Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Huzur

YazarMesaj
Bellatrix Black

Bellatrix Black

Kadın
Ruh hali : Huzur Danceuy7
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 12288
Ekspresso Puanı : 0

Huzur Empty
MesajKonu: Huzur   Huzur Icon_minitimeC.tesi 21 Haz. 2008, 19:51

Bugün çok yorulmuştu. Meadow Park'taki muggle çocukların hafızalarını değiştirdikten sonra birde çocuklarla konuşmuştu muggle çocuklarının yanında daha dikkatli olmalarına dair. Aslında ona kalsa hiç konuşmasalar daha iyiydi ama bunu onlara söyleyemezdi. Ailelerinin yoldaşlıkta olduğu çok belliydi. Zaten öyle olmasa neden muggle çocuklarla oynamalarına izin versinlerdi ki.

Burdaki işide bittikten sonra bakanlığa geri dönüp kalan dosyaları incelemiş ve düzenlemişti. Şimdi ise tek istediği biraz dinlenmek ve huzur bulmaktı. Her zamanki gibi gene Knockturn yoluna gelmişti. Günün bu saatinde fazla kalabalıktı ama en azından ortalıkta aptal bulanıklar yoktu. Nereye girebileceğini düşünerek yolda ilerliyordu. Belki Karanlık sofrada bir şeyler içerek biraz serinleyebilirim. Ama görünüşe göre düşüncelere dalıp biraz fazla yürümüştü. Kendini Caliginosus Pagina Kitapçısı'nın önünde buluverdi. Aslında girip birkaç kitap alsa hiç fena olmazdı. Sonunda dükkana girmeye karar verdi. Kapıyı yavaşça aralayarak içeri girdi. Dükkanın sahibi Jack ortalarda görünmüyordu. Muhtemelen gene arka tarafta yeni gelen kitaplarla ilgileniyordur. Raflar arasında dolaşmaya başladı. Buraya defalarca gelmişti ama buradan hiç sıkılmıyordu. Her geldiğinde okuyabileceği yeni ve hoş kitaplar buluyordu. Tabiki Jack'in tavsiyeleri sayesinde... Şuana kadar bir şey bulamamıştı. Keşke yine Jack gelsede bana yardımcı olsa.

-Jack! Ordamısın? Ben Bella. Arka taraftamısın? Hey sonunda geldin nasılsın?

Jack kır saçlı, kısa boylu orta yaşlı bir adamdı. Ama buna rağman olduğundan daha yaşlı görünüyordu. Bellatrix bunda çektiği acıların etkisi olduğunu düşünüyordu. Bugün sanki daha neşeli görünüyordu.

-Hoşgeldin Bella. Ben iyiyim bugün birbirinden güzel kitaplar geçti elime o yüzden bayağı neşeliyim. Sen nasılsın? Gene benden tavsiye isteyeceksin sanırım.

Bu çok şaşırtıcıydı. Çünkü Bellatrix'in gördüğüne göre Jack ilk defa gülümsüyordu. Onu uzun zamandır tanırdı ama daha önce hiç güldüğünü görmemişti.Kendiside ona gülümsedi. Her zamanki gibi haklıydı.

-Bende iyiyim Jack teşekkür ederim. Kesinlikle haklısın her zamanki gibi senden tavsiye almak istiyorum. Neredeyse yarım saatir raflar arasında dolanıyorum ama henüz hiç hoşuma giden bir şey bulmadım. Böyle neşeli olduğunu görmek güzel. Acaba şu yeni gelen kitaplar arasında benim hoşuma gidebilecek bir şeyler varmı?

-Sanırım bir kaç tane olması gerekiyor. Hadi benimle arka tarafa gelde sana göstereyim.

Bellatrix yaşlı adamın peşinden dükkanın arka taraflarında bulunan bir perdenin arkasına geçti. Vay canına. Burada ne kadar çok kitap var böyle. O etrafı incelerken Jack'te kitapların arasından Bella'ya uygun bir tane arıyordu. Son kitabın adını görünce hafifçe gülümsedi. İşte bu kitap tamda Bella'nın hoşuna gidebilecek bir kitaptı. Kitabı eline alarak Bella'nın yanına gitti ve kitabı ona verdi.

-Al bakalım işte bu tamda senin hoşuna gidebilecek bir kitap. Doya doya okursun ama bunu pek ortalıkta bırakmamanı tavsiye ederim özelliklede bakanlıkta.

Bulanıklar ve Huzurlu Bir Safkan Toplum İçin Oluşturdukları Tehlikeler
Kitabın adını okuyunca gülümsedi. Evet gerçekten bu tamda hoşuna gidecek bir kitaptı.

-Evet ne demek istediğini kesinlikle anlıyorum Jack. Bu kitabı ortalıkta bırakmayacağımdan emin olabilirsin.Ben artık gitsem iyi olacak. Görüşürüz kitap için teşekkürler.

Jack son bir kez gülümseyerek dükkanın ön tarafına çıktı. O sırada kitabın parasını ödemediğini farketti. Acaba ne kadardı.Kitabı evirip çevirdi. İşte arka tarafında küçük bir köşede fiyatı yazıyordu. 60 galeon...Cebinden para çıkartarak kitabın ücretini Jack'in masasına bıraktı. Ardından dükkandan çıktı.
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/bel

Huzur
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-