Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Aşka inanırmısınız (Anket)

+28
Jake Nico Bellic
Marjory Lillian Ottilie
Samuel Bright
Julie Annwyl Lovett
Johnny Amoux Malfoy
Amenhotep Busiris
Natashia
E. Niggle Borland
Anna Luaná del Muñeco
David M. Hurwey
Elizabéth Adrianna Malfoy
Angélique Killingsworth
Chryseis Kejäthen
Silas Flippo Jerome
Sidonia Scarlet
Cyrela Synchlaer
Fanchone Lawrance
Euphoria Szôlôssy
Nicole Marissa Magdalene
Kristian Eivind Espedal
Franciné Widmore
Felice Jade Mathé
Lassyné Velasquez
Rose Evelyn Constantine
Aurora Clayborne
Charlotte Alice Russell
Charlie von Diederich
Andrea Rachel McBrayn
32 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Aşka İnanır mısınız?
Evet
Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 I_vote_lcap74%Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 I_vote_lcap
 74% [ 31 ]
Hayır
Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 I_vote_lcap24%Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 I_vote_lcap
 24% [ 10 ]
Kararsızım
Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 I_vote_lcap2%Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 I_vote_lcap
 2% [ 1 ]
Toplam Oylar : 42

YazarMesaj
Sidonia Scarlet
Vampir
Sidonia Scarlet

Kadın
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 44692542ju9
Galleon : 11971
Ekspresso Puanı : 10

Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:23

Fazla merak n'apıyordu, ahah konuyu saptırdım lan, konu niye saçma geldi ki bana, neyse aşkkı tanımlayın cidden merak etitm bak.
Lassyné Velasquez

Lassyné Velasquez

Kadın
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Utangga7
Galleon : 11164
Ekspresso Puanı : 1

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:24

Aşka inanmadığımdan aşk nedir bilemeyeceğim. ^^ xP
Sidonia Scarlet
Vampir
Sidonia Scarlet

Kadın

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:26

Çok mantıklı bu cevap, dumura uğrattı beni abla.
Kristian Eivind Espedal
Borgin & Burkes Ortağı
Kristian Eivind Espedal

Erkek
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Hmbl7
Galleon : 11665
Ekspresso Puanı : 13

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:27

İyiymiş.
Lassyné Velasquez

Lassyné Velasquez

Kadın
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Utangga7
Galleon : 11164

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:30

Hehe ben de mantıksızım sanmıştım, en aptal günümde bu mantığı buldum ya ne diyeyim. xD :zuha:
Kristian Eivind Espedal
Borgin & Burkes Ortağı
Kristian Eivind Espedal

Erkek

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:31

Hevesini kırmak gibi olmasın da bana pek mantıklı geldiği söylenemez.
Silas Flippo Jerome
Vampir
Silas Flippo Jerome

Kadın
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 11mt8
Kan statüsü : 0Rh+
Galleon : 11287
Ekspresso Puanı : 41

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:36

Aşk mükemmeli arayıştan başka şey değildir aslında. Arabanız olur ev istersiniz, eviniz olur 4x4 alayım dersiniz. O da olur vs vs... Mükemmeli bulmaya çalışır, bulduğunuzu sandığınız an aşık oldum dersiniz. Sonra onun kusrunu görür, aşk yoktur demeye başlarsınız. Ama mükemmel olan tek varlık bellidir. Gerisi fazlalık Razz Aşka inanır mıyım? Eveeet! xD
Sidonia Scarlet
Vampir
Sidonia Scarlet

Kadın

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:38

Silas Flippo Jerome demiş ki:
Aşk mükemmeli arayıştan başka şey değildir aslında. Arabanız olur ev istersiniz, eviniz olur 4x4 alayım dersiniz. O da olur vs vs... Mükemmeli bulmaya çalışır, bulduğunuzu sandığınız an aşık oldum dersiniz. Sonra onun kusrunu görür, aşk yoktur demeye başlarsınız. Ama mükemmel olan tek varlık bellidir. Gerisi fazlalık Razz Aşka inanır mıyım? Eveeet! xD
Yasemin abla var diyorsa vardır! Yaşasın skolastik düşünce. Aşk varmış, susun!
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Friendssx9
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 12303
Ekspresso Puanı : 75

