Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bu spor mu?

+11
Elizabéth Adrianna Malfoy
Nicole Marissa Magdalene
Mathilda Mythill
Bridget Houston
Charlie von Diederich
Elina Lora Dark
Vynsja Croweix
Alexandre Troy Dacquel
Eurydice Black
Johnny Amoux Malfoy
Lumina April White
15 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Lumina April White
Şifacı ~ Yaratıkların Yol Açtığı Yaralanmalar
Lumina April White

Kadın
Ruh hali : Bu spor mu? Glensuratdw9
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 11742
Ekspresso Puanı : 0

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 17:13

LÜTFEN BU GÖRDÜKLERİNİZİ DİKKATE ALIN!!

Bir hayvanın kafasından vurulup öldürülüp kürkü yapılıp hayvana eziyet etmenin neresi spor!

Spoiler:

Norveç ve Kanada da yeni bir turizm'e başlandı.Bebek fok balıklarını öldürmek.Ve buna 'spor' diyorlar.
Spoiler:

Buna spor mu diyorsunuz?

Bu bir sporcu mu?

Spoiler:

Neden?

Spoiler:

Sen bizim tek umudumuzsun!

Spoiler:

Bu barbarlık insanlar tarafından yapılmamalı ve engellenmeli!

Spoiler:

Bize sırtınızı dönmeyin çünkü korunmazısız!...

Spoiler:

Bu resimlerin çok üzücü olduğunu biliyorum ve asıl acıyı biz yaşıyoruz...Ve bu çok acıklı ve ŞU ANDA bile Dünya'da olan bir şey...!!!

Spoiler:

Neden onları öldürüyoruz? Yaşamaya ve ölmeye kim karar verir/verebilir ki?
Spoiler:

Bu nasıl bir spor? Biz kimseyi incitmedik...Sadece masumca yüzüyorduk...

Spoiler:

Lütfen bana ve arkadaşlarıma yardım edin...!!!!!

Spoiler:

Bu resimleri izleyip HİÇBİRŞEY yapmamak bencilliktir...

Spoiler:

Lütfen bize yardım edin...!

Spoiler:

Lütfen bize yardım edin!!!....!!!

Spoiler:

HAYVANLARI VE FOK BALIKLARINI ÖLDÜRMEYELİM..!!!!!!!!!!!!!

Spoiler:

Bunu başkalarına e-mail atarak buna bir dur diyebilir ve başkalarını uyarıp bu gaddarlık ve katilliği önleyebiliriz..!!!!!!!

Spoiler:

Resimler spoilerde.. Bana ileti olarak geldi. Bende hayvansever biri olarak sitede paylaşmak istedim :bou: Off bu şirin şeyleri nasıl öldürüyorlar yaaa sinirli
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek
Ruh hali : Bu spor mu? Heyup7
Galleon : 11823

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 17:17

Bu ne biçim bir şey ya. Bu nasıl bir acımasızlık. Ya neden paylaştın bunları bizimle. Zaten sinirliydim, kat kat arttı sinirim. Allah'ım yarabbim yapacak yorum bulamıyorum. Ya inanmıyorum. Off, n'oluyor ya. Bu ne ya? Kafam karıştı bir dakika. Çıldırmak üzereyim sanırsam...
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
Eurydice Black
Slytherin Bina Sorumlusu, İksir Profesörü
Eurydice Black

Kadın
Ruh hali : Bu spor mu? Hmbl7
Kan statüsü : Safkan.
Galleon : 12048
Ekspresso Puanı : 89

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 17:29

Onları yapanlar insan sıfatına uymadığından böyle şeyler normal geliyor onlara sanırım. Ya kardeşim nedir bu rezillik resmen içim parçalandı. Böyle şimdi şeytan diyor çarp iki tane onları yapanlara. Allahım Yarabbim spor mu bu? İyi o zaman bizde o hayvancıkları o hale getirenlerin kafasını yaralım. Alıp elimize merdaneleri sizi paramparça etsek iyi olur mu? Hadi beyler, bayanlar sabah sporuna... Töbe töbe o kadar sinirlendim ki İlhami Amca bile kaçtı korkudan...

En son Elizabeth Clara Murtle tarafından Cuma 29 Ağus. 2008, 19:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 18:06

Kaç kişi görüntülemiş ve herhangi bir yorum yazmamış. Demek ki site halkı olarak bu kadar duyarsısız he. Bravo bize. Bravo üyelerimize. Ben susayım bence. Çok ağır konuşmaya başlıcam yoksa.
Alexandre Troy Dacquel

Alexandre Troy Dacquel

Erkek
Ruh hali : Bu spor mu? 43772825vu8
Galleon : 11486

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 18:12

Site halkının yorum yapmıyor olması bence duyarsız olunduğunu vurgulamıyor. İçim parçalandı resmen bu görüntüleri görünce. Hayvan dostu bir kişiliğimdir ve bunları görmek beni ne kadar yaraladı bilemezsiniz. Böyle bir vahşet karşısında susmak elbette büyük bir ayıp ama elimizden bu görüntüleri herkese göstermekten ve bunların yaşanmamasını dilemekten başka ne gelir ki? Ben yüreğimden bu vahşetlerin bir daha yaşanmamasını diliyorum lakin bizi duyupta dur diyecek kim var?
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 18:13

En azından bir yorum yapabilirler. Neyse yine sustum, yine suscağım ve susmaya devam ediyorum. Yoksa... Neyse
Lumina April White
Lumina April White

Kadın

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 18:22

Johnny sakin ol istersen.. Ben bu resimleri ilk gördüğümse ağlayacak gibi oldum. O kadar etkiledi beni. Ben özellikle yüzen hayvanları daha çok sevdiğimden çok daha üzüldüm. Balinalarda bu şekilde avlanıyorlar. Ya kardeşim balina eti yemek zorunda mısın? Git hamsi ye! Balina yağı mı kullanmalısın? Ay çiçek, zeytin yağı ne güne duruyor! Valla sinir oldum. Bu hayvanlara ellerini sürenlerin teker teker kafalarını yarasım var. Birde yetişkin foklar değil de bebekleri öldürüyorlar yaaa sinirli sinirli sinirli sinirli sinirli sinirli hım

edit: Birde spor deyip gidip yapanların aklına şaşıyorum. Resmen delilik.
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 18:25

Sakin olmak ve ben. Sanmıyorum
Vynsja Croweix
The Nocturnal Sahibesi

Kadın
Ruh hali : Bu spor mu? Friendssx9
Galleon : 11926
Ekspresso Puanı : 5

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 19:09

Bu 'avlanma' olayına zaten karşıydım, bir de bu vahşetin daha da ilerlemiş hallerini görünce resmen tepem attı. Bir ırk bu kadar mı câni, acımasız olabilir? Gitsinler yüzme, basketbol falan bu tür şeylerle ilgilensinler, hiç olmazsa bu sporlar onlara birşeyler kazandırır. Peki savunmasız bir yavruyu öldürmek? Ne kazandırır onlara? Zevk aldıklarını düşünmek bile istemiyorum, ama zevk almasalar neden yapsınlar ki bunu? Hem balinaları, fokları öldürürler; hem de sonra "soyları tükeniyor ne yapsak ki acaba? İnsanlar ne kadar da duyarsız!" derler. Evet, böyle kişiler de mutlaka vardır. Eğer daha fazla konuşursam duygularımı yansıtmaktan daha fazlasını da yaparım, bu yüzden burada kesmeyi tercih edeceğim.

PS: Johnny, o görüntülemelerin kimlere ait olduğunu bilmiyorsun ki, yani buraya yazan kişiler de bu başlığa 5-10 defa bakmış olabilirler. Hemen yargılama üyeleri. ^^
Elina Lora Dark

Elina Lora Dark

Kadın
Ruh hali : Bu spor mu? 10811077vl2
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11580

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeCuma 29 Ağus. 2008, 19:14

Arkadaşlar bu görüntüler rezalet... ama bana en son gelen bir e- mail de ben bir bebeğin nasıl pişirilip yendiğini gördüm.. işte barbar insanlar bir bebeği elinde tutup yiyor adam... Bunu da spor diye yapar ben balık bile yiyemiyorum sanki canlıymış gibi geliyor... İşte insan ırkı bence insalar hayvanlardan bile cani en azından onlar kendi cinslerini öldürmüyorlar ama insanlaryapıyorlar.....
Lumina April White
Lumina April White

Kadın

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimePtsi 01 Eyl. 2008, 23:52

Ya gerçekten çok saçma varlıklarız. Bebek yenir mi yaa :snrr:
Charlie von Diederich
Seherbaz Karargahı & UBBP Genel Başkanı
Charlie von Diederich

Erkek
Ruh hali : Bu spor mu? Boupi3
Galleon : 12173
Ekspresso Puanı : 49

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 00:36

Biz kendinden başka hiçbir yeri düşünmeyen, bencil ve sıradışı yaratıklarız. Değildik ama uzun zaman içinde olmuş olduk. Hem çevremize hem de kendimize zarar veriyoruz. Bu nasıl bir acımasızlık, bu nasıl bir vicdansızlıktır! Zavallı fok balıklarının burada ne günahı var! Bu nasıl bir spor! Bir sporcuda en başta vicdan da olmalıdır ki zaten bunlar sporcu değil. Elinde sopa, hayvan öldüren insanlar benim için mahluktur, yaratık soyundan gelme barbarlardır zaten. Bunlarca fok balığı kanı dökülmesine, uluslar da izin vermemeli. Ama yok... Umurlarında değil ki. Sadece yaşamak ve yönetmek onların umrunda olan şey. Ha bir hayvanın nesli tükenmiş, ha milyonlarca fok balığı ölmüş. Umurlarında mı? Hayır...

Gaddarca ve barbarca bu barbarizmden doğma vahşeti şiddetle kınıyorum! Fok balıklarına vuran elleri kırılsın onların!
Misafir
Misafir

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 02:14

E o zaman balıkçıları da dövelim, kasapları falan linç edelim ne bileyim çiftçileri falan öldürelim..

Yapmayın arkadaşlar, bu bir döngüdür. Herkesin hayatta bir yeri var. Bu hayvanların görevi avlanmak. Tıpkı palamut ya da istavritin olduğu gibi. Siz şimdi palamutu avladıktan sonra kesip içini temizleyip satan balıkçılara bir şey diyor musunuz?

Palamutla fok arasında bir ayrım mı var yoksa. Çok mu farklılar birbirlerinden. Palamut yiyiliyor fok yiyilmiyor demeyin bana sakın.
Charlie von Diederich
Seherbaz Karargahı & UBBP Genel Başkanı
Charlie von Diederich

Erkek
Ruh hali : Bu spor mu? Boupi3
Galleon : 12173
Ekspresso Puanı : 49

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 09:25

Murphy Forester demiş ki:
E o zaman balıkçıları da dövelim, kasapları falan linç edelim ne bileyim çiftçileri falan öldürelim..

Yapmayın arkadaşlar, bu bir döngüdür. Herkesin hayatta bir yeri var. Bu hayvanların görevi avlanmak. Tıpkı palamut ya da istavritin olduğu gibi. Siz şimdi palamutu avladıktan sonra kesip içini temizleyip satan balıkçılara bir şey diyor musunuz?

Palamutla fok arasında bir ayrım mı var yoksa. Çok mu farklılar birbirlerinden. Palamut yiyiliyor fok yiyilmiyor demeyin bana sakın.

Fakat sizce bu bir spor mudur? Zevk uğruna yüzlerce bebek fok balığının öldürülmesi spor mudur?
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 12:03

Murphy Forester demiş ki:

Yine her zamanki gibi mantıklı bir konuşma ile gelmişsin. Aslında söylediğine büyük bir oranda hak veriyorum. Ama buna spor demeleri çok mantıksız. Ayrıca döngü olayına katılıyorum. Evet bu bir döngü. Ancak neden fokları öldürüyorlar onu ankamış değilim ben. Foklar onların ne işine yarıyor ?
Lumina April White
Lumina April White

Kadın

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 15:52

Kürklerini istiyorlar Johnny... Bir yerde fok kürkü ithalatının yasaklandığını okumuştum.Ama hala öldürenler var.
Bridget Houston
Muggle
Bridget Houston

Kadın
Ruh hali : Bu spor mu? 13ei9
Galleon : 11486

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 16:06

Spor adı altında rezilliklerini gizlemeye çalışan bir grup varlık..Saçmalık..Berbat bi'şey..Fotoğrafların geri kalanına bakamadım bile..
Aynı zamanda boğa güreşleri de öyle..Dikkat edilmesi gereken hususlar bunlar..
Mathilda Mythill
Slug & Jiggers Sahibesi
Mathilda Mythill

Kadın
Ruh hali : Bu spor mu? Yeasj3
Kan statüsü : safkan
Galleon : 11619

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 16:28

Avın ne demek olduğunu bizzat babamdan öğrendim ben. Babam da "spor" adı altında yılda 1 kez çıkardı ava. Ama şöyle ki, hiçbir hayvanı boşa öldürmez, sadece yiyeceğimiz hayvanı avlar ve getirirdi. Av bu şekilde yapıldığında hem döngünün bir parçası oluyor dediğiniz gibi, hem de spor, doğaya dönüş..ne derseniz deyin, bu amacınız gerçekleşmiş oluyor. Sonuçta babam gerçekten büyük bir hayvan severdir, hayvan sevgisini bize o aşılamıştır. Hatırlıyorum bir kere avlanırken bir güvercini yaralamıştı. Arkadaşlarıyla birlikte güvercini almışlardı ve biz ona iyileşene kadar yaklaşık 1 ay boyunca bakmıştık. Avı gayet iyi bir uğraş olarak görüyorum, hatta ileride imkan olursa ava bile çıkmak istiyorum (tabi ben avlanmayı öğrenene kadar dünya üzerinde avlanabilecek hayvan kalırsa...)

Avı düzgün kuralına ve ihtiyaca uygun yapana diyecek lafımız olmamalı. Ama bu fok katliamı tamamiyle çıkar uğruna... Yani nesli tükenmekte olan bir hayvanı avlatmak... Dikkat ederseniz "avlatmak" diyorum. Yanlış bilmiyor isem fok avlama yasağını kaldıran Kanada. Ve insanlar yasağın kaldırılışıyla para uğruna fokları katlediyorlar. Ne kürküne ne etine hitiyacımız var nesli tükenen bir hayvanın. İnsanoğlunun gücünü kanıtlamak adına yaptığı kompleks ve irade eksikliğiyle dolu bir olaydan başka şey değil bunlar...

Zavallı foklar, ne kadar tatlılar yönüyle de bakmıyorum olaya. Döngü döngü diyoruz ya... Boşa öldürülen her canlı bize felaket olacak dönecek. Beddua etmeye de gerek duymuyorum, nasıl olsa doğal döngüyle cezamızı bulacağız...
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/mat
Misafir
Misafir

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 18:08

Arkadaşlar bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Birincisi arkadaşımızın açmış olduğu başlık altında yazdıkları; forward maillerinde, çeşitli forum sitelerinde dolaşan bildiğimiz "bu mesajı bilmem kaç arkadaşına gönder yoksa msn paralı olacak" tarzı mesajlardan kopyala yapıştır yapılmıştır.

Yani demek istediğim msn'in paralı olacağı konusu ne kadar saçmaysa bu başlık altında yazılanlar da bir o kadar saçma sapan asparagas haberlerden başka bir şey değildir.

Saçma derken neyi kastettiğime dikkat etmenizi rica ederim. Saçma olan foklara yapılanlara itiraz etmeniz değil, bunun spor olduğunun iddia edilmesidir.

Hani diyorsunuz ya "tamam mantıklı konuşuyorsun Murphy ama bu spor olabilir mi" diye. İşte ondan bahsediyorum ben de.. Evet bu spor değil. Zaten bunun spor olduğunu iddia edenler bu "forward" mesajını yazanlardır. İnsanların duygularını sömürerek yazmış oldukları mesajın ne kadar kişiye yayıldığını görüp tatmin olan insanlardır. Bu insanlar çeşitli yerlerde bu tip yazmış oldukları mesajları görüp arkadaşını da ekranın başına çağırır ve "bak lan bak, yine yemiş kerizler dağıtmışlar bir sürü yere. ulan ne zeki adamım ben ya" gibi söylemlerde bulunurlar. İnsanların duygularını sömürmekte üstlerine yoktur. Yanlış anlaşılmasın ben bu başlığı açan için değil bu mesajı ilk yazan için söylüyorum..

Gelelim "Fok Spor"(!) una.. Değerli Hogwarts Ekspresi sakinleri. "Fok Avlamak" diye bir terim vardır. Ancak "Fok Avlamak Sporu" ya da "Fok Sporu" diye bir şey yoktur. Bunun spor olduğunu söyleyen kimseler de, herhangi bir kurumu ya da kuruluşu da yoktur. Foklar avlanırlar ve bu değerli kürkleri içindir. Nasıl balıklar etleri için avlanıyorsa Foklar da kürkleri için avlanırlar.

Şimdi bu hayvancağızlar tatlılar şirinler diye, avlanmasınlar mı? Bu mantıklı mı? Barbun balığının şekli de bana çok tatlı geliyor şahsen. Ancak avlanıp, kesilip, temizlenip, tabağıma konulduğunda da afiyetle yiyorum.

Nasıl dünyada balık avı belli zamanlarda oluyorsa fok avı da belli zamanlarda olur. Nasıl balık avı spor değilse fok avı da spor değildir. Nasıl balık avlanırken belli bazı kimyevi maddeler kullanılıyorsa fok avlamak için de belli maddeler kullanılır. (foklar silahla değil, özel uyuşturuculu şiringa mermilerle avlanır) Yani balık avlamak neyse fok avlamak da odur. Kimsenin balık avlamaya itiraz ettiğini görmedim. Ya siz ?
Mathilda Mythill
Slug & Jiggers Sahibesi
Mathilda Mythill

Kadın

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 19:00

Fok avlama yöntemleri ve olay ve Kanada'nın ilişkisiyle ilgili buyrunuz sadece 2008e ait "forward mail olmayan" haberler:

http://www.ntvmsnbc.com/news/438822.asp

http://www.ntvmsnbc.com/news/440870.asp

http://www.ntvmsnbc.com/news/443011.asp

bu arada vahşet olarak adlandırılan öldürme yönteminin de sebebi ve resimleri var. Acıma duygusunu bir tarafa bırakıp mantıklı şekilde tartışacaksak konuyu, buyrun benim bulduğum bir kaynak... Herkes savunduğuna yönelik kaynakalrını göstresin. İnternetten toplanan bilgiler kesin kanıt kabul edilemez biliyorum ama cidden tartışacaksak konuyu, bu şekilde olması daha mantıklı.
Misafir
Misafir

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 19:31

Konunun tartışılacak nesi var anlamıyorum ya.. Bu bir vahşet mi şimdi. Av kardeşim bu av. Adı üstünde av yani. Geyik Avı, Tavşan Avı, Ördek Avı.. Bunlar vahşet olmuyor da fok öldürünce mi vahşet oluyor..

Balık Av vahşet midir ? Ya bu bir geçim kaynağıdır arkadaşlar. Balıkçılıktır yani. Hatta "Tarım ve Balıkçılık" olarak geçer lügatta. Yani siz şimdi kan görünce vahşet oluyor ama işin ucunda kan olmasın hayvanlar öldürülsün parçalansın bu vahşet olmasın. Ne ala.

http://www.arastiralim.com/wp-content/uploads/2007/07/balikcilik-1.jpg

http://img1.blogcu.com/images/g/o/k/gokkusagigrubu5a/balikcilik2.jpg

http://www.kenthaber.com/Resimler/2007/03/31/00182088.jpg

http://www.tr.emb-japan.go.jp/T_06/Ekonomi_Endustri/Balikcilik_1.jpg

"Aman tanrım vahşet görüntülerine bakın." "Olamaz bu balıklara bunlar yapılamaz." Neden bunları duymuyoruz sizlerden ? Bırak allasen ya..
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 19:38

Neden kızma seviyesine geldiğini anlamadım. Onlar balık. Adı üstünde b-a-l-ı-k. Balığı yiyioruz ve bizim için oldukça fazla yararı var. Proteindi, vitamindi oydu buydu. Ama bizim ağzımıza bile sürmediğimiz, yiyemeceğimiz, yemediğimiz bir hayvanı neden öldürüyorlar ki. Terbiye sınırlarını aştığım için üzgünm ama biz o hayvanların kürkünü ne b*k yapıcaz. Birkaç kokoş, süslü karının sırtına süs olsun diye öldürüyorlar bu hayvanları. Başka ne işimize yarıyor.
Mathilda Mythill
Slug & Jiggers Sahibesi
Mathilda Mythill

Kadın

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 20:00

Konunun tartışılacak nesi mi var? Bir konu hakkında iki karşıt görüş varsa tartışılacak şey de vardır. Sizin görüşünüze karşı bizim görüşümüz... (bkz. münazaralar)

Söylediklerine bakılırsa okumadın sanırım haberleri, bu yüzden alıntı yapıyorum ilgili kısmı:

Alıntı :
Kanada Balıkçılık Bakanlığı tarafından sadece yetişkin fokların avlanmasına izin verildiği açıklansa da, avlanan fokların büyük bölümünü, derilerinin daha pahalı olması sebebiyle 3-4 aylık foklar oluşturuyor. Bu yavru foklar, avcıları gördüklerinde kaçmadıklarından, kalın sopalarla kafalarına vurulurken de savunmasız kalakalıyor. Ölesiye dövülen yavru foklar, daha sonra çengelli sopalarla buzların üzerinde teknelere sürükleniyor. Bu sırada hala ölmeyen birçok yavru fok canlı canlı yüzülüyor.

Alıntı :
Fok avı, derileri zarar görmemesi için fokların sopalarla dövülmesi ve canlı canlı yüzülmesi sebebiyle tepki görüyor.

Alıntı :
Kanada hükümeti tarafından sayıları arttığı gerekçesiyle avına izin verilen fok balıklarının sayısının gerçekte küresel ısınma sebebiyle azaldığı ileri sürülüyor. Yaklaşık 5,5 milyon fokun yaşadığı Kanada’da, geçen yıl 270 bininin avına izin verilmesine rağmen 330 bini aşkın hayvanın avlandığı iddia ediliyor.
Alıntı :

Kanada, bu yıl 275 bin fokun avlanmasına izin verdi. Bu, geçen yıl 270 bin olarak belirlenen av kotasının üzerinde.

Alıntı :
Kanada’nın dış ticaretindeki en büyük müşterisi ABD, Kanada’dan yavru fok kürkü alımını 1972’de, Avrupa Birliği ise 1983’te yasaklamıştı. Kanada’nın en büyük alıcıları ise Norveç, Rusya ve Çin.

Av farklıdır, hayvana acı çektirmek farklıdır. Avın kuralı yöntemi sınırı vardır. Hayvanın derisine ithal edilen ülkelerin kaçının bu kadar ihtiyacı var? Yemek için ya da zorunlu ihtiyaçlar için avlanmasına karşı değilim ama aşırı avlanmasına, öldürmeden önce acı çektirilmesine ve zevk için öldürülmesine karşıyım.

Balığı öldürmeden önce de sadistlik yapana karşıyım. Hayvandan hayvana değişmiyor düşüncelerim...
Misafir
Misafir

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 20:01

Johnny.. Vejetaryenler de balık yiyenler için sanırım aynı şeyi diyorlar : )

Fok kürkünü insanlar zevkleri için giyiyor olabilrler. Belki de başka önemli şeylerde de kullanlılıyordur o konuda bilgim yok. Ancak Balık eti yemek de fok kürkü giymek kadar zevk işi.

Şimdiye kadar balık eti yemeye alışık olduğunuz için bence anlamıyorsunuz aradaki farkı. Başka bir şeyden örnek verelim..

Örneğin atlar olsun. Atlar sanırım herhangi bir şey için avlanmıyorlar.

Diyelim ki atların eti çok lezzetli. Mesela diyorum, hani birisi bunu keşfetmiş olsun. Ayrıca oldukça da sağlıklı. Aynı zamanda derileri de oldukça kullanışlı ve kaliteli olsun.

Şimdi bu hayvanı etini yemek için öldürmek mi daha zalimce, yoksa derisi için öldürmek mi.? Hadi cevaplayın bakalım.

Saçma değil mi? Öldürdükten sonra ha etini yemişsin ha kürkünü giymişsin. Ancak insanoğlu asırlardır balık eti yediği için balıkların avlanması doğal, ama fokların avlanması garip geliyor size. İkisi de canlı. İkisi de hayvan. Hatta ikisi de balık yani. Sadece Fok balığı biraz daha sevimli diye foklar avlanmasın öyle mi..? Mantıklı olalım lütfen..
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın
Ruh hali : Bu spor mu? Friendssx9
Galleon : 12303
Ekspresso Puanı : 75

Bu spor mu? Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 20:11

Bir şey demek istiyorum o zaman biz hiç bir hayvanı yemeden otla beslenelim bu konuştuğunuz konu bir yandan iyi bir yandan kötü oluyor. Yemek yemek bizim doğamızda olan bir şey ama kıyafet de bir o kadar gerekli bence bu olay fazla vahşete dönüşmeden halledilmeli nasıl halledileceğini bilmiyorum. Fakat bitkiler bile birer canlı onları da yemeyelim aç kalıp yam yam gibi birbirimizi yememizden daha iyidir bu vahşete bende karşıyım ama bir de bu yanı daha var bunu da eklemek istedim.

Bu spor mu?
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki