Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kurgusal Karakterler

+10
Marveille Croweix
Eurydice Black
Simona Floros
Teodor Amberiotis
Magnus Lars Hallstad
Jessica Spangler
Voldemort
E. Niggle Borland
Julia Leppanen
Albus Dumbledore
14 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Albus Dumbledore
Zümrüdüanka Yoldaşlığı Başkanı & Hogwarts Müdürü
Albus Dumbledore

Erkek
Kan statüsü : Safkan.
Galleon : 10885
Ekspresso Puanı : 37

Kurgusal Karakterler Empty
MesajKonu: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 01:22

Kitapta da çok önemli rol oynayan, Albus Dumbledore ve Voldemort (Tom Riddle) sitemizde hayata kurguya katkı sağlayacak karakterler olarak aktif edilmiştir. Bu iki önemli karakter, ekspres adminlerinin ortak üyeliği olmakla beraber, üyeleri yönlendiren birer DM olarak da görülebilir. Yorumlarınızı başlık altında dile getirebilirsiniz.

Hayırlı olması dileğiyle. *Ekspres adminleri.
Julia Leppanen
The Wizard's Daily/Velhoen Päiviä Editörü
Julia Leppanen

Kadın
Ruh hali : Kurgusal Karakterler Yuppirt8
Kan statüsü : Melez
Galleon : 10938
Ekspresso Puanı : 13

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 09:57

çok iyi olmuş geldiği,siteye birazcık hareket katar sonra Ölüm Yiyenler tarafından saldırıya uğrara ne bileyim Karanlık Taraf için eğlenceli bir haber oldu bu ...
Albus Dumbledore
Albus Dumbledore

Erkek

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 10:45

Aynı zamanda Aydınlık Taraf için de iyi olduğunu düşünüyoruz, uzun süredir yoldaşlıkla ölüm yiyenler arasındaki ilişki çok cansızdı çünkü. Yapılacak kurgularla daha da renkler umarız ki. ^^
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek
Ruh hali : Kurgusal Karakterler Hmbl7
Kan statüsü : Kurban ne verdiyse...
Galleon : 11292
Ekspresso Puanı : 11

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 11:40

Her yeni HP filminden sonra bir gaz patlaması olur zaten. =)
Voldemort

Voldemort

Erkek
Kan statüsü : Melez. (Babası bir muggle olduğundan daha sonra kendi soyunu da öldürdü.)
Galleon : 10828
Ekspresso Puanı : 8

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 11:49

Doğru, hepsi ayrı bir yardımcı oluyor, düşündürüyor kurgu ve hakkında. ^^
Jessica Spangler
Gryffindor 6. Sınıf Öğrencisi & Sınıf Başkanı
Jessica Spangler

Kadın
Ruh hali : Kurgusal Karakterler Heyup7
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 10908
Ekspresso Puanı : 18

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 12:27

Voldemort gelmişş, hoşgelmiş. Diğer karakterimle her zaman emrinize amadeyim, Efendimiz Razz Razz
Magnus Lars Hallstad
Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Profesörü, Gryffindor Bina Sorumlusu
Magnus Lars Hallstad

Erkek
Ruh hali : Kurgusal Karakterler Dansrr6
Galleon : 11642
Ekspresso Puanı : 27

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 12:34

Site için çok hayırlı olduğunu düşündüğüm kurgu. Seve seve karakterlerimizi kurban edebileceğimiz olaylar var artık.

^^Karanlık Efendiye; Sofia'yı sağ kolun yaparsın diye umuyoruz ailecek. Zira o senin şanına yakışır bir Ö.Y. Razz
Voldemort

Voldemort

Erkek
Kan statüsü : Melez. (Babası bir muggle olduğundan daha sonra kendi soyunu da öldürdü.)
Galleon : 10828
Ekspresso Puanı : 8

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 12:37

Ama acımam, Sofia'yı da öldürürüm. Herkes ölmeli, herkes.
Albus Dumbledore
Albus Dumbledore

Erkek

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 12:38

Eh, biz de öyle umuyoruz inşallah güzel kurgular çıkar da canlanır ilişkiler. (: Voldemort delirmiş, ona bakmayın siz. =D
Magnus Lars Hallstad
Magnus Lars Hallstad