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:38

Aşk, ona ulaşamasanda karşılıksız sevmekdir. O olmadan onu arzulamak değil. O olsa bile elin ayağına dolanmasıdır. Tabi aşk o kadar derin bir histir ki! Gerçekleşmeye başladığında ulaşınca sıkar ve yer bitirir. Gerçi tek taraflı da olsa insan kendi başını yiyor; ama neyse. Benim aşk tanımım budur. Bir de kendini zorla ona esir etmezsin. Çünkü bilmeden o senin esirin olmuştur. Aşk bir kişiye ait değildir. Anlayacağınız. :cheesy:
Kristian Eivind Espedal
Borgin & Burkes Ortağı
Kristian Eivind Espedal

Erkek

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:44

Alıntı :
Gerçekleşmeye başladığında ulaşınca sıkar ve yer bitirir.

Platonik aşkına kavuştun mu, aklında yarattığın sevgili imgesinden farklı biri ile karşılaşır ve hayal kırıklığına uğrarsın demek daha hoş olur sanki.
Sidonia Scarlet
Vampir
Sidonia Scarlet

Kadın

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:53

Bana kalırsa tek sorun tanımaktır. Birini tanımadan öyle yükseklerde görür ve hayran kalırsın ki aşık oldun snaırsın bkz her gün tekrarladığımız şeyler;
Oof çocuğun gözleri dehşetti, böyle kıvır kıvırdı saçları, opeth t-shirt'ü vardı üstünde Tokio Hotel fanlarını rezil edip gönderdi, insan değildi sanki, yanında ezildim büzüldüm, karikatür de çiziyormuş, kol kaslarını t-shirtün arkasından fark edebiliyordum...
Sonra o insnaı tanırsınız, ama yakından ve düşünceleriniz değişime uğrar, büyük bir değişime;
Gözleri lensmiş, saçlarıyla günde dört saat uğraşıyormuş, insanların kişisel seçimlerine de saygısı yok, insan dışı bir şey ya çok kötü kokuyor, sırf onun yanında olduğumdan utandım...
Burda ki sorun çocuğun gözleri değildir, çocuğun gözleirnin lens olduğunu başından beri bildiğin halde diğerlerine tanıdıktan sonra söylemendir.
Cidden böyledir, tanırsın biter. Yani ben hep böyle gördüm, belki de böyle değil.
Kristian Eivind Espedal
Borgin & Burkes Ortağı
Kristian Eivind Espedal

Erkek

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 20:58

Bir yorum da ben yapıştırayım ( Alıntılayım demek istemiştim aslında ) :

Alıntı :
Doğası gereği imkansız bir duygudur. Çünkü partnerler arasında fikir birliğine varılması imkansızdır. Kadın ve erkek bu duyguya farklı yaklaşır. Onu farklı değerlendirir.

Bir erkeğin aşık olduğunda tattığı his, kadının oğluna karşı beslediği duygulara yakındır çünkü. Toplumların bin yıllardır dayattığı şekliyle yetişkin karşı cinsler arasında yaşaşnan aşk, kadının uyum sağlayamamasını ve imkansızlığı beraberinde getirir. Kadın, yetişkin erkeği üremek ve bir sonraki adımda aşık olacağı kişiye ulaşmak için kabul eder. Ancak bundan sonra, eşlerin ve onların dünyaya getirdiği yavrunun uzlaşmasıyla bir sevgi ve huzur ortamı oluşabilir.

Buna karşın, Freud'un yüz küsür yıl evvel tanımladığı bazı dürtüler, bu uzlaşmanın önündeki en büyük engeldir. Yavru, kadını diğer erkekle paylaşmayı içine kolay kolay sindiremez. Hele ki baskın karakterli biriyse aile içi çatışmalar tahammül edilemez noktalara gelir. Genellikle de ayrılıkla sonuçlanır. Çünkü kadının kararı en başından bellidir. Yuvayı dişi kuşun yapar ama baba-oğul arasındaki ilişki onu ayakta tutar.

Kız çocuk örneğindeyse erkeğin paylaşılamaması sıkça ortaya çıkar. Anne-kız rekabeti çok dirençlidir. Bitmesi nadirdir. Erkek evlat örneğine çok benzer.

