AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  SSSSSS  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.

Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Morpheus Fabién Rousseau
Vampir
avatar

Erkek
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 66
Yaş : 23
Galleon : 7090
Ekspresso Puanı : 11
Kayıt tarihi : 16/04/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Perş. 16 Nis. 2009, 20:44

Ad Soyad: Laindessiel Eleniel Coupe
Karakter Hakkında Ön Bilgi:
Zarif, çekingen ve sinsi… Bu üç kelime Eleniel’ın kişiliğini tanımlamak için yeterlidir. Hiçbir zaman atılgan biri olamamıştır. Duygularını yüzüne yansıtmamaya özen gösterir. Keskin bir zekası vardır. Karşısındaki kişinin hamlelerini tahmin etmede oldukça iyidir. Bir şeyleri sömürmek ona zevk verir. Samimi olduğu kişilerin arasında tavırlarına özen göstermez; zarifliğini korur fakat yüzünde ufak bir gülümseme belirir. Bu onda sık sık göremeyeceğiniz bir şeydir. Arkadaşlık ilişkileri pek gelişmemiştir. “Gerçek dost” sıfatını hayatındaki kimseye yakıştıramamıştır. Cesur bir kız değildir fakat ödlekte sayılmaz. İnsanlara karşı mesafelidir. Müşterilerine karşı yüzünden her zaman yapmacık bir gülümseme vardır; tabii buna bir gülümseme denilebilirse. Etkileyici sesini kullanmayı çok iyi bilir Eleniel. Duyguları yüzüne yansımadığı gibi sesine de yansımaz. Kendisine karşı yapılan kötülükler her zaman yanıtını bulur. Öfkeliyken yanında bulunmak istemezsiniz Eleniel'ın. Çabuk kavrayan bir yapıya sahiptir. Ona söylenenleri en ince ayrıntısına kadar düşünür. Kendisine emir verilmesinden hoşlanmaz. Kendi kurallarıyla yaşadığı söylenebilir. İnsan olmanın verdiği bir zayıflık olan ukalalığı hala içinde bulundurmaktadır. Sınırları zorlamaktan hoşlanır. Hiçbir şey onun için yeterli değildir fakat bu dürtüsünü uzun yıllardan sonra oluşturduğu kontrolle dengeler. Ona öğretilen her enstrümanı çalabileceğine inanır. Müzik onun tutkusudur. Havaya saçılan notaları dinlemek kendini gerçekten özgür hissettiği tek anlardan biridir. İçindeki yaşlı ve olgun kadını sık sık düşünür. Yılların eskitemediği bedenine karşıt olarak, iyice yaşlanmış olan ruhu her an yıkılmaya hazır bir kale gibidir.
İstediğiniz Dükkan: Diğer karakterim Svetléna'nın sahip olduğu dükkanı yani Cahudron de Tarte'yi, bu karaktere aktaracağım. Svetlena şimdilik rütbesiz kalacak. ^^
Örnek Rp: Site içinde bir tek bunu bulabildim. Ö.ö Ben Svetlena sorun olmaz sanıyorum ama yine de koyayım dedim.

Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Euphoria Szôlôssy
Vendéglője Restorant Sahibesi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 862
Yaş : 26
Kan statüsü : Safkan ~ O dahil kimse bunu bilmese de.
Galleon : 7762
Ekspresso Puanı : 35
Kayıt tarihi : 21/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   C.tesi 18 Nis. 2009, 14:47

Halledilmiştir. ^^

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/e-u-
Lassyné Velasquez

avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 76
Yaş : 24
Galleon : 7194
Ekspresso Puanı : 1
Kayıt tarihi : 22/02/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Paz 19 Nis. 2009, 20:42

Ad : Daeralda Brielle Aiken
Karakter Hakkında Ön Bilgi : Hayattan zevk almasını bilen bir kişi arıyorsanız bu kuşkusuz Brielledir. En değerli şeyi motorsikleti ve dövmeleri olan bu kızın işi sadece eğlencedir. Geceyi diskoda, sabahı ise dükkanında geçiren bir kızdır. Patavatsız, umursamaz ve dağınıktır. Kibarlık onda aranabilecek son şeydir. Doğruları pat diye yüzüne vurabilecek kadar kabalaşabilir, ama bu onun dobra bir insan olduğuna işarettir. Şımarık ve burnu havadadır. Slytherin'den mezun olduktan sonra bile uslanmamıştır. 18 yaşında evden kaçma girişimlerinde bir otelde, dönüşen bir kurtadamın hedefi olmuştur. O günden sonra her dolunayda dönüşüm gösteren bir kurtadam olmuştur. Sadece ayda bir gece dönüşüm geçirmek hayatını neredeyse hiç etkilememiştir. Bu konuda tek üzüldüğü durum bir gece diskoya gidememesi olmuştur.
İstediğiniz Dükkan : Zodiac isimli bir dükkan açacağım. Dövmeci dükkanı olarak anılıyor. Rock sanatçısı olan babasından kalma bu dükkana gözü gibi bakıyor. Adı ise annesinin istediği üzerine "Zodiac" olmuştur. Astronomi ile fazlasıyla ilgilenen annesi gökyüzünün haritasını dükkana yansıtmak istemiştir. Diagon Yolu'nda, tam Knockturn Yolu'na kesişen sokağın başındadır.
Örnek Rp : Diğer karakterim Adreane Giulia Salvai

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Feodora Providentia
Omnia Mutanter Kitapçısı
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 121
Yaş : 25
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 7594
Ekspresso Puanı : 5
Kayıt tarihi : 13/08/08

