeCuma 20 Haz. 2008, 01:23

Karolina Siri Bergliot

Öncelikle söyeleyeyim oldukça geniş ve yaratıcı bir hayal gücün var. Ben o kadar detaydan dört sayfa yazı çıkarırdım, bence sende Rplerini uzatabilirsin. Daha çok betimle ve kendi yorumlarına yer ver. Fazla da sakız tadına getirmeye gerek yok, yerinde uzatmalısın. İmla kurallarına uyumlusun. Renkelndirmede sorun var ama bu tabi estetik yönü. Genel anlamda güzel buldum. Kendini kolayca geliştirebilirsin, bekliyorum.
Rocio Sycorax Malfoy
Azkaban Kaçağı
Rocio Sycorax Malfoy

Kadın

Yorumlar Empty
MesajKonu: Geri: Yorumlar   Yorumlar Icon_minitimePaz 22 Haz. 2008, 16:46

Emily Guererro

Genel anlamda güzel buldum. Öykleme, betimleme ve yorumlama yerinde olmuş. Yine de ufak eksiklerin var. Öncelikle nerdeyse hiç noktalama kullanmamışsın, bundan sonra kullan çünkü anlam karmaşası oluyor. Düşüncelerini, farklı insanlarının konuşmalarını farklı renklerle göster. Ayrıca konuşma cümlesi yazarken daha doğal ol, eksiltili cümle vs kullan mesela. Ayrıca bu rpde ben giriş göremedim, direk gelmişmeden dalınmış konuya. Bir kaç satır konuya giriş yazarsan çok daha hoş olur.

Yorumlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yorumlar