Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Nephele L. Proteus

2 posters
YazarMesaj
Nephele L. Proteus
Hufflepuff 4. Sınıf Öğrencisi

Kadın
Ruh hali : Nephele L. Proteus Hmbl7
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 10681
Ekspresso Puanı : 0

Nephele L. Proteus Empty
MesajKonu: Nephele L. Proteus   Nephele L. Proteus Icon_minitimePaz 16 Ağus. 2009, 17:17

Ad - Soyad: Nephele Lamia Proteus
İstenen Bina(lar): Slytherin veya Hufflepuff. Hufflepuff daha iyi olabilir.
İstenen Sınıf: 2 veya 3
Karakterin Genel Özellikleri: Sinsi,Zeka ! Bu iki kelime tamamen onu anlatmaktadır. Her zaman kıskanç olan Lamia değer verdiği herkesi kıskanır, sevmediği kişilere büyük bir kin büyütür ve bu kinini her zaman o kişiye belli eder. Sevdikleri için her zaman cesaretini ve kendini ortaya koymaya hazırdır. Onu kandırmak oldukça zordur. Sinsiliğini ve zekasını kullanarak her zaman ön planda olmayı başarmıştır. Hiç beklenmeyen bir anda insanları arkadan vurabilir. Ailesi olmadığı için Emedre'ye(vaftiz annesi) ve Karanlık Lady'e çok bağlıdır. Kavga etmek ve büyüklerle uğraşmayı sever. Küçükler onun için sadece koruma altında olan kişilerdir. Kitap okumayı sever. Kendisini korumayı ve savunmayı çok iyi başarır. Aynı zamanda değer verdikleri kişiler için iyi bir sırdaştır. Sırlarını da dağıtılmasını sevmez. Geçmişinde anne ve babasının boşluğundan dolayı her türlü suçu işlemiştir. Geçmişini herkesle paylaşmaz, okulda ve diğer her ortamda herkesle konuşmayı sevmez,gizemli bir kızdır. Onu her yerde bulabilirsiniz,o her yerde karşınıza çıkabilir.

Karakterin Geçmişi: Lycoris ve Kratos Proteus’un ikiz çocuklarından biri olan Lamia Yunanistan’da doğdu. Lamia sekiz yaşındayken Fransa’ya, bir köye taşındılar. Lamia burayı sevmişti… Dokuz yaşındayken köy bir vampir saldırısına uğradı. Lycoris ve Kratos'a vampir saldırarak onları vahşi bir şekilde öldürmüştür. Ailesinin ölümünün ve kabul edememesinin ardından Lamia Fransa’dan ikiziyle birlikte ayrılır. Lycoris ve Kratos'un kadim dostu olan Emedra, Lamia'ya ve ikizi Theodore'a sahip çıkarak onları yetiştirmiştir. Lamia,Emedra'ya gittikçe bağlanmış ve onu annesi yerine koymuştur. Anne ve babasının ölümünden sonra karakterinde fazlasıyla değişiklik olan Lamia, kendini "Sihir Dünyası"nda 'Karanlık Lady' e adamaya başlamıştır. Küçük bir kız çocuğu için oldukça zor günler yaşayan Lamia bir süre sonra 'Karanlık Lady' e tapmaya başlar.
Bu sırada ikizi çoktan 'Karanlık' dünyaya adımını atmıştır. İkiz olmalarına rağmen anne ve babalarının ölümlerinden sonra birbirleriyle iyi geçinememişlerdir. Okula başladıklarında mecburen iyi anlaşmak zorunda kalmışlardır.
11 yaşına geldiğinde artık okula başlaması gerekmektedir. Anne ve babasının ölüm nedenleri olan 'vampirler' nedeniyle ,Lamia insan kanına karşı hassastır. Kokuları hızlı bir şekilde ayırt ederek tehlikeyi önceden sezmeye başlamıştır.
RP Örneği:

Yaz aylarından biriydi.Dışarıda kavurucu bir sıcak vardı.Dasha, Londra'daki malikanelerinden yavaş adımlarla çıktı. Güneşten nefret ederdi. Bu nedenle ten rengi bile beyazdı. Nereye gideceğini bilmiyordu. Sessizce ve hızlı adımlarla yürümeye başladı. Yaklaşık 1 saat geçmişti. Kendini çok yorgun hissediyordu. -Harika çok yoruldum ve şimdi oturucak bir yerler aramaya koyul Dash!- diye düşündü. Kısa bir süre sonra kendini Çatlak Kazan'ın kapısının önünde buldu. Elini demir kapıya götürdü. İçeriye girdiğinde her zaman ki gibi kalabalık masaları görünce, içini çekti. Gözleri hızla bir umutla boş bir masa aradı. Fakat boş masa falan yoktu! -Lanet olsun- diye içinden geçirdi. Kısa bir arayışın sonunda bir kızın tek başına oturduğunu farketti. Artık oturmak için bir yer bulduğunu düşünerek masaya doğru yaklaştı. Kızın onu farketmediğini anlamıştı. Hafiften öksürdü ve sevimli bir ses tonuyla konuşmaya başladı:
-Sakıncası yoksa masana oturabilir miyim? Yani aslında "hayır" diyebilirsin. Ama inan oturacak başka masa bulamadım.
Fazla konuştuğunu farkederek aniden sustu. Masada oturan kız önce Dasha'yı süzdükten kısa bir süre sonra başını salladı ve kocaman bir gülümsemeyle:
-Tabiki oturabilirsin. Ben kaba biri değilim. Kötüde değilim-
Dasha masaya otururken kızın dediklerini dinliyordu. Kız aniden ağlamaya başlayınca Dash şaşkınlıkla etrafına bakındı. Kaşlarını kaldırdı ve karşısındaki kızın sarışın olduğunu yeni farketmesine rağmen kıza doğru sandalyesini çekti. Tedirgin bir ses tonuyla konuşmaya başladı:
-Hey. Bir sorun mu var? Henüz tanışmadık ama masanı benimle paylaşman bile bir inceliktir. Eğer paylaşmak istersen ben buradayım.
Her zaman ki gibi oalya el atma iç güdüsü bir anda ortaya çıkıvermişti. Bu özelliği sayesinde fazlasıyla arkadaşları tarafından hem sevilip hem de hor görülmekteydi. Düşüncelerini bölen kızın çatlak sesi olmuştu:
-O aptal çocuk beni aldattı ve sonra da bana kötü damgası vurdu. Üstelik ben daha hiç bir karıncaya bile zarar vermemişken. Bunu bana nasıl yapar. Ama beni anlayamazsın-
Sözlerini yarıda bırakıp tekrar ağlamaya başladı. Dash şaşkınlıkla çantasından peçete çıkardı. Kız uzun bir süre ağladıktan sonra başını kaldırarak Dash'a döndü ve özür dilercesine baktı. Dash başını iki yana salladı:
-Önemli değil, kafamı şişirmedin. Senden daha fazla konuşan çatlaklar da var.
Kızın yüzünde küçük bir tebessüm belirdi. Kız kendi toplamaya çalışıyordu. Etrafına baktı, oldukça kalabalık olduğunu yeni farketmiş gibiydi. Islak peçeteyi masaya bıraktı ve Dash'a elini uzattı:

-Adım Luna. Hufflepuff öğrencisiyim. Umarım Slytherin değilsindir. Genelde hep benimle dalga geçerler. Günde tam 5 defa ağlarım.
Dash kızı dinlerken gülümsedi. Kız kendini tanıttığına göre artık o da kendini tanıtabilirdi. Neşeli bir ses tonuyla konuşmaya başladı:
-Dasha Eleana Lily Black. Hangi ismim hoşuna gittiyse onu kullanabilirsin. Genelde ailem Lily'i kullanır, arkadaşlarım Dash derler. Bazıları da Eleana derler. Hiç farketmez ne dediğin. Slytherin'liler hakkında bu kadar önyargılı olmamalısın. Her bina kendine özgü özellikleriyle dikkat çeker. Daha okula başlamadım.
Adının Luna olduğunu öğrendiği kız onu dikkatle dinlemişti. Sanki çok ciddi bir konudan konuşuyorlardı. Luna, Dash'ın cümlesinin bitmesinin hemen ardından gülümsedi:
-Slytherin'lilerin hepsi Karanlık tarafta işte bu yüzden onları sevmiyorum. Ah şey umarım sen de değilsindir?
Dash donuk gözlerle kıza baktı. Bu konuya nereden geldiklerini hatırlamaya çalışır gibiydi. Bir kaç dakika sessiz kaldıktan sonra,tiz bir ses tonuyla:
-Buradan gitmelisin.
Dash hızla ayağa kalktı ve yeni aldığı asasını cebinden çıkarttı. Masalardaki öğrenciler dönüp ona bakmaya başladı. Luna tedirginlikle ayağa kalktı, irkilmiş bir şekilde konuşmaya başladı:
-Sana güvenmiştim, onlardansın değil mi? Sende o lanet olası adama çalışıyorsun?
Dash, Luna'ya öfkeyle baktı. O sırada yeşil bir ışık çaktı. Ortalık toz duman olmuştu. Dash'ın acı çığlığı arasında Luna'nın bağırışları etrafta yankılanıyordu.
Euphoria Szôlôssy
Vendéglője Restorant Sahibesi
Euphoria Szôlôssy

Kadın
Ruh hali : Nephele L. Proteus 44692542ju9
Kan statüsü : Safkan ~ O dahil kimse bunu bilmese de.
Galleon : 11628
Ekspresso Puanı : 35

Nephele L. Proteus Empty
MesajKonu: Geri: Nephele L. Proteus   Nephele L. Proteus Icon_minitimeSalı 18 Ağus. 2009, 20:40

Hufflepuff 3. Sınıf | İyi RP'ler.
https://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/e-u-

Nephele L. Proteus
1 sayfadaki 1 sayfası