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Perş. 23 Nis. 2009, 22:22

Ad Soyad: Feodora Providentia

Karakter Hakkında Ön Bilgi: Bütün yaşantısı kız kardeşinin ölümünün ardından alt üst olmuştur ve bu karakterini de etkilemiştir. Feodora pek uslu bir kız sayılmazdı eskiden. Ravenclaw binasının favori öğrencileri arasında yer alsa da, onun ve arkadaşlarının yaptığı çılgınlıklar sayesinde yıllarca okul çalkalanmıştı. Kız kardeşinin aksine o çok canlı, enerjik ve muzip bir genç kızdı. Bu yönüyle de ailesindeki herkesten ayrı bir konuma sahipti. Ama şimdi durulmuştur Feodora. Hayata pembe gözlüklerden bakan kız gitmiş, yerine ciddi ve sert biri gelmiştir. Yine de içinde bir yerlerde hala o neşeli kız yaşamaktadır. Her zaman oldukça meraklı ve öğrenmeye açık bir kız olmasından dolayı, muzipliğine rağmen hemen her şeyi bilen o ender insanlardan biridir. Sezgileri oldukça kuvvetlidir ve neredeyse hiç yanılmaz, bununla da gurur duyar. Sadece bir kez her şeyi hissetmekten nefret etmiştir... Sadece bir kere... Annesinden ya da babasından ona geçmemiş kızkardeşinde ve onda bulunan kıvark bir zekası vardır. Olayları kavrayıp yorumlama konusunda kimse eline su dökemez. Kindar biridir aslında. O bunu geç keşfetmiştir. Konuşmaktan pek hoşlanmamaktadır artık ve bu yüzden birçok arkadaşı ona sırtını dönmüştür. Mükemmel bir hafızaya sahiptir. Okuduğunu ve işittiğini çok zor unutur. Her ne kadar dünya işlerinden elini eteğini çekmiş bir rahibe gibi davranmak istese de, önüne geçemediği hırsları vardır. Feodora Providentia istediğini alır, sonucu ne olursa olsun. İnatçılık farklı bir şekilde belirmiştir onda. En olmadık zamanlarda tutar ve insanı canından bezdirir. Bu zarif kadını sadece en yakın dostları tanıyabilir ama artık onların da olduğu pek söylenemez. Haraketlerinde her şeyden önce mantık ön plandadır. Bu nedenle hata yapmamak konusunda epey başarılıdır. Soğukkanlı biri olmuştur Feodora. Belki de gördüğü ölümden dolayı bu hale gelmişti.

İstediğiniz Dükkan: Omnia Mutanter Kitapçısı

Dükkan hakkında açıklama: Knockturn Yolu'nun hemen başında yer aalan üç katlı bir dükkandır. Bütün büyücü dükkanlarının aksine bu bina barok tarzda yapılmış bir binadır ve tepesi tuhaf bir şekilde kubbe şeklindedir. Siyah ve hala sağlam olan küçük kapısının üzerindeki, tahrip olmuş kitabeye göre 1610 yılının Temmuz ayında hizmete girmiştir. Bu dükkanın Feodora'dan önceki sahipleri burayı parfüm dükkanı olarak kullandığı için, binanın iç kısmında oldukça geniş ve kullanışlı odalara bulunmaktadır. Duvar harcına küçük buhur taneleri sıkıştırılmış olduğu içinbu dükkan her zaman baş döndürücü şekilde güzel kokmaktadır. Feodora bu dükkanda eski ve değerli kitapları satmaktadır. Ancak dükkanda bulunan tek şey kitaplar değildir. Eğer dükkanın devamlı müşterilerine Feodora özel bir şifre verir. Bu şifreyi bilen herkes, inşaat planında gözükmeyen bir alt kata inebilir ve orada satılan özel eşyaları satın alabilir. Tek bir şartla, Feodora oradaki malzemeleri kişiye uygun olarak verir. Eğer pısırık biriyseniz, zehirli hançerlerle ne işiniz olabilir ki? Bunun dışında Feodora, dükkandaki geleneğin bozulmaması adına değişik parfümleri de satışa çıkarabilir. Bu parfümler tamamen özel imalattır zira Feodora kendisi hazırlar. Bunun dışında eski yazmalar ve bir çom antika eşyada bulmak mümkündür ama onlar için şu kural geçerlidir; bakalbilirsiniz ama satın alamazsınız.

Örnek Rp: *Çıt çıt*

Ormanın belki de en karanlık yerinde korkusuzca yürüyen genç kızın kulaklarında, yarı yarı çürümüş yaprakların üzerine sertçe bastığı zaman çıkan sesten başka bir şey yoktu. Bir zamanlar yeşilin en parlak ve iç açıcı tonunu yansıtan, insana mutluluk veren yapraklar, şimdilerde yerde , bazı bölümleri kopmuş şekilde, çürüyorlardı. Fakat genç kız biliyordu ki, yapraklar yaşarken de ölürken de en güzel görünen varlıklardı. Yaşarken canlı bir yeşile, ölürken ise kırmızının en güzel tonuna bürünürlerdi. Genç kızın yıllardır aklının bir köşesinde, sinsice bekleyen bir soru tekrar bilincinin en önüne çıkmış, onu rahatsız etmeye devam ediyordu. Ölmek nasıl bir şeydi? Nefesinin kesilmesi, gözlerinin kapanması ve ruhun boşlukta bir tüy gibi süzülmesi? Bilmiyordu. O hiç ölmemişti. Ve hiçbir zaman ölmeyecekti. Hiçbir zaman, birçok kişinin dediği gibi ölümün soğukluğunu tadamayacaktı. Bu iyi bir şey miydi yoksa kötü mü? Emin değildi. Birçok insanın sonsuza kadar yaşamak istediğini biliyordu. Bir zamanlar o da çok istemişti. Herşeyi görmek, herşeyi tatmak... İstediklerini yapabilmek için nereye kadar gideceğini bilmediği bir ömrün yeterli olmadığını düşünüyordu. Bir şeyler mutlaka yarım kalacaktı. Fakat ölmemişti ama yaşamıyordu da. Sözlük anlamının dışında kalıyorud herşey. Nefes almak, uyumak, yemek yemek... Belki de yemek yemek hariç. Onun da aldığı bir besin vardı sonuçta; Kan. O kırmızı renkli, hayat pınarı onun tek besiniydi. Tek ihtiyacı, uzun zamandır tek zaafı. Kanı kendine çekerken, hissettiği tuhaf mutluluğu kim ona verebilirdi.?Ya da o tuzlu tadın, bir süre sonra verdiği doygunluk hissini? Kimse. Sadece o sıvı. Onun gibilerin bir damlası için ne taklalar attığını biliyordu. Eh, her vampir bunu yapmazmıydı?

Lysithea, küçük vampir sonsuza kadar sürecekmiş gibi görünen yürüyüşüne devam ederken, aklından bunlar geçiyordu. Oysa sadece ikizini aramaya çıkmıştı. Kim bilir hangi cehenneme girmişti ve kimbilir kiminle neler yapıyordu? Büyük bir ihtimalle yakışıklı kurbanını bir köşeye sıkıştırmış, aklını başından almaya çalışıyordu. Güzel taktik! Az sonra da kendisininkilerle aynı olan cam mavisi gözlerini kocaman açacak ve dolgun dudakları sayesinde başarıyla gizlenen dişlerini, onun sıcak boğazına saplayacaktı. Onlarda olmayan bir şey. Lleweyn'in bunu sadece beslenme amacıyla yaptığını biliyordu. Fakat Lysithea için bu çok farklı bir anlam taşıyordu. O, hiçbir kurbanında güzellik aramazdı. Bu ona salakça gelirdi. Gerçi Lleweyn bunu o amaçla yapmazdı. Elizabeth Bathory gibi güzelliklerinin ona geçeceği ile ilgili bir düşüncesi de yoktu. O aptal vampir, güzellik saplantısı yüzünden, dört sene zindanında aç kalmış ve en sonunda ölü taklidi yaparak dışarı kaçmıştı. Lysit, o kadının nerede olduğunu bilmiyordu. Fakat hala Slovakya'da av peşinde koştuğundan adı kadar emindi. *Belki de güzel bir bakire bulmayı başarır.* Aklından geçen bu düşünce, kırmızımsı dudaklarının iki yana kıvrılmasına neden olurken, bu sefer düşüncelerinden neredeyse tamamen sıyrılmış, mavi gözleri vampirlere has bir şekilde parıldarken, adımlarını biraz daha hızlandırarak, ormanın en nefret ettiği yönüne doğru gitmeye başladı.

Gerçekten geceleri epey ürkütücü olan bu ormanın, en iğrenç kısmı sarmaşıklarla kaplı olan kısmıydı. Zehirli, zehirsiz, dikenli veya değil bütün sarmaşıklar burada ip gibi dolanarak, kördüğümler yaratarak, etrafa salınırlar ve korkutucu bir görüntü oluştururlardı. Gerçi burasının neden böyle doluğunu biliyordu. Buraya arasıra-kırk yılda bir-bazı salak insanlar geliyordu. Tabii dikenler etlerini parçalayarak kanamasına neden oluyordu ve vampirler de o kıymetli sıvının iç gıdıklayan kokusunu alır ve saldırışa geçerlerdi. Avların kaçmak gibi şansı yoktu. Zaten dokundukları birçok sarmaşıkta-henüz muggle isim veremedi, daha bulamadılar ve büyücüler de öyle-dokundukları anda, vücuda kanı kirletmeyecek kadarzehir vererek, onları bayıltırlardı. Bu insanların kanına zehir bulaşmadığı vampire de bir şey olmazdı. Hey, zaten onlar ölmezdi ki? Lysithea'nın yüzü biraz daha düşerken, önüne gelen dikenli sarmaşıktan zarif bir hareketle hiçbir yeri çizilmeden ayrıldı. Çizilse ne olacaktı? Zaten kanamıyordu ki. Üzerindeki siyah, kabarık eteğine zorlukla hakim olarak ormanın içinde ilerlerken, yakınlardan gelen bir ses, ona az önceki tahminin yarı yarıya geçerli olabilceğini anlattı. Lleweyn yeni bir ava çıkmıştı ama işini biraz erken bitirmişti galiba. Narin gövdesini sıkan korseye-Lleweyn'i bu konuda uyarmalı- aldırmadan adımlarını hızlandırırken, siyah, küçük topuklu ayakkabılarına ve koluna şıngırdayan bileziğinin sesine aldırmıyordu. Lleweyn'in nerede olduğunu görmek daha önemliydi onun için. En sonunda, geceler kadar siyah olduğu için karanlıkta neredeyse belli olmayan siyah saçları gördüğünde, hemen yanında duran ağaca yaslandı ve yüzüne gelen sarı saçlarını geriye attırdı, yüzünde küçük bir gülümsemenin dolanmasına izin vererek, konuşmaya başladı;

- Bu seferki kurbanın nasıldı Lle? Sarışın mı, kumral mı?

** Kusura bakmayın rp'de renklendirme yapamadım. Bu zaten bu sitede yaptığım bir rpdi.

_________________


~ In my thoughts, hidden, necropolis of dreams,
Filled with dead hopes, echoing, ghostly screams...Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Euphoria Szôlôssy
Vendéglője Restorant Sahibesi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 862
Yaş : 26
Kan statüsü : Safkan ~ O dahil kimse bunu bilmese de.
Galleon : 7762
Ekspresso Puanı : 35
Kayıt tarihi : 21/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Cuma 24 Nis. 2009, 17:28

Halledilmiştir.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/e-u-
Barty Jack Widmore
Hog's Head Sahibi
avatar

Erkek
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 13
Yaş : 24
Kan statüsü : A Rh+ xD
Galleon : 7383
Ekspresso Puanı : 0
Kayıt tarihi : 13/11/08

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Çarş. 29 Nis. 2009, 20:47

Ad Soyad: Barty Jack Widmore

Karakter Hakkında Ön Bilgi: Barty genel olarak içki düşkünü , kız peşinde koşan ama sınırlarını bilen birisidir. İnsanlara pek güvenmediği için herzaman tanımadığı kişilere mesafeli ve soğuk yaklaşır. Fakat beğendiği birisi olduğunda tüm sıcaklığıyla onu etkilemeyi bilir. Karanlık Taraf için hizmet verse de içindeki iyilik duygusu bazen insanlara yardım etmesini sağlar. Aslında sadece kadınlara karşı iyi davranır. Diğer türlü asasını çekmekten asla kaçınmaz. Hogwarts'dan son sınıfta kaçtığı için bakanlık gibi önemli yerlerde çalışamamaktadır.

İstediğiniz Dükkan: Mümkünse Hogsmade'de bir dükkan açmak istiyorum. Adı Hog's Head olursa sevinirim.

Dükkan hakkında açıklama: Hog's Head tamamen bir içki dükkanıdır. Ancak buraya bir meyhane gözüyle bakmak yanlış olur. Sahibi Barty Jack Widmore bir içki düşkünü olduğundan çıktığı dünya turunda topladığı en mükemmel alkol içeren sıvıları toplamıştır ve dükkanında sergilemektedir. Buraya yanlız kişilerin takıldığı gibi öğrenciler ve çiftler de takılmaktadır. Çoğu içkinin yapımını öğrenen Barty dükkanında bunları kendi imal eder. Burada gerek sihirli içkileri içebilir gerekse leziz muggle içkilerinden tadabilirsiniz.


Örnek Rp:

Spoiler:
 

_________________


Meyhaneme hepinizi bekliyorum.. Muggle ve Büyücü içkilerini deneyin .. Canlı müzikle coşun.. Linki tıklayın hemen damlayın..
http://hogwartsekspresi.editboard.com/hog-s-head-f207/
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Albert Sven Hallstad
The Puzzle Ortağı
avatar

Erkek
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 319
Yaş : 27
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 7104
Ekspresso Puanı : 13
Kayıt tarihi : 27/04/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Çarş. 29 Nis. 2009, 20:53

Ad Soyad: Albert Sven Hallstad
Karakter Hakkında Ön Bilgi: Albert dolu dolu yaşamayı seven biri. Tuttuğunu koparan, istediğini elde eden dalgalı bir kişiliğe sahip. Abisinin tam aksi. Ama kültür ve sanat konusunda ondan geri kalmıyor. Ailenin diğer üyeleri gibi yoğun bir Fransızca ve müzik eğitiminden geçmiş. Profesyonel çellist. Abisi piyano başına kendisi de Çello ardına geçince onları durdurmak çok zor. Kendisi de tıpkı bir çello gibi. Zaman zaman kedi gibi, sinirlendiğinde kasırga gibi. Şimdilerde Londra'ya döndü ve kendi tiyatrosunu açmak istiyor.
İstediğiniz Dükkan: Aurora Boulevard Tiyatrosu (yeni olması sorun olmaz sanırım. Zira bir tek tiyatromuz eksik.)
Dükkan hakkında açıklama: Aurora Boulevard Tiyatrosu 18. yy'dan kalma bir tiyatrodur. Albert İngiltere'ye geri döndüğünde burayı satın alır ve elden geçirir. Godric's Hollow'un merkezinde bulunan tiyatroda önemli sergiler, resitaller ve oyunlar eksik olmaz. Aurora Boulevard İngiltere'nin önde gelen kültürevlerinden biridir.

Örnek Rp: (diğer karakterimin bir rpsi)
Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Elizabéth Adrianna Malfoy
Perfect Li(f)e Yazarı
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 1443
Yaş : 30
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 8223
Ekspresso Puanı : 41
Kayıt tarihi : 15/02/08

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Perş. 30 Nis. 2009, 16:45

Halledildi.

_________________


x And the tears come streaming down your face x
x When you lose something you cannot replace x
x When you love someone but it goes to waste x
x Could it be worse? xSayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
Euphoria Szôlôssy
Vendéglője Restorant Sahibesi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 862
Yaş : 26
Kan statüsü : Safkan ~ O dahil kimse bunu bilmese de.
Galleon : 7762
Ekspresso Puanı : 35
Kayıt tarihi : 21/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Perş. 30 Nis. 2009, 17:35

Bundan sonra İngiltere'de yeni işletme açılmayacaktır. Açmak istediğiniz işletmelerin forum anasayfasından görüntüleyebileceğiniz ülkelerden birinde olması gerekmekte. Başvurularınızı buna göre yaparsanız sevirinim.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/e-u-
Arés Cârolos

avatar

Erkek
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 26
Yaş : 23
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 7033
Ekspresso Puanı : 0
Kayıt tarihi : 30/04/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Cuma 01 Mayıs 2009, 18:13

Ad Soyad: Arés Cârolos
Karakter Hakkında Ön Bilgi: Yunan tanrılarından bir isim almışım ben; Arés. Aynı onun gibi yetiştirildim, aynı onun gibi olmaya zorlandım. Onun yeteneklerini öğrenmeye itildiğim gibi yeteneklerine sahip olmadığı için oldukça şiddet gördüm. Gerçek şu ki, iyiki o şiddeti görmüşüm. Eğer şiddet görmeseydim şimdi olduğum kadar acımasız ve korkusuz olamazdım. Şiddet hayatımda herzaman oldu. On bir yaşıma kadar görmüş olmama rağmen, hiç bir zaman ezik biri olmadım. Aksine yediğim her tokat beni daha çok itti güçlü biri olmaya. Söylediğim gibi duyduğum acı beni yüceltti ve merhamet duygumu çekip aldı benden. Hayatım boyunca hep bunun savaştım ama değiştiremeyeceğimi anladığım zaman vazgeçtim. Artık değişemezdim... Ben buydum ve hep böyle kalacaktım. Hayat ve ölüm arasında sıkışmış biri ne kadar iyi olabilir? diye düşünmeden edemiyorum bazen. Aslına bakılırsa ne kadar iyi olabilirsem o kadar iyi olmaya çalıştım. Mezun olduğum zaman çevreme baktığımda, hiç olmadığım kadar yalnız olduğumu gördüm. İyi biri olmaya çalıştıkça içimdeki merhamet tohumları yetişmeye başlamıştı ama tohumlar çiçek vermeye başladıkça onların hepsini koparıp attım. Çünkü Zeus'un dünyada gördüğü en bencil varlıktım ben. Birilerine iyilik yaptıkça bencillğim ve kendini beyenmişliğim su yüzüne çıkmaya başladı. Bende o an karar verdim; bencil ve sorumsuz biri olmaktansa, herkesin konuşmaktan çekindiği- korktuğu- biri olacaktım. Derinlerde yatan Arés, aslında olmak istediğim kişiydi fakat öyle olursam kendime olan inancımıın azalacağını anladığımdan gerçek Arés olmayı seçtim. İçine şiddetin işlediği, merhametsiz ve kan kokan...
İstediğiniz Dükkan: Kalliopé de Fuska çalışanı. [ Daffodil'den izin aldım.]
Dükkan hakkında açıklama: Yunanistan kökenli Kalliopé ailesinin 1856 yılında Godric's Hollow'da açtıkları şık bir restorandır. Restorantın ilk sahibi Taki Dimitri Kalliopé 'dir. Dimitri Kalliopé 'nin ölümünden sonra restorant oğullarına geçmiştir. Her türllü büyücü gruplarına hitap eden restoran kaliteli ve lezzetli yemekler sunmaktadır. Godric's Hollow'daki iyi konumundan dolayı yıllar boyu en köklü restoranlardan biri haline gelmiştir. Dimitri Kalliopé 'nin açtığı bu restoran yıllar öncesinden bu güne birçok yol kat ederek bu günlerine ulaşmıştır. Birçok kuşak ailenin diğer üyelerine geçen restoranın şu andaki sahibi Kalliopé ailesinin son fertlerinden olan Lucrétia Daffodil Kalliopé 'dir.
Örnek Rp: Diğer karakterim Aurailen Dawson'dur.

Spoiler:
 


En son Arés Cârolos tarafından Ptsi 04 Mayıs 2009, 16:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Setenay Defne Bağcı
Leukophrys Otel Sahibi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 30
Yaş : 24
Kan statüsü : Safkan ~
Galleon : 7023
Ekspresso Puanı : 0
Kayıt tarihi : 02/05/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   C.tesi 02 Mayıs 2009, 16:12

Ad Soyad: Setenay Defne Bağcı
Karakter Hakkında Ön Bilgi:
Henüz kurgumu oluşturmadığımdan dolayı yazamıyorum. Fakat en kısa zamanda bildireceğim.
İşletilecek Yer : Otel
Otelin adı: Leukophrys Otel
Otelin Yeri : Türkiye * Bozcaada
Kurucusu: Hasan Nevzat Bağcı
Ortakları : Setenay Defne Bağcı * Sonradan birkaç kişi daha alınacak.*
Otel hakkında açıklama:

Leukophrys Otel
Leukophrys , 1890 yılında Bozcaada'lı Hasan Nevzat Bağcı tarafından açılmış bir butik oteldir. İlk açıldığı zamanlarda iki küçük binadan oluşan otel oldukça tarihidir. Hasan Bağcı, harabe olan ve eskiden Rum'ların olan bu binayı restore ettirdi . Otelin ilk açıldığı zamanki adı Bağbozumu Otel'di. Bunun sebebi adada her yıl yapılan Bağbozumu Festivali idi. Hasan Nevzat Bağcı, soyadından da belli olduğu gibi bağcı idi. Nesillerdir adada süren bu bağcılık kültürü herkese olduğu gibi onlara da yansımıştı. Otel yeri bakımından adanın en önemli ve en güzel yerlerinden biriydi. Çünkü ada merkezinin dışında , üzüm bağlarının arasındaydı. İnsanlar bunlara dikkat ediyorlardı bu sebeple Hasan Nevzat Bağcı oteli kendi ailesinin bağlarından birine yaptırmıştı. İki binadan oluşan otelin her iki binası da üç katlı idi fakat sonra Hasan Nevzat Bağcı oteli oğullarına yönetmeleri için bırakmıştı. Bağcı'nın oğulları oteli oldukça büyük bir şekilde genişlettiler ve aynı tarihi tarzda taş binalar yaptırdılar. Çeşitli çevresel düzenlemelerden sonra otel eskisinden çok farklı bir hal aldı. Bu değişiklikler sürerken otelin adı henüz değişmemiş hala Bağbozumu Otel olarak kalmıştı. Eskiden beri her yıl oldukça fazla turist gelen otel Türkiye'nin en tanınmış otellerinden olmuştur. Tabii bu oldukça uzun bir zaman sürecinde olmuştur,oldukça emek verilerek bugünlere gelen otel adanın kültürünü tam tamına yansıtmaktadır. Adanın o berrak denizinin hemen yanındadır ve bağların arasındadır. Denize inmek oldukça kolaydır. Daha sonra Hasan Nevzat Bağcı'nın oğullarına bıraktığı otel,şimdide oğulları tarafından torunlarına bırakılmıştır. Altı tane torunu olmasına rağmen oteli sadece Setenay Defne Bağcı adlı torunu istemiştir. Böylece otelin tek ortağı olmuştur. İleride ortaklık için başka kişilerle de görüşecektir. Setenay Defne Bağcı yıllardır Bağbozumu Otel olarak anılan otelin adını ' Leukophrys ' olarak değiştirmiştir. Bu isim beyaz anlamına gelmektedir ve Rumca kökenlidir. Bu da ada kültürünün bir parçasıdır. Otel öyle çok gelişme katetmiştir ki Nevzat Bağcı bile otelin eski halini tanıyamamıştır.İçi de bahçesi de oldukça büyük ve güzeldir. Denizin yanında olmasına rağmen Setenay Bağcı otele büyükçe bir havuzda yaptırmıştır. Şimdi adanın en güzel otellerindendir.


Örnek Rp: Daffodil Aurora Kalliopé diğer üyeliğim. Ama isterseniz koyabilirim.*
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Amortentia Cécile Derwent
Emekli Cadı
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 1343
Yaş : 26
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 9226
Ekspresso Puanı : 24
Kayıt tarihi : 26/08/06

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Paz 03 Mayıs 2009, 12:01

Oteliniz açılıyor. ^^

_________________


Euphoria.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/amo
Sallie Ellen D'amire
Vegas Bisca Kumarhanesi Sahibi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 31
Yaş : 25
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 7047
Ekspresso Puanı : 1
Kayıt tarihi : 05/05/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Çarş. 06 Mayıs 2009, 21:16