Ve üzülerek söylemek zorundayım, bu sorunun kesin bir çözümü yoktur. Çözümsüzlüğün nedeniyse genetik sınırlamalardır. Mide kaldırmamak için daha açık konuşmayacağım. Bunun yerine bir kitaptan alıntı yapayım.

"Düşümde," diye yazıyor Amerikalı bir genç bir gazetenin ekine, "çatımızı aktardığımı gördüm. Birdenbire aşağıdan babamın beni çağıran sesini duydum. Onu daha iyi duyabilmek için ansızın döndüm ve dönerken, çekiç elimden düştü ve çatının eğiminden kayıverdi ve uçtan kayboldu. Sanki bir vücut düşüyormuş gibi ağır bir gürültü duydum.

"Aşırı korkuya kapılarak merdivenden aşağıya indim. Babam orada yerde, başı kanla kaplı ölü yatıyordu. Çökmüştüm, hıçkırıklar içinde annemi çağırmaya başladım. Evden çıktı ve bana sarıldı. 'Aldırma oğlum, bu bir kazaydı,' dedi. 'O gitmiş olsa bile, senin bana bkacağını biliyorum.' O beni öperken, uyandım.

"Ailenin en büyük çocuğuyum ve yirmi üç yaşındayım. Bir yıldır karımdan ayrıyım; nedense birlikte yürütemedik. Ebeveynlerimi derinden seviyorum ve babamla, geri dönüp karımla yaşamam konusunda ısrar etmesi ve benim onuna mutlu olamayışım dışında bir sorunum olmadı. Onunla hiç mutlu olamayacağım."
Sidonia Scarlet
Vampir
Sidonia Scarlet

Kadın

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 21 Nis. 2009, 21:02

İşte ülke sorunlarına bakış açımla aynı nokta. Resmen tek noktayla yapılan genelleme bu. "istisnalar"
:ortalığıkarıştırmadanuzar:
Chryseis Kejäthen
Hufflepuff 6. Sınıf Öğrencisi
Chryseis Kejäthen

Kadın
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Boupi3
Kan statüsü : Muggle doğumlu.
Galleon : 11154
Ekspresso Puanı : 0

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 24 Nis. 2009, 12:07

Evet, inanıyorum.
Angélique Killingsworth
Exuo Vexillum Bestia Ortağı
Angélique Killingsworth

Kadın
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Yuppirt8
Galleon : 11372
Ekspresso Puanı : 5

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 26 Nis. 2009, 12:16

~Hissediyorum, öyleyse inanıyorum xP ~ Aslında inanmak farklı birşey. Aşk duygusunu yaşarsın miden ters takla atar belki ama bunu yaşamın boyunca devam ettiremezsin. Bir süre sonra kabak tadı verir ve elini ayağını çekersin öyle aşktan. Bu durumda inancının bir sonu olmuş olur. Saçmalarsam; Yarı inanıyorum xD
Perfect Li(f)e Yazarı

Kadın
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Heyup7
Galleon : 12193
Ekspresso Puanı : 41

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 26 Nis. 2009, 13:31

Şu an aşık olduğumu düşünürsem, inanıyorum evet ama tanımını sorarsanız bana asla yapamam. Lise aşklarından fazlasıdır, onu aşk kavramı içerisine dahi katmamak lazım zaten. Nasıl hissettiriyor, belki bu şekilde bir tanım bulabiliriz aşka derseniz de; sanırım hayatını sonsuza dek onunla geçirmek isteyeceğin ve gün geçtikçe azalan ve sıradanlaşan değil de daha da artan sevginle bağlanma hissi o kişiye.. Belki aşkı çok daha yücelttiğimiz ve soyutsallaştırdığımızdan dolayı bir tanım bulamıyoruz ama somut olarak böyle bir his işte.. Eh, hissettiğin gerçek aşk mı derseniz ben 'evet' derim tabiki ama size göre ne kadar inandırıcı ve ikna edici olur benim hislerim bilemem..
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
David M. Hurwey
Vampir
David M. Hurwey

Erkek
Kan statüsü : Yarı safkan melezimtırak bulanık.
Galleon : 11080
Ekspresso Puanı : 4

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 26 Nis. 2009, 20:30

Ben inanmam açıkçası.

