Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!

+3
Stefan Dequarté
Sidonia Scarlet
Charlie von Diederich
7 posters
YazarMesaj
Charlie von Diederich
Seherbaz Karargahı & UBBP Genel Başkanı
Charlie von Diederich

Erkek
Ruh hali : Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Boupi3
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 12175
Ekspresso Puanı : 49

Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Empty
MesajKonu: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimePtsi 06 Nis. 2009, 21:56

Ey milletim.
Ben Mustafa Kemal'im.
Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim.
Halâ en hakiki mürşit değilse ilim.
Kurusun damağım dilim.
Özür dilerim.

Özgürlük halâ en yüce değer değilse eğer,
Pırangada kalsın diyorsanız köleler,
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın diktiğiniz heykellerimi.

Yoksa çağdaş medeniyetin bir anlamı,
Orta çağa taşımak istiyorsanız zamanı,
Baş tacı edebiliyorsanız sanatın içine tüküren adamı,
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın diktiğiniz bütün heykellerimi.

Yetmediyse acısı şiddetin, savaşın.
Anlamı kalmadıysa yurtta sulh, dünyada barışın.
Eğer varsa ödülü silahlanmayla yarışın.
Unutun tüm dediklerimi.

Özlediyseniz fesi, peçeyi.
Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi.
Halâ medet umuyorsanız şıhdan, şehden, dervişten.
Şifa buluyorsanız muskadan, üfürükçüden.
Unutun tüm dediklerimi.

Eşit olmasın diyorsanız kadın ve erkek.
Kara çarşafa girsin diyorsanız, yuvazın gazabından ürkerek.
Diyorsanız ki okumasın kadınımız, kızımız budur bizim alın yazımız.
Unutun tüm dediklerimi.

Fazla geldiyse size hürriyet, cumhuriyet.
Özlemini çekiyorsanız saltanatın, sultanın.
Halâ önemini anlayamadıysanız millet olmanın.
Kulum, ümmetkalım, fetvasını bekleyin Şeyh-ül İslam'ın.
Unutun tüm dediklerimi.
Rahat bırakın beni...

Süleyman Apaydın

Diyecek söz bulamıyorum. Gerçekten çok acı.

En son Adolf Deryck Diederich tarafından Ptsi 06 Nis. 2009, 22:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
Sidonia Scarlet
Vampir
Sidonia Scarlet

Kadın
Ruh hali : Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! 44692542ju9
Galleon : 11973
Ekspresso Puanı : 10

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimePtsi 06 Nis. 2009, 22:06

Öncelikle yazarını eklemeni de tavsiye ederim. Ve kendi düşüncelerime eleştiri almayacaksam neye dayanarak ve neye karşı çıkılarak oluşturulduğunu da öğrenmek isterim. Asıl eşitliğin ne olduğunun tartışması da geçer bu konuda. İnsanlar için bir şey ifade ediyorsa eğer, istediklerini yapmakta özgürdürler. Bu 'gericilik' olarak tanımlanabilir mi? Acı olan ne? Ne yapıyor ki millet bu kadar büyütülüyor? Bir zaman dilimi öncesinde yapmadığı şey mi bunlar? Yani ibadetlerin ortaya koyduğu bir çok şey, kiliseler, baş örtüsü ve diğerleri uzaydan mı geldi de bu denli büyütülüp küçümseniyor? Türkiyede yaşanan hangi şiddetten bahsediyoruz allah aşkına? Lütfen diyorum sadece. Özgürlük denen bir şey var. Kimsenin zorla kimseyi ibadet etmeye zorladığı falan yok. İnsan iradesi denen bir şey var. Kim oluyoruz da o insanları düşüncelerini dğeştirmeye zorluyoruz? Tanrı mıyız biz? Eleştirmemiz bile yanlış. Yanlış yani ötesi yok. Nasıl zencisi, beyazı, yahudisi insansa kendi iradesi çerçevesinde kendi istekleri doğrultusunda ibadet ednler de insan. Onlara da karışamaz, onlarada laf söyleyemezsiniz.
Charlie von Diederich
Seherbaz Karargahı & UBBP Genel Başkanı
Charlie von Diederich