Ad Soyad" Sallie Ellen D'amire
Karakter Hakkında Ön Bilgi"
Sallie daha ufak yaştan Hogwarts’da dikkat çekmişti. Notları beklenenden çok daha iyiydi. Ravenclaw’un hatta Hogwarts’ın en parlak notlarıydı. Ancak oldukça muzurdu. Tuvaletlere yazmadığı yazı, Hogwarts’da yapmadığı şaka kalmamıştı. Hogwarts’ın bu güne kadar gördüğü en yaramaz öğrencisiydi. Ancak onu okuldan atamıyorlardı. Çünkü notları oldukça mükemmeldi. Hiperaktif ve akıllı olmasının getirdiği başarıyla Hogwarts’ı birincilikle bitirdi. Bakanlık onu özel olarak kadroya almak istesede teklifleri reddetti. Sallie küçük yaştan beri başına buyruk ve özgürlük düşkünüydü. Babasıyla her yaz bu yüzden kavga eder ve evi terkederdi. Onaltı yaşından sonra bir daha eve uğramadığı için kendini rahat hissetti. Tek başına yaşamayı ve kitaplara düşmeyi sevse de dünya turu fikri ona çok cazip geldi. Okulu bitirdikten sonra bir yıl dünya turuna çıktı. Beş parasız bu tura çıktıktan sonra gittiği her ülkede birilerini tanıdı. Yeni diller öğrendi. Kendine has müzik tarzı ve duello sanatlarına olan düşkünlüğü bu hiperaktifliği arttırdı. Bir yılın sonunda bir daha İngiltere’e dönmedi. Uzun sure Amerika’da kaldı. ‘Vegas Tripot’ adlı kumarhaneyi satın aldıktan sonra adını ‘Vegas Bisca’ olarak değiştirip işletmeye başladı. Vegas’ın ünlü kumarhanelerinden olan Vegas Bisca kısa zamanda ün yaptı. Açtığı Kumarhane’nin ufak mekanları Vegas’ın her tarafına yayıldı. Bir çok dünya ülkesinden büyücüler Vegas’a gelerek kumarhaneye uğramaya başladılar.
İstediğiniz Dükkan" Vegas Bisca
Dükkan hakkında açıklama"
18. yüzyılın başlarında Vegas'da kurulan ünlü bir kumarhane olan 'Vegas Tripot' kısa zamanda yükle para kaldırdı. Kurmarhane'nin sahibi Dean M'agro büyücü dünyasının tanınan bir ismi olmaya başlamıştı. 18. yüzyılın sonlarına geldiğinde büyük M'agro olarak anılmaya ve dünyanın en zengin büyücüsü olmaya aday gösterilmişti. Vegas'da dönen bütün muggle ve büyücü paralarının hesabını yapan M'agro bu üne kavuştuktan kısa bir süre sonra ölmüştür. Yerine büyük oğlu Arthur M'agro geçmiş ve kumarhaneyi aynı düzenle idare etmeye başlamıştır. Ancak 1930'lu yıllardan hem yaşlılıktan hem de bir Muggle'lı öldürdükten sonra Seherbazın laneti tarafından ölmüştür. Kumarhane bir on yıl kadar kapalı kaldıktan sonra onu satın alan Sallie tarafından 'Vegas Bisca' adı altında tekrar işletilmeye başlanmıştır.
Örnek Rp"

Spoiler:
 

Not" Rp'mi başka bir sitede yapmıştım. Ad bu yüzden farklı. Ayrıca dükkan lütfen 'Amerika' olmadığı için 'Canada' ülkesinde açılsın ^^
Not 1" Ayrıca izin verilirse 'Galadriél Circulus ' gibi eleman alımları açmak istiyorum ^^
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Euphoria Szôlôssy
Vendéglője Restorant Sahibesi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 862
Yaş : 26
Kan statüsü : Safkan ~ O dahil kimse bunu bilmese de.
Galleon : 7762
Ekspresso Puanı : 35
Kayıt tarihi : 21/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Perş. 07 Mayıs 2009, 22:27

Rütbeniz veriliyor. İstediğiniz başlığı açabilirsiniz. ^^

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/e-u-
Julius Carvellion
Yazar


Erkek
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 50
Yaş : 25
Galleon : 7156
Ekspresso Puanı : 0
Kayıt tarihi : 23/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Perş. 07 Mayıs 2009, 22:49

Ad Soyad: Cletus Luthorn Pjezch olacak.
Karakter Hakkında Ön Bilgi: Bir Polonyalı'dan bekleyebilecğiniz gibi, genellikle soğuk biri. Sadece birden kanının kaynadığı alanlarda sevecen, şakacı. Sivri dilli demek yakışır mı acaba ona? Evet, yakışır. Nefret ettiği insanlarla laf dalaşına girmeyi pek sever. Ukalâ bir de, bunların üstüne. Ama sevebildiği şeyler hakkında konuşursak, iyi bir konuşmacıdır. Gerisini de tanıyınca anlarsınız.
İstediğiniz Dükkan: Pub Clôjnich | Finlandiya.
Dükkan hakkında açıklama: Soğuk Finlandiya'nın kanını kaynatacak bir yer burası, içerisi loş ışıklarla çevrili. Üç katlı bir mekân, barlardan dans pistlerine kadar herşey burada gibi. İsteyenleri serinletiyoruz da. Burası anlayabileceğiniz gibi bir eğlence kulübü. Kızlar dozunu fazla kaçırmadan, danslarıyla sizi eğlendirebiliyorlar. Her çeşit içki ve yemek var, burası cennetle cehennemin karışımı. Bütün tezatlıkları ve zıtlıkları da büyük bir uyumla taşıyabilecek bir yer. Bir de dükkanın bir maskotu var, Kuzey Kutbu'nun tam ortasından getirildiğine inanılan, 190 cm. boylarında bembeyaz bir kutup ayısı. Adı, Gronlaûn. Cletus'a en sadık canlılardan biridir. Burası, dans, müzik, yemek ve benzeri çeşitli her sektöre ev sahipliği yapabilecek bir yerdir. Bir otel niteliğinde olmasa da, ortak yönleri vardır. Otelden tek farkı, kalacak yerlerin ve odaların bulunmamasıdır burada. Finlandiya'nın soğuğundan bıkıp usandıysanız, veya burası bile size sıcak geliyorsa buyrun Pub Clôjnich'e!
Örnek Rp:
Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Euphoria Szôlôssy
Vendéglője Restorant Sahibesi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 862
Yaş : 26
Kan statüsü : Safkan ~ O dahil kimse bunu bilmese de.
Galleon : 7762
Ekspresso Puanı : 35
Kayıt tarihi : 21/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Perş. 07 Mayıs 2009, 22:51

Rütbeniz veriliyor.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/e-u-
Odile Charlotte Hale
Ollivanders'in Asa Dükkanı Sahibesi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 1
Yaş : 24
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 7015
Ekspresso Puanı : 0
Kayıt tarihi : 08/05/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   C.tesi 09 Mayıs 2009, 00:26

Ad Soyad: Odile Charlotte Hale
Karakter Hakkında Ön Bilgi: Karmaşık bir yapıya sahiptir Odile, hızla değişen bir ruh hali vardır ve onu anlamak gerçekten hiç de kolay değildir. Mutlu olduğu zamanlarda, keyfi yerindeyken hayat dolu ve neşeliyken ansızın somurtkan ve hırçın olabilir. Kafasına birşey taktığı zaman melankonikleşir, içe döner ve çevresindeki diğer herkesten uzak durur. Ailesine son derece düşkündür, onlar olmadan asla yapamaz ve her zaman varlıklarına ihtiyaç duyar, yanında kendi kanından birilerinin olması ona güven verir... Bunun yanısıra son derece sahiplenici ve koruyucudur, sevdiklerine çabuk bağlanır ve onlara zarar verilmesinden hiç hoşlanmaz. Karşısındaki kim olursa olsun gereğini yapmak ister ve yapar da... Korkusuzdur, ulaşmak istediği hedeflerinden asla vazgeçmez ve bu yoldaki cesaretinin kırılmasına asla izin vermez. Geçmişine fazlasıyla bağlıdır, yaşadığı iyi veya kötü bir olayı asla unutmaz ve üzerinden ne kadar zaman geçmiş olursa olsun mutlaka karşılığını verir. Hafızası çok kuvvetlidir; bir şeye kırıldığı zaman karşısındakine hiç belli etmeden bunu senelerce içinde taşıyabilir. Ayrıca kıskançtır da, sevdiklerini bazen paylaşmak istemez ki bu da kimi zaman olumsuz durumlara yol açar. Genel olarak insanları sever fakat bazılarına, özellikle de ölümyiyenlere karşı nefreti belirgindir.
İstediğiniz Dükkan: Ollivanders'in Asa Dükkanı
Dükkan hakkında açıklama: Küçük cadı ve büyücü adaylarının uğraması gereken yerlerden biri olduğu için düzeni daha çok tozlu raflar değil de daha düzenli, sakin bir ortam olarak tasarlanmıştır. Tam tarihi belli olmamakla beraber çok eski zamanlardan beri var olduğu kesinleştirilmiştir. Dükkanın ilk açılışından beri sürekli asılı olan tabelası çok uzak mesafelerden bile büyücüleri cezbetmektedir. Dükkanın çok büyük bir parçası olan"Büyücüler asalarını değil asalar sahiplerini seçer..." sloganı hala kullanılmaktadır...
Örnek Rp:

Spoiler:
 
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Euphoria Szôlôssy
Vendéglője Restorant Sahibesi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 862
Yaş : 26
Kan statüsü : Safkan ~ O dahil kimse bunu bilmese de.
Galleon : 7762
Ekspresso Puanı : 35
Kayıt tarihi : 21/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   C.tesi 09 Mayıs 2009, 14:30

Rütbeniz veriliyor.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/e-u-
Ardelia Marcelline

avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 212
Yaş : 26
Galleon : 7226
Ekspresso Puanı : 0
Kayıt tarihi : 22/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   C.tesi 09 Mayıs 2009, 15:57

Not: Cletus yani Tarık ile beraber işleteceğiz.
Giselle Dejaris*
Giselle karmaşalar arasında yetişmiş bir birey olarak kendi karakterinde de çelişkiler yaşayan biridir. İstediği zaman kişileri sivri diliyle eleştirip, ezebildiği gibi, istediği zaman da cazibesini kullanarak hayli sevimli biri haline gelebilir. Kendisine hiç bir erkeğin dayanamayacağı düşüncesi onu kibirli kılmaktadır. Düşünceleri değiştirilemezdir. Son sözü hep kendi söylemek ister. Cletus ile birbirlerinin ruh eşi olduklarını daima söyler. Çünkü kişisel özellikleri neredeyse birebir eştir. Ancak onun tam tersine, sevdiği bir konu olsa da serin kanlılığını sürdürür. Onun için hiç bir şey çekici değildir yeryüzünde. Bir tek kendini ve Cletus olduğunu varsayar. Dükkanda işlerin çoğunluğunu Cletus'a bıraktığından dolayı gününü kişisel bakımına harcar. Genel olarak kendini hayli bakımlı bulur. Ondan üstün nitelikli kişiselerin var olamayacağı düşüncesi tüm zihninde yer etmiştir. Onun karakteri bir nevi kilitli sandık gibidir. O sandığı açmanız uzun zaman alabilir ancak sonuca da hayli büyüleyici olabilir.
Pub Clôjnich | Finlandiya.
Soğuk Finlandiya'nın kanını kaynatacak bir yer burası, içerisi loş ışıklarla çevrili. Üç katlı bir mekân, barlardan dans pistlerine kadar herşey burada gibi. İsteyenleri serinletiyoruz da. Burası anlayabileceğiniz gibi bir eğlence kulübü. Kızlar dozunu fazla kaçırmadan, danslarıyla sizi eğlendirebiliyorlar. Her çeşit içki ve yemek var, burası cennetle cehennemin karışımı. Bütün tezatlıkları ve zıtlıkları da büyük bir uyumla taşıyabilecek bir yer. Bir de dükkanın bir maskotu var, Kuzey Kutbu'nun tam ortasından getirildiğine inanılan, 190 cm. boylarında bembeyaz bir kutup ayısı. Adı, Gronlaûn. Cletus'a en sadık canlılardan biridir. Burası, dans, müzik, yemek ve benzeri çeşitli her sektöre ev sahipliği yapabilecek bir yerdir. Bir otel niteliğinde olmasa da, ortak yönleri vardır. Otelden tek farkı, kalacak yerlerin ve odaların bulunmamasıdır burada. Finlandiya'nın soğuğundan bıkıp usandıysanız, veya burası bile size sıcak geliyorsa buyrun Pub Clôjnich'e!
Örnek Rpg:
Spoiler:
 

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Euphoria Szôlôssy
Vendéglője Restorant Sahibesi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 862
Yaş : 26
Kan statüsü : Safkan ~ O dahil kimse bunu bilmese de.
Galleon : 7762
Ekspresso Puanı : 35
Kayıt tarihi : 21/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   C.tesi 09 Mayıs 2009, 16:06

Rütbeniz veriliyor.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/e-u-
Eurynome Vera Czajka
Prima di Halloween Sahibesi
avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 29
Galleon : 7035
Ekspresso Puanı : 0
Kayıt tarihi : 11/05/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Ptsi 11 Mayıs 2009, 16:37

Ad Soyad: Euphrosyne Hjollwen
Karakter Hakkında Ön Bilgi: Kızıl saçlı, çatlak biridir Euphrosyne. Çoğu kişi evinde sürekli cinnet geçirdiğine dair söylentilere inanır. İçinde iyi biri olsa da bunu dışarıya vurmayı pek beceremez. Sert ve güvenli kabuğunu kırmaya gücü yoktur. Gücü olsa bile istemez. Çünkü o, insanlara güvenmemek gerektiğiyle büyütülmüştür. Kendini çatlak ve korkulan kişiliğiyle kamufle ederek hareket eder.
İstediğiniz Dükkan: Prima di Halloween -Yeni (Godric's Hollow)
Dükkan hakkında açıklama: Cadılar Bayramı'nın geleneksel figürleriyle süslenmiş, sahte örümcek ağları ile dolu, sandalyelerinde kuru kafa simgeleri bulunan ve balkabağı ile aydınlatılan bir yerdir. Duvarlar siyahtır, yerde ve uçan bir şekilde duran pek çok balkabağı vardır. Çalan müzikler genelde insanı ürpertici müziklerdir. Çoğu insan buraya gelmeye korksa da, gençlerin vazgeçilmez mekanı, Cadılar Bayramı gecesinin gözdesidir. Cadılar Bayramı geldiğinde, dışarıya bakan kapı (tüm dıvarı kaplar, kocamandır) açılır ve içki servisi oradan yapılır. Cadılar Bayramı, dükkan sahibi için büyük önem taşır.

*Ben Agness Lawrence, yani Pelin. Tuba'ya yollamıştım zaten bir Rpg, daha gerek var mı?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Agatha MoraenaKadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 21
Yaş : 24
Kan statüsü : Safkan.
Galleon : 7324
Ekspresso Puanı : 0
Kayıt tarihi : 09/12/08

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Ptsi 15 Haz. 2009, 17:34

Ad Soyad: Agatha Moraena
Karakter Hakkında Ön Bilgi: Karanlık tarafa mensup, bir büyücü ailenin iki kız çocuğundan birisidir. Acımasız ve özgüvenli bir yaratılışa sahiptir. Kişiliğinin gidip, geldiği ileri sürülmektedir. Hiçbir zaman aynı şeyleri savunmaz. Yani bir bakıma, kişilik bozukluğu yaşamaktadır. Kimi zaman umursamaz kimi zamansa umulmayacak bir şekilde sadıktır. Kendisindeki değişimin farkında değildir. Kişiliğindeki aksamalar yüzünden unutkanlık gösterdiği zamanlarda görülmüştür.
İstediğiniz Dükkan: Mümkünse yeni bir dükkan açılmasını rica ediyorum. Fransa'da.
Dükkan hakkında açıklama;
Dükkan İsmi: Nicci
Özellikler: Saat sabah 9'da açılan bu işletme akşam 8'e kadar restorant şeklindedir; fakat 8'den sonra canlı müzik bulunan bir bar haline gelir.
Betimleme: Ağırlıklı olarak siyah ve yeşil renkler kullanılmıştır, işletmenin içinde. Dış duvarlarıysa üst üste dizilmiş farklı boyutlardaki taşlardan oluşmuştur. Giriş kapısının üzerindeki tokmak iki kez çekildiğinde kapı açılır ve Nicci'nin içine girilir. Masalar fil dişi rengindedir. Duvarlarda yeşil ve siyahın uyumunu yansıtan tablolar bulunmaktadır. Geceleri loş olan bu yer sabahları yeşil ve beyaz ışık veren lambalarla aydınlatılmaktadır. Duvar köşelerinde yanan lambaların şekli; kafa tası şeklindedir ve içlerinde lambalar bulunmaktadır. İki tanesi yeşil, iki tanesi beyaz olmak üzere dört lamba bulunmaktadır. Geceleri yalnızca yeşil lambalar yakılmaktadır. İçkilerin bulunduğu yer giriş kapısının hemen karşısındadır. Orada da yüksekçe bir masa bulunur. İçkiler masanın arkasındaki duvara sabitlenmiş raflarda hazır bekletilir. Raflarda her türlü içki bulunmaktadır. İşletmede yalnızca üç kişi çalışmaktadır. (izin verilirse alımları açacağım.)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Euphoria Szôlôssy
Vendéglője Restorant Sahibesi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 862
Yaş : 26
Kan statüsü : Safkan ~ O dahil kimse bunu bilmese de.
Galleon : 7762
Ekspresso Puanı : 35
Kayıt tarihi : 21/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Ptsi 15 Haz. 2009, 17:52

Dükkanınız açılıyor.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/e-u-
Isis Philippe

avatar

Kadın
Mesaj Sayısı : 7
Yaş : 24
Galleon : 6921
Ekspresso Puanı : 0
Kayıt tarihi : 26/06/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Ptsi 29 Haz. 2009, 00:31

Ad Soyad: Isis Elisabeth Philippe
Karakter Hakkında Ön Bilgi: Lejantta ekleyeceğim henüz karar vermedim.
İstediğiniz Dükkan: Cafe de Musico Danielo
Dükkan hakkında açıklama: Her çeşit kahvenin bulunduğu geniş sayılabilecek ferah bir dükkandır. Dükkandaki renkler kahve tonlarındadır. Dört kişilik yuvarlak masalar arasında müşterilerin rahat olması açısından mesafe vardır. Mutfağa girilen kısmın önünde bar görünümü katan uzun bir tezgah vardır. Duvarlarda ünlü ressamların resimleri bulunur. Genelde soyut resimler tercih edilmiştir. İçeride rahatsız etmeyecek şekilde hafif bir müzik sesi duyulur. Dükkan loş bir ışıkla aydınlatılır.
Örnek Rp: Bu bilgisayarda rp’m yok, o yüzden koyamadım. Diğer üyeliklerim Isis Leititia Francés, Acantha Winter Psyche.

_________________

Kan yaşamdır ve onu almak kadar güzel hiç bir şey olmaz, dolmakta olan boş bir vazoymuş gibi. Bu sahte bir kendinden geçiştir, bunu biliriz, bunu biliriz ve yine de devam ederiz.
Sonra o an biter ve kollarımdaki hareketsiz bedene bakarım. Ona tecavüz etmişimdir ve kendimden utanırım.
En son Isis Philippe tarafından Salı 30 Haz. 2009, 13:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Euphoria Szôlôssy
Vendéglője Restorant Sahibesi
avatar

Kadın
Ruh hali :
Mesaj Sayısı : 862
Yaş : 26
Kan statüsü : Safkan ~ O dahil kimse bunu bilmese de.
Galleon : 7762
Ekspresso Puanı : 35
Kayıt tarihi : 21/03/09

MesajKonu: Geri: İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.   Ptsi 29 Haz. 2009, 21:19

Rütbeniz veriliyor.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/e-u-
 
İşletme Başvuruları - Dükkanlar vs.
Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Mantar Pano :: RPG Dışı Sayfalar-
Buraya geçin: