Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Vampir Klanları

3 posters
YazarMesaj
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek
Ruh hali : Vampir Klanları Hmbl7
Kan statüsü : Kurban ne verdiyse...
Galleon : 11208
Ekspresso Puanı : 11

Vampir Klanları Empty
MesajKonu: Vampir Klanları   Vampir Klanları Icon_minitimeSalı 30 Haz. 2009, 00:12

Vampir Klanları, Vampirlerin kendi içerisindeki farklılıkları temsil eden ve vampirleri birbirinden ayıran, topluluklardır. Her klanın kendine has farklılıkları, kazançları ve lanetleri olur. Burada kısaca bunlardan bahsedeceğim. Fakat kısaca vampirlerden bahsedeyim.

Her vampir, geceye doğduğunda, insan bedenini geride bırakır ve yaşantısının geri kalanını bir ÖLÜ olarak geçirir. Buna "Karanlık Nimet" adı verilir. "Embrance" yani "Kucaklama" adını verdiğimiz bu dönüşümden sonra Vampir, hayatının geri kalanını karanlıklar içerisinde kalarak geçirir.

Bir Vampir, herşeyden önce bir ÖLÜ'dür. Bu yüzden, çeşitli insansal özelliklerinin olması (Doğum, Yemek yemek, Nefes almak) beklenemez.

Her vampir'e verilmiş 3 lanet vardır. Bu üç lanet şu şekilde bilinir. Güneş'e çıkamamak (Eğer bir vampir güneşe çıkarsa, yanarak kül olur.) , Ateş'e yaklaşamamak (Vampirler ateş ile öldürülebilirler.) , Kan ve Kül ile beslenmek. (Bir vampir, dünyevi zevklerden mahrum bırakılmıştır. Kan dışında hiç birşey ile beslenemezler. Yedikleri yiyecekler ise ağızlarında küle dönüşür.)

Bu lanetlerin dışında, aşağıda açıklayacağım klanlarında kendilerine has lanetleri bulunur. Klanlarınızı seçerken, kazançlarına odaklandığınız kadar, kayıplarınıza da odaklanın derim... Wink

Vampir Klanları

Ventrue: Bu klan, vampirlerin yönetici klanıdır. Vampir'lerin, insanlarla olan etkileşimini, diğer gece yaratıkları ile olan iletişimini (Kurtadam, Mage'ler, Ruhlar.) kontrol ederler. Klanların kendileri arasındaki iletişimine de dikkat ederler. Ayrıca; Camarilla'nın en bilindik yöneticileridirler. (Camarilla'dan, daha sonra bahsedeceğim.)

Lanetleri: Seçkin olmayan kanları içememek. (Fare kanı, fahişe kanı gibi...)

Toreador: Bu klan, İnsan dünyası ile en çok etkileşim içerisinde bulunan klandır. Toreador'lar, güzelliğe hayrandırlar. Ayrıca, Sanât'a olan tutkuları ise çok belirgindir. Bu klanın mensubu olan Vampir'ler genelde, insan oldukları dönemlerin tanınmış sanatçılarıdırlar.

Lanetleri: Güzel olan bir şeye baktıklarında, takılıp bakakalırlar. Hareket edemezler...

Brujah: Geçmişinde Ventrue gibi yönetici klan olan Brujah, daha sonradan agresif tavırları nedeni ile Camarilla içerisindeki yöneticilik durumunu yitirmiştir. Bu klanın üyeleri, genellikle kendi başlarına takılan, serseri tipler olarak bilinirler.

Lanetleri: Çok çabuk öfkelenirler. Öfkelerini kontrol edemezler. Cinnete girerler...

Tremere: Bu klan, diğer klanlar gibi geçmişlerinde de vampir olan bir klan değildir. Tremere Klan'ı, sonradan Vampir olan bir klandır. Tremere'ler, geçmişin Büyücüleridirler. Ölümsüzlüğü ararken, Vampirleri keşfederek Vampir olmuşlardır. Daha sonradan diğer klanlarla anlaşarak Camarilla'ya dahil olmuşlardır.

Lanetleri: Kan bağları zayıftır ve her yeni vampir, Tremere'lerin 7 yaşlısının kanını içmek zorundadır. Bu da, onları klanlarına aşırı bağımlı kılar.

Malkavian: Malkavian'lar, Vampir camiasının "Delileri" olarak bilinirler. Bir Malkavian'ın ne yapacağı önceden kestirilemez. Bu yüzden, bu onları diğer klanlardan farklı kılar. Malkavian olan her vampirin, bir çeşit psikolojik hastalığı bulunur.

Lanetleri: Delilik, çeşitli Psikolojik sorunlar. (Şizofreni, Paranoya vs...)

Nosferatu: Nosferatu'lar, Vampir camia'nın haber alma kaynaklarıdırlar. Bir vampirin başı sıkıştığında, bir bilgiye ihtiyacı varsa gitmesi gereken tek kişi, bölgede bulunan bir Nosferatu olmasıdır. Nosferatular, dünyada bilinen en iyi hacker'lara sahiptirler ve her birinin çevrelerinde olan olaydan kesinlikle haberleri olur.

Lanetleri: İnsan içine çıkamayacak kadar çirkindirler. Bu çirkinlikleri onlara; Lağım Faresi lakabını kazandırmıştır. Bu yüzden, lağımlarda ya da eski yıkık binalarda yaşarlar.

Gangrel: Gangrel'ler, Camarilla'nın sahip olduğu en güçlü vampir klanından biridir. Gangrel'ler, bir nevi doğal kuvvet olarak görülebilirler. Her Gangrel, seçtiği bir hayvanın özelliklerine sahip olur. Her Gangrel, aşırı güçlü, çeviktir. Kısacası, fiziksel özellikleri mükemmeldir.

Lanetleri: Dönüştüleri hayvanın bir parçası kalıcılaşır. Örneğin, gözleri kızıllaşır. Sesi kalınlaşır, ilerleyen dönemlerde vücut hatları bozulur.

Bunlar yüzeysel bilgiler, ilerleyen dönemlerde daha ayrıntılı olarak yazacağım. On üç klan var demiştim fakat sadece Camarilla'ya dahil olanları buraya yazıyorum çünkü Camarilla, Büyücü Dünyasının Muggle'lardan gizlenmesi gibi Vampir dünyasının insanlardan gizlenmesini prensip edinmiş olan bir organizasyondur. Bu yüzden Camarilla'ya dahil klanları kullanırsak, çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Camarilla'yı da ilerleyen dönemlerde açıklayacağım. Wink
Catheriné Marcelline
Hayalet, Müzisyen
Catheriné Marcelline

Erkek
Ruh hali : Vampir Klanları Cheesyol1
Galleon : 11417
Ekspresso Puanı : 38

Vampir Klanları Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Klanları   Vampir Klanları Icon_minitimeSalı 30 Haz. 2009, 00:45

Çok yararlı olacak bir konu, tebrik ederim. Dilinize sağlık.
Silvio Dante
Blackwater Koordinatörü
Silvio Dante

Erkek
Ruh hali : Vampir Klanları Dansrr6
Kan statüsü : Pure
Galleon : 10728
Ekspresso Puanı : 1

Vampir Klanları Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Klanları   Vampir Klanları Icon_minitimePaz 09 Ağus. 2009, 23:23

World Of Darkness'ın Vampire The Masquerade'inden alıntı bu klanlar ve sistem. Hepsi iyidir hoştur güzeldir de. HP ile ne kadar uyumlu olduğu tartışılır bir konu bence.

WoD sistemine göre büyücüler farklı çünki. Magic The Awakening settingine bir gözatmanızı öneririm. Bahsettiğim uyumsuluğu fark etmeniz açısından faydalı olacaktır. Awakening'de aynı Masquerade gibi WoD'un birbirine bağlı settinglerinden biri. WoD sisteminde büyücüleri içeren yapıdır.
https://hogwartsekspresi.editboard.com/kurgular-ozgecmiler-f147/s
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek

Vampir Klanları Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Klanları   Vampir Klanları Icon_minitimePtsi 10 Ağus. 2009, 16:40

Mage sisteminden haberdarım evet. Büyücülerinde HP büyücülerinden çok çok farklı olduğunu biliyorum. Fakat, Vampirlerle ilgili bir çok rivayet mevcut. Yazılan çok fazla kitap ya da oyun mevcut. Bu oyunların arasında White Wolf firmasının World of Darkness'ı ise orjinale en yakın olduğu için ben bu sistemin kullanılmasını tavsiye ettim.

Üstelik, sitedeki kişilerinde tam olarak World of Darkness kurallarına uyarak rp yaptıklarını söyleyemem. Benimki sadece bilgilendirme amaçlıydı.

Yani bir Vampir'i Sarımsak öldürüyor diyemezsiniz değil mi? Burada, World of Darkness'ın tercih edilmesi, bu tarz saçmalıkların önüne geçilmesi içindi. Klanlar ise kişilerin karakterlerini oluştururken, bu gibi klanlardan esinlenerek hazırlamaları için bir kaynak gibiydi.

Ki zaten WoD içerisinde yer alan bütün klanlar ve karakterlerin tamamı, gerçek dünyadaki kişilerle bağlantılıdır. Bu da World of Darkness'ın, daha doğru olduğunu bir kez daha kanıtlamış oluyor.

Amacımız WoD oynatmak değil. Bu olsaydı zaten, bunu bir HP sitesinde yapmaya çalışmazdım. Keza, bu işler için bir çok site mevcut. Amaç, site sakinlerinin Vampir Mit'ine uygun davranmalarını sağlamaktı.

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.
Silvio Dante
Blackwater Koordinatörü
Silvio Dante

Erkek

Vampir Klanları Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Klanları   Vampir Klanları Icon_minitimePtsi 10 Ağus. 2009, 23:27

Öhöm.... :zuha:

Ben tanıyorum sanki bu adamı bi yerden... :zuha:

Pardon ben şuursuz elemana wod üfleyip yollamışlar diye hesap etmiştim... Gayet WoD ustadı tanıdık çıktı yahu :)

Lütfen beni dövme Melih... Acı bana... Bi kusur işledimse affola üstadım... :)
Silvio Dante
Blackwater Koordinatörü
Silvio Dante

Erkek

Vampir Klanları Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Klanları   Vampir Klanları Icon_minitimeSalı 11 Ağus. 2009, 01:24

Ama asıl yeni klanlarda Meketh var...

O çok sağlam... Requiem klanları daha oturaklı...
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek

Vampir Klanları Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Klanları   Vampir Klanları Icon_minitimeSalı 11 Ağus. 2009, 02:32

Estağfurullah da...

Yeni klanlardan Mekhet'e baktım ben. Buraya yazmadım galiba ama onlar eskinin Sabbath ve Anarch'ları işte. Mekhet, genelde karanlığın vampirleri diye geçiyor. Eski hali Lasombra felan.

Bu tip klanlar düzeni bozan tipler oldukları için bu tarz bi dünyaya aşırı kaçarlar diye yazmadım. Hoş bilen kişi, sapıtmadan uygulayabilir diye düşünüyorum.

Mesela, benim karakterim kanla resim yapar. Fakat, Camarilla Toreador'larında bu gibi bir olay yoktur. En azından görünürde böyle bir olay yoktur. Anarch felan seçen bir Toreador'unda kanla resim yaptığı görülmüştür..

Diyeyim. Çok sapıtıyorlar Bilge, o yüzden eklemek istemedim. =) Bilgilenmek isteyenler olursa tabi ki yazarım, benim açımdan hiç sorun olmaz. xD
Silvio Dante
Blackwater Koordinatörü
Silvio Dante

Erkek

Vampir Klanları Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Klanları   Vampir Klanları Icon_minitimeSalı 11 Ağus. 2009, 02:37

Verewolf Apocalypse'in klanlarını da ben ekleyeyim foruma. Kurtadamlar da faydalansın. Gerçi Get of Fenris'i nasıl anlatıcaksın gibi bir sorun var. :)
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek

Vampir Klanları Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Klanları   Vampir Klanları Icon_minitimeSalı 11 Ağus. 2009, 03:09

Get of Fenris'in anlatılmayacak bir tarafı yok ki? Gayet basit, bildiğin en saf Werewolf işte. Dönüşüyor-dalıyor... Gayet rahat. :zuha:

Ama sitedeki arkadaşların Get of Fenris olacağını düşünürsek, hölölöy diyen dalan bir tipi oynamayı kimse istemez değil mi?

Başlıktan da belirttim. Ay dönümlerini ve doğumlarını yazacağım, hatırlat bana unutuyorum.
Silvio Dante
Blackwater Koordinatörü
Silvio Dante

Erkek

Vampir Klanları Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Klanları   Vampir Klanları Icon_minitimeSalı 11 Ağus. 2009, 08:19

E. Niggle Borland demiş ki:
Get of Fenris'in anlatılmayacak bir tarafı yok ki? Gayet basit, bildiğin en saf Werewolf işte. Dönüşüyor-dalıyor... Gayet rahat. :zuha:

Tanıma bayıldım ya... dans

Bana hatırlat diyorsun. Sonra kabusun olurum. Bu isteğinin sonuçlarına katlanmaya hazır mısın? Günde 524634354354 kere msn, tel vs. bir çok platformdan dürtüp çıldırtabilirim iyi düşün :hönk:

Vampir Klanları
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vampir Problemi