Erkek
Galleon : 12175
Ekspresso Puanı : 49

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimePtsi 06 Nis. 2009, 22:17

Yazarını bilmiyorum, bilsem eklerdim zaten. ^^ Ayrıca, ben kimsenin düşüncesini değiştirmeye zorlamıyorum. Türkiye'nin geneline bakacak olursan ne kadar acı şeyler olduğunu görebilirsin. Atatürk'ün düşüncelerinin ezilmeye, ezdirilmeye çalıştığını rahatlıkla anlayabilirsin. Eşitlik elbette ki demokratik bir yönetimin içinde yer almalıdır fakat milli duygulara zarar vermeden! Kusura bakma fakat ben Atatürk'ün düşüncelerini ezmeye çalışanlara katlanamıyorum. Eşitlik bu mudur? O zaman, sokak ortasında dövülen polis ile dövenleri aynı değerlendirelim. Vatanına ihanet edeni, milli duygularına bağlı olanla aynı açıdan değerlendirelim. Olacak şey midir bu? Sen diyorsun ki beyazı, siyahisi, Yahudisi... Burada kimsenin ırkçılık yaptığı yok, düşüncelerini değiştirmeye de. Ben sadece ortada olan bir gerçeği diğerleriyle paylaşmak istedim ve buraya da koydum.

İbadet etmeye zorlatan mı yok? Geçen gün camiye gitmiyor diye küçücük çocuğu döven imamı gören gözlerim kör olsun o zaman. Görmesin burnumun ucundaki tehlikeyi, Demokrasi amaç değil ancak araçtır diyen adamı, 95'te Türkiye'deki cumhuriyet bitmiştir artık lâik sistem değişmelidir diyip cumhurbaşkanı olan adamı... Görmesin o zaman, Atatürk'ün resimlerini kaldırtacak Avrupa Birliği yasalarını kabul eden iktidarı, insanları. Görmeyeyim, görmeyelim. Gittiğimiz yer çok açık, soylu bir devletten gelmemize rağmen yıllardır birbirimizi yiyip durduk işte.

Bana sorarsan eşitlik bu değildir.
Stefan Dequarté
Büyücü
Stefan Dequarté

Kadın
Ruh hali : Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Yeasj3
Kan statüsü : Angels Walk Among Us o.O
Galleon : 11578
Ekspresso Puanı : 43

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimePtsi 06 Nis. 2009, 22:40

Bakalım öncelikle Hande'ye şunu demek istiyorum şimdiki Pakistan ile yıllar önceki Pakistan'a bir baksın. Onlarda bizim gibilerdi ne değişti? Böyle düşünen insanlar kendi elleri ile kendi ülkelerini karanlığa sürüklediler. Şimdi sokağa peçesiz çıkana kezzap atıyorlar o ülkede. Kadınların hiçbir şeye hakkı yok. Kendileri için bir şey ifade edeni yapmışlar yani ve şimdi böyleler.

Atatürk olmasa bizi halimiz nasıl olurdu acaba ben önce onu sormak isterim. Ardından da şu anda baştaki insanların ne yaptıklarını. Çok açık dini sömürüyorlar, insanları kandırıyorlar ve bu şekilde Atatürk'ün ve arkadaşlarınının bizim için didine didine kurduğu memleketi Pakistan'ın şu anki haline getirmeye çabalıyorlar.

Ayrıca hayır canım zorluyorlar. Ben bunun canlı kanıtını yaşadım biliyorum. Beni ibadet etmeye zorlayan ailem ya da başkası değildi kurum adı vermeyeceğim burda, benim orda ne işim vardı bilmiyorum ama diğer gelenlerin çoğu durumu olmayan öğrencilerdi. Yani burs veriyorlardı çoğuna ve karşılığında saçma sapan şeyler izleterek beyinlerine girdikten sonra namaz falan kıldırıyorlardı. Tamam namaz kılmayın demiyorum. Ama isteyen kılmalı istemeyene karışılmaz çünkü özgürlük var diyorsun.

Eşitlik mi diyorsun Hande? Sokağa çıkamayacak hale geldiğin zaman gel sen benim yanıma ben sana göstereyim eşitliği.

Ayrıca şiirin yazarı Süleyman Apaydın. Çok sevdiğim şiirlerdendir. Ne zaman okusam ağlarım, ağlatırım. En son 10 Kasımda okumuştum. Bence bu konuda yazılmış en güzel şiirdir.

* Şimdi anımsadım da Pakistan mı başka ülke mi emin değilim. Büyük ihtimal Pakistan.
Elizabéth Adrianna Malfoy
Perfect Li(f)e Yazarı

Kadın
Ruh hali : Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Heyup7
Galleon : 12195
Ekspresso Puanı : 41

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimePtsi 06 Nis. 2009, 22:57

Kimi ibadet etti diye yargılıyoruz Allah aşkına, anlamış değilim. İbadet eden değil, etmeyen yargılanıyor bu ülkede. Şiirde bahsedilen, bir ülkenin politikasını dine, şeriat'a göre yönetmenin yanlış olduğu sadece. Burada kimsenin düşünce özgürlüğüne veya inanç, ibadet özgürlüğüne laf atıldığı yok. Eşitlik hiçbir zaman dini siyasete alet etmek olmadı, olmayacak da. Bu ülkede çok eskiden, kadınların söz hakkı yokken, siyasette veya sosyal alanda sırf dinin emirleri denilerek onlara hiçbir yetki verilmiyorken oluşan duruma itafen yazılmış satırların çoğu da. Hastalığı bilimle değil dinle çözmeye çalışanlara laf söylenmiş burada ve kadınlara zorla giydirilen peçelerden, yüzlerini dahi açmalarına izin verilmediği zamanlardan, baskılardan bahsedilmiş;

Alıntı :
Özlediyseniz fesi, peçeyi.
Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi.
Halâ medet umuyorsanız şıhdan, şehden, dervişten.
Şifa buluyorsanız muskadan, üfürükçüden.

O zamanlar kimseye kapandı diye laf söylenmiyormuş, açıldı diye söyleniyormuş. Şu an ülkemizde olan ise sadece Cumhuriyet Devriminden sonra değişen toplum bilincinin, somut anlamda görülemese de - aslında görülüyor çoğu alanda ama eskisiyle kıyaslanamaz tabiki - yerini bu eski zamanlardaki toplum bilincine doğru yöneltmiş olmasıdır. Yoksa kimse kimseyi türban taktı diye sokak ortasında sıkıştırmıyor veya onu rencide edecek bir beyanda bulunmuyor. Kimsenin de peçeye, türbana karşı olduğu yok. Devlet politikası olarak izlenemeyecek şeylerden bahsedildiği zaman insanlar dinlerine sövülmüş gibi davranıyorlar ama unutmayın, bu ülkenin %90'ı Müslüman, ben de dahil olmak üzere. İbadetim de Allah ile benim aramda, bunu devlet işlerine karıştırmama da, toplumun gözüne sokmama da gerek yok - ki bu dinimizde de günah zaten.
Sidonia Scarlet
Vampir
Sidonia Scarlet

Kadın

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimeSalı 07 Nis. 2009, 08:31

Pakistanı sürmüşsün önüme kuzen, tamam. Benim tüm yazdıklarımda bahsettiğim ÖZGÜRLÜKTÜ. Biz şimdi bir kaç insanın sürekli söylediği üzere peçesi olmayana kezzap atacak duruma gelmeyeceğiz. Başımızdakilere dediğim hiç bir şey yok zaten o insanlar saygıyı hak etmediklerinden dalmam bile o konuya. Laikliği benimsememiş bir ülke olduğumuzun da gayet farkındayım, sadece adı var. Size anlatmak istediğim kimsenin kimseye hiç bir şey hakkında zorlama yapmadığı. Baş örtüsü olan kadınlar tayyibin zoruyla mı takıyor snaıyorsunuz? Vatikan daki insanlar Papa'nın zoruyla mı kiliseye gidiyorlar. O şiiirde bahsedilen devlet yönetimine karışan 'din' kavramı olsaydı bariz haklıydınız. Ama konu bu mu sizce? Sonra camiye gitmiyor diye insanları döven bir topğlum halinde değiliz ki biz. Aksine bizi o ilerici batı ülkeleri şeklinde bildiğimiz ülkkeler, biz liselerde namaz kılınmasın diye merdiven altlarını demirletirken, %50'si ateist olmasına rağmen kilise açmış ibadet yerleri inşa etmiş insanlar. Ben bu konudan bu şekilde çıkıyorum. Ve söylediklerim yanlış anlaşılacak onu da biliyorum. Ama bunları yalnızca 'ben' kendi irademle söylüyorum. Bunlar 'benim' doğrularım.
Issa Philippe
Ravenclaw 7. Sınıf Öğrencisi
Issa Philippe

Kadın
Galleon : 11384
Ekspresso Puanı : 12

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimeSalı 07 Nis. 2009, 11:22

http://www.bartin74.net/sayfalar/izmirpostasi.asp?id=126

* Başka bir şey söylememe gerek yok.
Perfect Li(f)e Yazarı

Kadın

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimeSalı 07 Nis. 2009, 20:34

Sidonia Scarlet demiş ki:
O şiiirde bahsedilen devlet yönetimine karışan 'din' kavramı olsaydı bariz haklıydınız.

Aksine bizi o ilerici batı ülkeleri şeklinde bildiğimiz ülkkeler, biz liselerde namaz kılınmasın diye merdiven altlarını demirletirken, %50'si ateist olmasına rağmen kilise açmış ibadet yerleri inşa etmiş insanlar. Ben bu konudan bu şekilde çıkıyorum.

Okulda ibadet yeri olmaması laiklik adına az da olsa yerine getirilen kuralların bir sonucu bu ülkede. Ayrıca bu şiirde bahsedilen devlet yönetimine karışan din kavramı, bu konuda siyaset bilimi okuyan biri olarak biraz söz söyleme hakkım olsun bırakın ki. Öyle olmasaydı insanların din özgürlüğüne yapılabilecek hakaretten ötürü bende derdim yanlış yazılmış bir şiir diye fakat şiiri algılama şeklin yanlış olduğundan, yazılanları da yanlış yorumluyorsun. Ayrıca biz hiçbir zaman din konusunda demiyoruz ki batı ülkeleri şöyle böyle, ileri bilmemne. Ben asla da demem zaten çünkü onların bazı konularda bizden çok daha dindar olduğunu biliyorum.

Bahsettiğimiz dinin siyasete karışmaması prensibi, devletin tüm alanlarını - buna okullar ve üniversiteler de dahil - kapsıyor. Bu konuyu laikliği biraz daha deştiğinizde anlayacaksınız, çünkü laiklik sadece devlet memurunun yada bir öğrencinin türban giyememesinden ibaret değildir. Dinimizi yaşayamıyoruz diyen insanlar aynı zamanda okullarda laiklik kapsamında olması gereken 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi' - ki bunun adı bu yüzden Din dersi değilde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisidir - dersini sadece Müslüman'lara yönelik bir müfredat ile okuturken diğer mezheplerden, dinlerden olan insanların geçme zorunluluğu olduğu bu ders için herhangi bir itirazda bulunmuyorlar. İşlerine gelmezde.. Ayrıca sen ne kadar yok desen de bu ülke de asıl baskıcı rejimi dindar insanlar değil, dinin gerekleri diyerek zorla bir şeyler yaptırılmaya çalışan insanlar çekiyor. Okullarda gördüğün olaylar tamamen ülke rejimi ve laiklik ile alakalı. Bahsettiğin gibi demirlenmese, izin verilse dahi o okula soruşturma açılır zaten. Çok net ve katı kurallar vardır bu konuda ama eskiye, işte bu şiirde bahsedilen döneme dönmemek adına koyulmuş kurallardır bunlar. Kimsenin özgürlüğünü kısıtlamak amaçlı koyulmamıştır asla. Özgür düşündüğü, dinden bağımsız hareket ettiği için hor görülüyor bu ülkede insanlar, özgürlükten kastın buysa eğer..
Kristian Eivind Espedal
Borgin & Burkes Ortağı
Kristian Eivind Espedal

Erkek
Ruh hali : Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Hmbl7
Galleon : 11667
Ekspresso Puanı : 13

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimeSalı 07 Nis. 2009, 21:04

RP sitelerinde siyaset tartışılmamalı. Pek çok kez belirttiğim gibi sanal mastürbasyondan farksız birşey bu.
Sidonia Scarlet
Vampir
Sidonia Scarlet

Kadın

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimeSalı 07 Nis. 2009, 21:10

Siyaset sanalda tartışılmamalı. Zaten benim siyaset hakkında bir şeyler savurduğum da yok. Algılama şeklimde de hiç bir sorun yok. Algıladıklarımı anlatamamam konusunda haklı olabilirsiniz. Ama en az yirmi defa maillede aldığım bu şiirin ne anlattığından da haberdarım. Ve hala dinin siyasete karışmasıyla alakası olmadığı kanısındayım. Bunu çok rahat da açıklarım. Neyse zaten bir çoğunuzdan farklı düşünüyorum, Türklük sizin için bir şey ifade ederken benim için etmiyor bundan olsa gerek. Kuzenim, babam, annem, kardeşlerim için ifade ederken benim için etmiyor işte. Ne Türklük ne de Atatürk. İnsanlarla ilgileniyorum ben ırklarıyla ya da uyruklarıyla değil. Yıllardır söylediğim halde anlatabilmiş de değilim. Babam tepeme biner şimdi gidiyorum ben^^
Perfect Li(f)e Yazarı

Kadın

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimeSalı 07 Nis. 2009, 21:24

Türk'lük senin için bir şey ifade etmeyebilir, bu zaten kişisel tercihin. Şiiri siyasetle ilişkilendirdiğim için - bana tüm anlattığı o çünkü, herkes şiirlerden farklı çıkarımlarda bulunabilir ona da lafım yok - bu konuya değindim. Zaten burada siyaset tartışılmasından da memnun olduğumu söyleyemem, sadece kendi bildiğim doğrulardan yola çıkarak eleştiri hakkımı kullandım, söylenenlere cevaben. Şiirde bahsedilenlerin siyasetle gerçekten ilgisi olduğunu bende çok kolay ve rahat bir şekilde anlatabilirim, o konu da kimsenin şüphesi olmasın. Bizim ilgilendiğimiz de uyruklar yada ırklar değil, öyle olsa ırkçı olurduk zaten. Hem bize yönelik bu uyruk ve ırk lafı da nereden, ya da hangi ima ettiğimiz sözden çıktı anlayamadım ama illa bir yakıştırma yapmak gerekirse; milliyetçilik dersem daha yumuşatılmış ve söylediklerimizi ifade edebilecek doğru kelimeyi beyan etmiş olurum sanırım. Bizde insanlarla ilgileniyoruz yani, böyle dersen konu çok farklı yerlere sapmış ve bizde çok farklı, ırkıçıymışız gibi bir duruma düşmüş oluyoruz. O yüzden üsluba biraz daha dikkat lütfen ^^

En son Elizabéth Adrianna Malfoy tarafından Salı 07 Nis. 2009, 21:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Christopher Alex Peterson
Fontjoncouse Otel ~ Genel Müdür

Erkek
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11572
Ekspresso Puanı : 3

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimeSalı 07 Nis. 2009, 21:25

Belki sanala siyaset karışmamalı ama artık yeterince karıştığına göre bu konuda bir iki laf da benim söylememin sakıncası yok. Öncelikle belirtmem gereken bir şey var. Aslında bu ülkede asıl suçlu tıpkı zamanında apazların incili kendilerine göre değiştirmesi gibi atatürkün ilkelerini kendilerine yontanlardır. Ciddi bir itham bu biliyorum ama haklı olduğumu da biliyorum. Bunun en bariz göstergesi laiklik. Osmanlı dönemine kadar gidiyor bunun ana sebebi. Çok fazla derine inmeden olabildiğince basit anlatmak istiyorum. O dönemdeki sebatay Sevi adında bir adam yahudileri etrafında toplayıp kendisinin mehdi olduğunu ilan etti. Bu sapkın gurup daha sonra kamufle olmak amacıyla müslümanlığa geçtiler ve böylece müslüman halkın arasına karıştılar. Bu işin sonunda bir çok rütbeye geldiler. Kimi camilere hocalıkla başlayıp şeyhliklere hatta daha da ileri götürüp şeyhlülislamlığa kadar yükselmişler. Bir sürü devlet kademesine gelip oralarda el altından yaptıklarını saymıoyorum bile. Bu Sebatayistlerin bir zamanlar yahudi olduğu bile sonunda unutulur olmuş. Peki ya sonra? Çıkan bir çok isyanın içinde halkı gerici bir bataklığın içine bu sahte dinciler sürüklemişler. Bu konuda yazılmış çizilmiş bir sürü kitap var isterseniz okuyup belgeleriyle görebilirsiniz.

Atatürk'ün laikliği getirmekteki amacı da tam da bu kişileri halkı daha fazla istismar etmekten oyunlarına sürüklemekten kurtarmaktı. Çünkü ne bunların ne de başka diğer bir gücün boyundurupu altında olmamamızı istiyordu. O dönemde sert bir siyaset güderek hepsini temizledi. Fakat sonra bugün halkımız yavaş yavaş atamızın tuttuğu ışığı karartıp o bataklığına geri dönerken artık ilkeleri de gerçek amaçlarından saptırıldı. Burada türban ve din ne kadar bazı partilerin elinde siyasete karıştırılıyorsa bu ilkeler de aynı ölçüde karıştırıldı. Türban takan kadınların okullara alınmaması hatta toplumun dışına sürüklenmesi bana göre kesinlikle laiklik değildir. Hande arkadaşımın dediği gibi bu ülkede özgürlük varsa onlara karışılmamalıdır.

Bazı zamanlar dindarlığı aşırı ileriye götürüp başkalarına karışma hakkını kendinde gören insanları ben de tanıyorum. Ancak o bir iki kişinin hatalı düşüncelerinin tüm diğerlerine yansıtılmasını doğru bulmuyorum.

Çok konuştum sanırım ama hassas bir konu bu. Son olarak demek istediğim şu :

Bu ülkede asıl suçlu dinini yaşayanlar -öyle yada böyle bir şekilde yapılan genellemelerle ve uygulamalarla suçlu onlarmış gibi davranılıyor.- değil dini siyasete karıştıranlardır. Atatürk'ün kemiklerini sızlatan bir şey varsa da o da budur.

En son Christopher Alex Peterson tarafından Salı 07 Nis. 2009, 21:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kristian Eivind Espedal
Borgin & Burkes Ortağı
Kristian Eivind Espedal

Erkek
Ruh hali : Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Hmbl7
Galleon : 11667
Ekspresso Puanı : 13

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimeSalı 07 Nis. 2009, 21:30

Konuşmak istemiyorum ama site halkı sayesinde gerçekten çok eğleniyorum. Efendim, Uğur Mumcu'nun Sabetayist bir aileden geldiğini biliyor muydunuz ? Benzer şeyler masonlar içinde söylenmişti sanırım. Bu forumda en azından. Sabetayizm de, masonluk da bizim gerçeğimizdir, onları inkar ederek tarih yazamayız. Konuya hakim olmadan, haklarında yazılmış herşeyi yalayıp yutmadan konuşmak da açıklarımızı belli eder sadece. Gülüyorum ben sadece.
Fontjoncouse Otel ~ Genel Müdür

Erkek
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11572
Ekspresso Puanı : 3

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimeSalı 07 Nis. 2009, 21:35

Ah.. Sebatayizim konusunda dediğin doğru ve inkar ettiğim de yok. Bu konuya derinlemesine girersek altından çıkmak mümkün değil zaten. Sadece bir gerçeği vurgulamak istemiştim. Neyse eski bir alışkanlık bu. Bazı hassas konularda tutamam kendimi. Bu yüzden ileri gittiysem özür diliyorum. Siyaseti buraya taşımaya ayak uydurduğum için de.
Perfect Li(f)e Yazarı

Kadın

MesajKonu: Geri: Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!   Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi! Icon_minitimeSalı 07 Nis. 2009, 21:37

Arkadaşlar kim haklı kim haksız tartışılır ama birbirimize karşı kişiyi rencide edebilecek bir üslupla konuşmayalım lütfen. Bu konuda burada kapansın artık, çok uzadı. Amacından da saptı yeterince.. Kilit!

Yıkın Diktiğiniz Heykellerimi!
1 sayfadaki 1 sayfası