Erkek

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 12:41

Biz onu öyle kabul ettik :zuha:
^^İki üsttekine; Sofia da acımaz bi çakar bir de yer çakar Razz
Teodor Amberiotis
Gryffindor 5. Sınıf Öğrencisi
Teodor Amberiotis

Erkek
Ruh hali : Kurgusal Karakterler Friendssx9
Galleon : 11189
Ekspresso Puanı : 21

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 13:28

Elliott Voldemort'la rp yapmak ister, Teodor ise Albus'la, ne güzel bir ikili değil olurlar değil mi? Tabi Teodor daha küçük Albus'u örnek alıyor. Elliott ise Voldemort'un yolundan gitmeye çalışıyor....
Julia Leppanen
The Wizard's Daily/Velhoen Päiviä Editörü
Julia Leppanen

Kadın
Ruh hali : Kurgusal Karakterler Yuppirt8
Kan statüsü : Melez
Galleon : 10938
Ekspresso Puanı : 13

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 14:26

bence voldemort hemen ölüm yiyenlerini toplamalı,zay da toplanabilir :zuha:
Magnus Lars Hallstad
Magnus Lars Hallstad

Erkek

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 14:29

Bence de bence de
Magnus Lars Hallstad
Magnus Lars Hallstad

Erkek

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 18:14

kurguyla ilgili bir şeye ihtiyacım var Yoldaşlık yıl olarak ne zaman kuruldu?
Albus Dumbledore
Albus Dumbledore

Erkek

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 18:20

Ben de bilmiyorum, bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum. RP'de lâzımsa Voldemort'un güçlendiği yıllar kuruldu dersen bile yeterli olur çünkü muhtemelen Dumbledore o zaman kurmuştur.
Simona Floros
Muggle

Kadın
Ruh hali : Kurgusal Karakterler Cheesyol1
Galleon : 11974
Ekspresso Puanı : 1

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 20:54

Doğrusu, kendi görüşümü söyleyeyim. Ekspresten soğutucu bir fikir olmuş. Çoğu üye beğendiği için bence doğru olanı yapmışsınız, öyle görünüyor yani ama benim için siteden soğutucu bir yenilik dediğim gibi^^ Ben hpnin rpye sadece katkı sağlayacak bir klavuz olduğunu düşünen bir insan olduğum için böyle söylüyorum. Neyse susayım artık.
Albus Dumbledore
Albus Dumbledore

Erkek

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 22:04

Her üyenin farklı görüşleri olacaktır, zaten bir şeyi herkes çok beğenirse sorun aramak gerekir. Görüşünüzü belirttiğiniz için de teşekkür ederiz.
Eurydice Black
Slytherin Bina Sorumlusu, İksir Profesörü
Eurydice Black

Kadın
Galleon : 12030
Ekspresso Puanı : 89

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 23:25

Ben de HP Rp sitelerinde bunun yapılmasını çok doğru bulmuyorum fakat onların bildiğimiz karakterlerin ötesinde yönlendirici olarak yönetilmelerini gerçekten destekliyorum. Sonuç olarak hepimizin bir Dumledore veya Lord'a ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Uzun süredir durgun olan Ölüm Yiyen - ZAY karakterler sayesinde aktif hale gelecektir diye umuyorum. Bu herkesin hoşuna gider veya gitmez, onlar kendi düşünceleridir. Benim görüşüm olumlu yönde.
Simona Floros
Muggle

Kadın

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 23:45

Yani liderler elbette olmalı ama ismini, karakterini, geçmişini kitaptan alıp o karakteri kullanmak, bana çalıntı gibi geliyor kaba tabirle.
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın
Kan statüsü : safkan yani nolcak ki başka.
Galleon : 12336
Ekspresso Puanı : 22

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimePtsi 20 Tem. 2009, 23:57

Buna çalıntı demek hoş olmaz. Ekspres kurulduğundan beri HP kitap kurgusuna bağlı olarak hareket etti. Site için genel bir kurguya ihtiyaç duyduğumuzda liderler olması gerektiğini düşündük ve kitaba bağlı kalmazsak baştan sona her şeyi değiştirmek zorunda kalacaktık. Çünkü bu zamana kadar yapılan bütün kurgulu rplerde Voldemort ve Dumbledore karakterleri kullanıldı, yaşadıkları belirtildi. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur, aksi halde daha bilgili olan adminler kaba bir şekilde belirttiğiniz düşüncelerinizi cevaplayabilirler. Ayrıca görüşlerinize tabiki saygı duyuyoruz ama bunu çok daha uygun bir şekilde, site ve üyeler için uğraşan adminlerimizin uğraşlarına saygısızlık yapmadan dile getirebilirsiniz.
https://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/marv
Julie Annwyl Lovett
Biçim Değiştirme Profesörü
Julie Annwyl Lovett

Kadın
Galleon : 12176
Ekspresso Puanı : 63

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimeSalı 21 Tem. 2009, 00:38

Kesinlikle katılıyorum Aytül. Bunun çalıntı olarak yorumlanması ya da ,siz kaba tabir demişsiniz ben naziğini kullanayım, kitabın bire bir aktarılması olarak yorumlanması bizim yaptığımız işin de çalıntı olduğu anlamına gelir. Hogwarts Ekspresi bir HP-RP sitesidir. RPlerimizde kullandığımız tüm büyüler, kan statülerimiz, forumlardaki mekanlarımız tamamen bu dünya bizim anlatım gücümüz ve karakterlerimizle zenginleştirdiğimiz ama JK Rowling'in yarattığı bir dünyadır. Açıkcası HP kurgusundan sapan siteler de bana ilginç geliyor. Bir şeyi alıp tepe taklak ederseniz işte bu o dünyayı mahvetmek olur ama o dünyanın temel çizgisinden sapmaksızın ilerletirseniz kurgularınızı bu orijinali korumak olur. Ya HP RP kurgulu olmalı bir site -tam anlamıyla- ya da yaratıcılığına güvenen en baştan bir dünya yaratsın. Ki bu karakterler bir Dean Thomas ya da bir Fenrir Greyback gibi kurguyu destekleyici yan akrakterler değil tüm HP dünyasının en merkezindeki kişiler. Tam anlamıyla elzem karakterler bu karakterlerin varlığını sürdürmek durumunun HP-RP kurgusunu yerleştirecek ve hatta sağlamlaştıracağı kanaatindeyim.
https://hogwartsekspresi.editboard.com/bio-lar-f164/annwyl-l-o-v-
Mattéo Bernand Black
Sihirli Kazalar ve Felaketler Dairesi Başkanı
Mattéo Bernand Black

Erkek
Galleon : 11997
Ekspresso Puanı : 0

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimeSalı 21 Tem. 2009, 10:35

Site için güzel bir yenilik oldu bu. Her iki tarafı aktif hale getirebilir. Tebrik ediyorum :Ç
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek
Kan statüsü : Kurban ne verdiyse...
Galleon : 11292
Ekspresso Puanı : 11

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimeSalı 21 Tem. 2009, 20:33

Voldemort demiş ki:
Ama acımam, Sofia'yı da öldürürüm. Herkes ölmeli, herkes.

Oha, bi saniye bi saniye...

Noluyo lan!? Öldürürüm! Döverim acaip... Adama bak lan!? LAAN!? :hıı: Ağzına vururum senin, benim lafım o öldürürüm lafı. :ya:

Spoiler:
Simona Floros
Muggle

Kadın

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimeÇarş. 22 Tem. 2009, 01:50

Fikrimin, sizin görüşlerinize karşı bir fikir olduğu için, belli sıfatların içine sıkıştırılacağını biliyorum. Mesela saygısızlık gibi. Fakat aklımdakileri paragraflara dökerek polemik de yaratmayacağım. Çünkü kurgunun değişmesi gibi bir arzum yok. En başta da dediğim gibi site için iyi bir kurgu olmuş. Sonuçta herkes beğenisini bildiriyor, ben de beğenmeme nedenimi, bu yüzden bunda sakınca görmüyorum. Söylediğim sözü de geri almayı düşünmüyorum açıkcası. Herkese iyi rpler^^
Malachy Grandley
Gryffindor 6. Sınıf Öğrencisi
Malachy Grandley

Erkek
Ruh hali : Kurgusal Karakterler Snrrn8
Kan statüsü : Melez.
Galleon : 10984

MesajKonu: Geri: Kurgusal Karakterler   Kurgusal Karakterler Icon_minitimeÇarş. 22 Tem. 2009, 18:06

Zaten böyle bir başlıkta da polemik çıkarmak saygısızlıktır. Her neyse, buradan yorumlara devam edebilirsiniz. (:

Kurgusal Karakterler
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-