Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Önemli Duyuru & Bilgiler

YazarMesaj
Veronica Constantine

Veronica Constantine

Kadın
Ruh hali : Önemli Duyuru & Bilgiler Yaaati6
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 11095
Ekspresso Puanı : 0

Önemli Duyuru & Bilgiler Empty
MesajKonu: Önemli Duyuru & Bilgiler   Önemli Duyuru & Bilgiler Icon_minitimePerş. 12 Mart 2009, 21:03

Bildiğiniz gibi artık Sihirli Yaratıkların Bakımı profesörünüz benim, derslerinize ben gireceğim. Kendime ait bir ders işleniş sistemim var tabii, ama eski profesörünüzle işlediğiniz derslerden pek de farkı olmayacak dersler. Size kısacası notlama sistemi, puanlar, kurallar gibi önemli ayrıntılardan bahsetmek istiyorum. Not sistemi klasik; Olağanüstü(24-20), Beklenenin Üstünde(20-16), Uygun(16-12), Zayıf(12-8), Felaket(8-1) ve İfrit(0) kriterlerinden oluşuyor - eskiden olduğu gibi.(ama bu notlar rpler için geçerli, ödevler için notları son paragrafta bulabilirsiniz.) Ders başlığını açacağım, bazı dersler önceden alanda bulunacak, bazı dersler bütün öğrenciler tamamlandıktan sonra derse gireceğim. Derste her öğrencinin en az 1-2 rpsi olacak, herkesle diyalog içinde olabiliriz. Tabii karakteriniz utangaçsa belli olmaz. Sonuçta ders online olacak yani. Ancak istediğim bir şey var, tamam, rpme paralel olarak rp yapın ancak rpniz sadece benim hareketlerim ve diyaloglardan oluşmasın. İçine kendi karakterinizin hareket, duygu ve düşüncelerini de bolca katın. Sonuçta online bir ders olacak, ben karakterimin ne yaptığını biliyorum, sizin karakterinizin ne yaptığına ağırlık verin.

Bir başka konu; nereden puan kırarım, nereden veririm? Derse giren bütün öğrencilerin rplerini notlayıp başlığı kilitlediğimde, mantar panoda haftanın rp birincisini bildireceğim. Bu kişi, rpsini en beğendiğim kişi olacak. Güzel bir rp yaptığı için de doğal olarak binasına +5 puan kazandıracak. Bir de ödev birincisi olacak, o da +2 kazandıracak. Gerçi fazla ödev vermeyeceğim, sizleri sıkmak istemem. Puan kırmaya gelince, öyle çok fazla puan kırıp haksızlık yapan biri değilim. Ancak eğer derse girmezseniz 5 puan, ödevinizi ulaştırmaz/geç ulaştırırsanız 2 puan kırarım. Bunlara dikkat edelim. Eğer rplerinizi ve ödevlerinizi zamanında yetiştiremeyecekseniz derse kaydolmayın lütfen.

Ders başlıklarına gelince, eğer katılım az olursa bütün sınıflar toplu, ama çok olursa 1,2,3. sınıflar bir grup, 5,6,7. sınıflar bir grup şeklinde ders işlenecek. Ders başlıkları en az 2 hafta açık kalacak, eğer rpsini yetiştiremeyen çok kişi olursa süre uzayabilir. Ancak ödevlerinizi başlık kilitlendikten sonraki 5 gün içinde de gönderebilirsiniz. Ödevleriniz de 6 puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sorularınız varsa bana p.m. ile ulaşabilirsiniz.

Önemli Duyuru & Bilgiler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-