Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Masa 4

2 posters
YazarMesaj
Constantia Inés Kalliope
Kalliopé de Fuska Sahibesi
Constantia Inés Kalliope

Kadın
Ruh hali : Masa 4 Yuppirt8
Kan statüsü : Safkan ~
Galleon : 12038
Ekspresso Puanı : 13

Masa 4 Empty
MesajKonu: Masa 4   Masa 4 Icon_minitimePaz 10 Şub. 2008, 13:38

Sophie ve Adelina okulun gezisi olduğu için Hogsmeade'ye geldiler.Burada biraz dolaştıktan sonra Adelina 'nın çok sevdiği Madam Puddifoot'un Çay Dükkanı'na girdiler.İçerisi Hogwarts öğrencileriyle doluydu.Herkes gezi için buraya gelmişti.Etrafına bakınırken birden Adelina'nın kendini dürttüğünü hissetti.Adelina ;

''Bak şu köşede ,cam kenarında ,şirin bir masa var,hadi orası dolmadan oturalım.''diyordu. Oranın kapılmasını istemediği herşeyden belliydi.Hemen Sophie; ''Tamam canım gel çabucak oturalım.'' dedi gülümseyerek.Ve ikisi hemen köşedeki şirin masaya oturdular.Masa'nın yanında cam olduğu için heryer çok açık görünüyordu.İkisi de aydınlık ve geniş ortamları sevdikleri için kendileri öyle bir masaya oturmuşlardı.Hemen Sophie ;''Ben Yeşil Çay alacağım,ya sen ne alacaksın Adelina'cığım.'' dedi ve dikkatlice Adelina'ya bakmaya başladı.
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
Luisa C. Adelina Delacour

Kadın
Galleon : 11888
Ekspresso Puanı : 0

Masa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 4   Masa 4 Icon_minitimePaz 10 Şub. 2008, 14:54

Adelina,oraya oturduklarına gerçekten çok sevinmişti.Sophie ona ''Ben Yeşil Çay alacağım,ya sen ne alacaksın Adelina'cığım.'' dedi.Adelina gülümseyerek;
''Şey bende rezene çayı alacağım.'' dedi ve görevli bayanı çağırdılar hemen çaylarını söyledikten sonra beklemeye başladılar.Adelina heyecanla ''Şekerci dükkanına da gideceğiz değil mi,ikimizde şeker seviyoruz ne de olsa.'' dedi ve bir kahkaha attı ve Sophie'ye;
''Geçen gün odamızdan muggle yapımı bir fotoğraf makinesi çıktı,biliyor musun?Bizim öyle bir şeyimiz yoktu biliyordum,ama bir anda görünce şaşırdım.Gerçekten değişik ve komikti.'' dedi.
Constantia Inés Kalliope
Constantia Inés Kalliope

Kadın

Masa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 4   Masa 4 Icon_minitimePaz 10 Şub. 2008, 15:08

Sophie camdan dışarıya bakınıyordu ki tam o sırada Adelina; ''Şey bende rezene çayı alacağım'' dedi.Adelina'nın her zaman rezene çayı sevdiğini iyi bilirdi.Adelina birden heyecanla konuşmaya başladı; ''Şekerci dükkanına da gideceğiz değil mi,ikimizde şeker seviyoruz ne de olsa.'' demişti.Sophie hemen ; ''Evet canım mutlaka oraya da gidelim,zaten şimdi bende sana aynısını söyleyecektim.Senin söylediğin iyi oldu.'' dedi gülümseyerek.Daha sonra Adelina ona odalarından çıkan bir muggle yapımı fotoğraf makinesinden söz etmeye başladı.Fakat Sophie onun bahsettiği makinayı hiç görmemişti.Çabucak; ''Ben de senin gibi o makinanın kimin olduğunu bilmiyorum ama akşam gidince bana mutlaka göster onu '' dedi ve beklemeye başladı.

Kadın

Masa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 4   Masa 4 Icon_minitimePaz 10 Şub. 2008, 16:18

Adelina ''Ah, tabii ki de o fotoğraf makinasını sana gösteririm.Hem zaten belki sen nereden geldiğini biliyorsundur çünkü küçüklüğümüzde sana bunu vermiş olabilirler.Her neyse canım,bak bu arada çaylarımız geldi hemen içelim de şekerci dükkanına gidelim.'' diyerek gülümsedi.Gelen rezene çayından bir yudum aldı ve camdan dışarı bakmaya başladı.Gelip geçen insanlar dükkanın içine bakmaktan çekinmiyorlardı.Bakmaları Adel'i rahatsız etmemişti.İçeriden dışarısının havasının soğuk olduğu her halikarda belli oluyordu.İkisi de çaylarını bitirdikten sonra hesaplarının ödeyip oradan ayrıldılar.
Constantia Inés Kalliope
Constantia Inés Kalliope

Kadın

Masa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 4   Masa 4 Icon_minitimePaz 10 Şub. 2008, 18:31

Daha Hogsmeade'de geçirecek vakitleri olduğu için Daff ve Nessa Madam Puddifoot'un Çay Dükkanı'na geldiler.Bugün gene oturdukları yerlerini sevmişlerdi.Gene orasının boş olduğu ümidiyle içeriye girdiler ve köşeye baktıklarında oturdukları masa boştu .Daff hemen sevinçle;
''Bak Adel,oturduğumuz yer boş ''Hemen oraya oturdular.Dışarısı çok çok soğuk olduğundan dolayı Daff ve Adel ısınamamışlardı.Ve çareyi çay dükkanına girerek bulmuşlardı.Oturdukları gibi ısındıklarını farkettiler çünkü dükkan çok güzel ısınıyordu.Dışarıda kar yağıyordu ve heryer bembeyazdı.Camdan dışarıya bakınmaya başladılar.Daff ellerini cama dayayıp soğuk olup olmadığına bakıyordu.

Kadın

Masa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 4   Masa 4 Icon_minitimePaz 10 Şub. 2008, 19:05

Adel büyük bir sevinçle Daff'a ''Evet,bomboş '' diyerek gülümsedi.Ve oturdular.Adel görevli bayana ''Ben Papatya çayı alacaktım ''dedi ve Daff'a sordu;
''Sen ne içeceksin Daff ? ''dedi gülümseyerek.Daff karar vermemiş gibi görünüyordu.Adel camdan dışarıya bakmaya başladı .Gerçekten hava soğuk görünüyordu ama yinede heryer açıktı.Gökyüzü tertemiz görünüyordu.Adel kar yağınca havanın temizlendiğine inanırdı.Ve bu durum onun hoşuna giderdi.Küçükken Daff ve Adel anne ve babaları tarafından götürüldükleri kış gezilerinde de karı çok severlerdi.Anne ve babaları onları kar konusunda serbest bırakmışlardı.Daff ve Adel istedikleri gibi karda kayabiliyorlardı.Adel'in aklına küçüklük anıları gelmişti ve bu sırada camdan bakmaya devam ediyordu.
Constantia Inés Kalliope
Constantia Inés Kalliope

Kadın

Masa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Masa 4   Masa 4 Icon_minitimePaz 10 Şub. 2008, 19:18

Kendisine ;
''Sen ne içeceksin Daff ? ''diyen Adel'e ''Şey ben de senin gibi Papatya Çayı alayım ''dedi gülümseyerek.Daha sonra gelen bayana ''Bende Papatya çayı alacaktım. ''dedi.2 dakika sonra bayan çayları getirmişti.Dışarıdaki soğuk içeriyi asla etkilemiyordu.İçerisi o kadar sıcaktı ki.İnsan dışarıda donabileceğini düşünüyordu ama içeride öyle değildi.Papatya çaylarını içtikten sonra gerçekten ısınmışlardı.İkisi de Papatya çayını çok severlerdi.Hatta en sevdikleri çay buydu bile denebilirdi.Ama Adel Rezene çayına da bayılırdı.Çaylarını bitirdikten sonra artık gime vakti gelmişti.Akşam olmuş artık gezi neredeyse bitmişti.Daff ve Adel hemen borçlarını ödeyip oradan ayrıldılar.

Masa 4
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Masa 8
» Masa 2
» Masa 23
» Masa 6
» Masa 1