Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Elfida'nın hikayesi

4 posters
YazarMesaj
Andrea Rachel McBrayn

Andrea Rachel McBrayn

Kadın
Ruh hali : Elfida'nın hikayesi 44692542ju9
Kan statüsü : Bulanık
Galleon : 11114
Ekspresso Puanı : 4

Elfida'nın hikayesi Empty
MesajKonu: Elfida'nın hikayesi   Elfida'nın hikayesi Icon_minitimeC.tesi 14 Mart 2009, 22:25

“Esmerdi, narindi, yaşı ufacıktı, ismim ile ismi benzeşiyordu. Cerrahpaşa hastanesi ağrı merkezinde arkadaşımın annesini ziyaret ettiğim sırada annesinin ona seslenmesini duyunca bana seslendi sanarak gayri ihtiyari dönüp baktığımda gördüm onu. Tam karşı yatakta yatıyordu. içim cız etti. Aldığım nefesten, alabileceğim nefeslerden utandım. Gözlerim doluverdi kendimi tutum. Gülümsedim “benim de adım seninki gibi” dedim. Gülümsedi. Elindeki telefonu gösterdi “Haluk abim aldı, bana şarkı yazdı” dedi “Klibinde beni oynatacak, ama oynamak istemediğimi söyledim” dedi.
“Biliyorum yapamam” dedi burkularak..
“Yaparsın niye yapamayasın ki” dedim. Cevap vermedi , sustu. Suskunluğu içimi dağladı. Söylenmemiş ama binlerce kelime içeren bir suskunluktu. “Gene gel, Haluk abim hep geliyor” dedi.

Eve dönerken hep aklımda idi. Sonrasında bir daha hiç gidemedim oraya. Teyzemiz de eve döndü. 1-2 ay sonra teyzemizi kaybettik. Sonra arkadaşımdan öğrendim ki “elfida” da 2 ay öncesinden gitmiş. Orada buluşacaklarmış.”

Bir kız, Elfida'yla yaşadığı kısacık bir kaç anı yazmış bu satırlara...
9 yaşındaki bir kızın, Elfida'nın hikayesi bu... Şarkıcı Haluk Levent, basından gizleyerek 16 kanserli çocuğun tedavisini üstlendi, Elfida onu hepsinden daha çok etkilemiş ki, ona bir şarkı bile yazmış...

Yüzün geçmişten kalan
Aşka tarif yazdıran
Bir alaturka hüzün
Yüzün kıyıma vuran
Anne karnı huzur
Çocukluğumun sesi
Senden bana
Şimdi zamanı sızdıran

Şımartılmamış aşkın
Sessizliğe yakın
Kimbilir kaç yüzyıldır
Sarılmamış kolların
Sisliydi kirpiklerin
Ve gözlerin yağmurlu
Yorulmuşsun
Hakkını almış yılların

Elfida
Bir belalı başımsın
Elfida
Beni farketme sakın
Omzumda iz bırakma
Yüküm dünyaya yakın
Elfida
Hep aklımda kalacaksın

Ne zaman açsam bu şarkıyı, dokuz yaşında ufacık bir kız gelir gözümün önüne... Daha hiç bir şey tatmadan ölümle mücadele etmeye çalışmış, bir süre başarmış ama yenik düşmüş esmer, minicik bir kız çocuğu...
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın
Ruh hali : Elfida'nın hikayesi Friendssx9
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 12243
Ekspresso Puanı : 75

MesajKonu: Geri: Elfida'nın hikayesi   Elfida'nın hikayesi Icon_minitimeC.tesi 14 Mart 2009, 22:41

Ne güzel bir insanlık hareketidir. Bu söylecek söz bulamadım gırtlağıma bir acı çöktü. Sessizleşti bütün hislerim içine kapandı. Kim bilir daha böyle binlerce kişinin ne yardımlara ihtiyacı var. Bu duruma her türlü elimden gelen her şeyi yapıyorum; ama insanlık ne kadar bu yardımı etse de eksik kalıyor nedense?
Andrea Rachel McBrayn

Andrea Rachel McBrayn

Kadın
Ruh hali : Elfida'nın hikayesi 44692542ju9
Kan statüsü : Bulanık
Galleon : 11114
Ekspresso Puanı : 4

MesajKonu: Geri: Elfida'nın hikayesi   Elfida'nın hikayesi Icon_minitimeC.tesi 14 Mart 2009, 22:43

Nicole Marissa Magdalene demiş ki:
Ne güzel bir insanlık hareketidir. Bu söylecek söz bulamadım gırtlağıma bir acı çöktü. Sessizleşti bütün hislerim içine kapandı. Kim bilir daha böyle binlerce kişinin ne yardımlara ihtiyacı var. Bu duruma her türlü elimden gelen her şeyi yapıyorum; ama insanlık ne kadar bu yardımı etse de eksik kalıyor nedense?

Çok haklısın... Mesela bilenler hatırlar Burçak'ı. Kitabını okuduğumda bu şarkı, bu şarkıyı dinlediğimde Burçak aklıma gelyor hep ^^
Maurellé Nemesis Argyris
Slytherin 6. Sınıf Öğrencisi
Maurellé Nemesis Argyris

Kadın
Ruh hali : Elfida'nın hikayesi Heyup7
Galleon : 11548
Ekspresso Puanı : 1

MesajKonu: Geri: Elfida'nın hikayesi   Elfida'nın hikayesi Icon_minitimeC.tesi 14 Mart 2009, 23:19

Gerçekten çok çok üzücü. Kelimeler yetmiyor o an yaşanan duyguları anlatmak için. Boğazına bir yumru takılıyor. Böyle şeylerin çok fazla gerçekleştiğini düşünerek daha fazla üzlüyorsun. Ne yazık...
Daphne Zoe Launy
Son Dakika Editörü
Daphne Zoe Launy

Kadın
Ruh hali : Elfida'nın hikayesi 43772825vu8
Galleon : 12021
Ekspresso Puanı : 7

MesajKonu: Geri: Elfida'nın hikayesi   Elfida'nın hikayesi Icon_minitimeC.tesi 23 Ocak 2010, 17:00

Doğru. Bir gün bu kötü şeylerin bizim de başımıza gelmeyeceğini kim garanti edebilir ki?...

Elfida'nın hikayesi
1 sayfadaki 1 sayfası