Bence aşk diye bir şey yoktur. İnsan kendini rahatlatmak için ve motive etmek için aşık olduğunu zanneder. Çok felsefi yaklaşımlarım var bununla ilgili çok da uzun sürer yazması veya anlatması ama şöyle özetleyebilirim: Aşk; beynin, stres altındayken veya aşırı sevgi depolaması esnasında psikolojik olarak zihnini boşaltmak adına yaptığı etkileşimin, hata vermesi sonucunda geri tepmesiyle meydana gelen ruh halidir...
Felice Jade Mathé
Vampir - God's Devils ~ Piyanist
Felice Jade Mathé

Kadın
Kan statüsü : Safkan.
Galleon : 11267

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 26 Nis. 2009, 20:53

Bence kesinlikle stres altında olan bir şey değil. Fikrine yorum yapmış gibi oldum ama beş yıldır aynı kişiye aşığım beş senedir aralıksız stres altında mıyım ben ? Ya da neden hep o kişi acaba ?
David M. Hurwey
Vampir
David M. Hurwey

Erkek
Kan statüsü : Yarı safkan melezimtırak bulanık.
Galleon : 11080
Ekspresso Puanı : 4

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 26 Nis. 2009, 21:05

Felice Jade Mathé demiş ki:
Bence kesinlikle stres altında olan bir şey değil. Fikrine yorum yapmış gibi oldum ama beş yıldır aynı kişiye aşığım beş senedir aralıksız stres altında mıyım ben ? Ya da neden hep o kişi acaba ?

Efendim yazar ne demiş, dikkatle inceleyelim.

"stres altındayken veya aşırı sevgi depolaması esnasında"

Kamuoyunun da anlayacağı üzere, sanırım bir yanlış anlaşılma olmuştur. Düzelten ellere zeval gelmesin inşallah, amin. (:
Charlotte Alice Russell
Uluslararası Sihirsel İşbirliği Dairesi Başkanı
Charlotte Alice Russell

Kadın
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Snrrn8
Galleon : 11449
Ekspresso Puanı : 8

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 27 Nis. 2009, 23:56

demin izlediğim bir videoyu paylaşayım sizlerle:

K: Aşk meşk artık değeri sıfır benim için.
E:Sıfır bir değer değildir. Bir sayı bile değildir. Ancak başka bir sayının yanına gelince değer yaratır. Tıpkı sevda gibi. Sevdanında tek başına bir değeri yoktur. İlla biri olmalı. Sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır. Sevda ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır, büyür. Şimdi bana sevgini verseler ve onu sonsuzlukla çarpıp ömrünü ekle deseler, evet dermiydin?

Herkes istediği gibi anlamlandırabilir. Ama bana göre hataları olan, inanmayacağım, çıkmaz sokaklardır aşk...
https://hogwartsekspresi.editboard.com/bio-lar-f164/charlotte-ali
Anna Luaná del Muñeco
Yazar
Anna Luaná del Muñeco

Kadın
Galleon : 11738
Ekspresso Puanı : 18

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 28 Nis. 2009, 20:57

Sí-Ja-Sim-Yes y Evet :zuha:
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek
Kan statüsü : Kurban ne verdiyse...
Galleon : 11310
Ekspresso Puanı : 11

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 29 Nis. 2009, 01:26

Evet ama kötü bir şekilde...
Natashia
Vampir
Natashia

Erkek
Ruh hali : Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 10811077vl2
Kan statüsü : Vampir *-*
Galleon : 11334

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 29 Nis. 2009, 16:41

Ben insanın hayatında sadece bir kere aşık olacağına inanırım ama genel olarak sorarsanız inanmam
Amenhotep Busiris
Karikatürist
Amenhotep Busiris

Erkek
Galleon : 11005

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 01 Mayıs 2009, 00:25

MutlaKa vardır.
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek
Galleon : 11823

MesajKonu: Geri: Aşka inanırmısınız (Anket)   Aşka inanırmısınız (Anket) - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 12 Haz. 2009, 21:11

Evet, evet, evet
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164

Aşka inanırmısınız (Anket)
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki