Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Zavallı Dan...

+4
Lily L. Black
Angelina Voleta Anderson
Daphne Zoe Launy
Elina Lora Dark
8 posters
YazarMesaj
Elina Lora Dark

Elina Lora Dark

Kadın
Ruh hali : Zavallı Dan... 10811077vl2
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11580
Ekspresso Puanı : 0

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimePtsi 18 Ağus. 2008, 17:06

Harry Potter artık yazı bile yazamıyor

Harry Potter'la ünlenen Daniel Radcliffe yakalandığı hastalık nedeniyle ayakkabılarını bağlamakta bile zorlandığını söyledi..
Zavallı Dan... Sp
İzlenme rekorları kıran Harry Potter filminin başrol oyuncusu Daniel Radcliffe, dyspraxia (hareket planlama bozukluğu) hastası olduğunu açıkladı. Hollywood'un en çok kazanan genç oyuncular listesinde ilk sıralarda yer alan Radcliffe yaptığı açıklamada, zaman zaman ayakkabısını bile bağlayamadığını söyledi. Beyninin "amaçlı hareketleri kontrol etmesinde bozukluk" olduğunu söyleyen Radcliffe, hastalığa yakalanmasının bir nedeni olmadığını, herkesin bu hastalığa yakalanma ihtimali olduğunu dile getirdi. Genç oyuncu hastalığın, insanın öğrenme yetisini de etkilediğini, yazı yazamadığını ve bu yüzden okul notlarının son dönemde çok kötü olduğunu belirtti. Radcliffe, "Okulum, notlarım çöplüğe döndü" diye konuştu.

Alıntıdır arkadaşlar....
Daphne Zoe Launy
Son Dakika Editörü
Daphne Zoe Launy

Kadın
Ruh hali : Zavallı Dan... 43772825vu8
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 12081
Ekspresso Puanı : 7

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Geri: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimePtsi 18 Ağus. 2008, 17:07

1-) Yakalanmadı, zaten hastaydı
2-) Açıklanmadı, çünkü hiç bir zaman saklamadılar
3-)Biliyordum, ama paylaşım için sağol
Elina Lora Dark

Elina Lora Dark

Kadın

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Geri: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimePtsi 18 Ağus. 2008, 17:09

Gabriella Sydney D'Owen demiş ki:
,

Ne????:hıı:
Daphne Zoe Launy
Son Dakika Editörü
Daphne Zoe Launy

Kadın
Galleon : 12081
Ekspresso Puanı : 7

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Geri: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimePtsi 18 Ağus. 2008, 17:11

Dur ben ilk öğrendiğim haberi koyayım.
Quidditch oynarken bunun farkına varamazsınız ama, Harry Potter yıldızı Daniel Radcliffe’ın dispraksi (dyspraxia) hastalığından (hareket planlama bozukluğu, genellikle sakarlıkla özdeşleştirilir) muzdarip olduğu ortaya çıktı.

Bu da demek oluyor ki, 19 yaşındaki bu genç hâlâ ayakkabılarını bağlamada sorun yaşıyor.

Daniel bunu Equus adlı oyununun Broadway’de sahneye ilk kez konulmasından önce yaptığı bir röportajda kabul etti - ve şakayla karışık ekledi : “Bazen ‘Neden, neden cırt cırtları ayırmak zorundayım ki?’ diye düşünüyorum”

Daniel ayrıca biraz da dispraksi yüzünden okulda başarılı olamayacağından dolayı aktör olduğunu açıkladı.

Bu çok görülen beyin rahatsızlığı hareket organizasyonunu bozuyor ve genellikle bilinen bir sebebi olmuyor. Gelişim alanlarından herhangi birini veya hepsini etkileyebiliyor, bunlara entellektüel, fiziksel, dilsel alanlar da dahil. Ayrıca bir kimsenin normal öğrenme sürecini bozabiliyor.

Britanya’daki insanların %10′u bu hastalığın semptomlarını taşıyabiliyor, yaklaşık %2 kadarı da ciddi biçimde muzdarip oluyor. Erkekler kadınlara göre, 4 kat daha fazla risk altında.

Anlaşıldığı gibi Daniel’ın dispraksisi iyi huylu olanından, ama şidetli türlerinde merdivenden inip çıkmayı veya koşmayı, sıçramayı, atlamayı, veya topa vurmayı güçleştirebiliyor.

Yetişkinlerde, stresli ve uğraştırıcı durumlarda insanın davranış becerisini etkileyebiliyor ve araba sürme gibi şeyleri güçleştirebiliyor.

Daniel nasıl 5 yaşından beri aktör olmayı arzuladığını anlattı.

Ama annesinin buna karşı çıktığını, en sonunda 9 yaşında onun David Copperfield’ın seçmelerine gitmesine izin verdiğini söyledi, Daniel’a göre bu annesinin onun bir kendine güven desteğine ihtiyaç duyduğunu gördüğü için oldu.

“Okulda herşeyim berbat olduğu için zor zamanlar yaşıyordum, fark edilebilir bir yeteneğim yoktu,” diyor Radcliffe.

Bu konuyla ilgili fikrini aldığımız Dr Younger : “Çocukların ve gençlerin çoğunda bu hastalığın sebebini bulamıyoruz bu yüzden genel tedavi “meşguliyet terapisi” oluyor- eylemleri için plan yapmalarını ve hareketlerini tekrarlamalarını öğretiyoruz” dedi.

Daniel’ın sözcüsü ise “Evet, Dan Radcliffe’in dispraksisi var. Bu hiçbir zaman gizlenmedi. Şükürler olsun ki durumu iyi huylu ve en kötü durumu kendisini ayakkabı bağlarken zorlanmada ve kötü el yazısıyla gösteriyor.”
Elina Lora Dark

Elina Lora Dark

Kadın

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Geri: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimePtsi 18 Ağus. 2008, 17:17

Ben küçüklüğünden beri olduğunu düşünmüyorum olsaydı eğer mutlaka bilinirdi bence yalan haber... Çünkü Harry bu role nasıl baş vurduğunu anlatırken asla hastalığından bahsetmemiş bence yeni bir şey bu neyse ben yeni gördüm paylaşayım dedim....
Angelina Voleta Anderson

Angelina Voleta Anderson

Kadın
Ruh hali : Zavallı Dan... 11mt8
Galleon : 11830
Ekspresso Puanı : 1

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Geri: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimeSalı 19 Ağus. 2008, 20:00

Ay dün haberlerde izledim bunu yinede bilgi için sağol canım.. Daniel için üzüldüm..
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/mol
Lily L. Black
Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkanı
Lily L. Black

Kadın
Ruh hali : Zavallı Dan... 44692542ju9
Galleon : 11948
Ekspresso Puanı : 1

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Geri: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimeCuma 22 Ağus. 2008, 19:57

Elina Lora Dark demiş ki:
Ben küçüklüğünden beri olduğunu düşünmüyorum olsaydı eğer mutlaka bilinirdi bence yalan haber... Çünkü Harry bu role nasıl baş vurduğunu anlatırken asla hastalığından bahsetmemiş bence yeni bir şey bu neyse ben yeni gördüm paylaşayım dedim....

Tam tersi seninki yanlış sanırım.. Bende öyle duymuştum scratch
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
David Kevin Johnson
Muggle
David Kevin Johnson

Erkek
Galleon : 11914

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Geri: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimeCuma 22 Ağus. 2008, 22:13

Gabriella Sydney D'Owen demiş ki:

Ben de böyle biliyorum. Sanırım nette görmüştüm.
Lily Johnson
Muggle
Lily Johnson

Kadın
Ruh hali : Zavallı Dan... 52696966qo7
Galleon : 12038

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Geri: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimeC.tesi 23 Ağus. 2008, 18:16

:bou: Ben bir aralar çok araştırma yapıyordum ama rastlamamıştım neyse :m:
Elizabéth Adrianna Malfoy
Perfect Li(f)e Yazarı
Elizabéth Adrianna Malfoy

Kadın
Ruh hali : Zavallı Dan... Heyup7
Galleon : 12193
Ekspresso Puanı : 41

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Geri: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimeC.tesi 23 Ağus. 2008, 18:18

Durumu daha da kötüye gidiyor diye duydum, doğru mu acaba :/
Christian Dayrnt Black
Britanya ve İrlanda Qudditch Karargahı Başkanı
Christian Dayrnt Black

Erkek
Ruh hali : Zavallı Dan... Yaaati6
Galleon : 11938
Ekspresso Puanı : 4

Zavallı Dan... Empty
MesajKonu: Geri: Zavallı Dan...   Zavallı Dan... Icon_minitimeC.tesi 23 Ağus. 2008, 19:31

Umarım gitmiyordur. Bu konuya hiç rastlamadım ama üzülerek okuduğumu açıklamak isterim.

Zavallı Dan...
1 sayfadaki 1 sayfası