Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bu spor mu?

+11
Elizabéth Adrianna Malfoy
Nicole Marissa Magdalene
Mathilda Mythill
Bridget Houston
Charlie von Diederich
Elina Lora Dark
Vynsja Croweix
Alexandre Troy Dacquel
Eurydice Black
Johnny Amoux Malfoy
Lumina April White
15 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek
Ruh hali : Bu spor mu? - Sayfa 2 Heyup7
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 11823
Ekspresso Puanı : 0

Bu spor mu? - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 20:22

Murphy Forester demiş ki:
Sadece Fok balığı biraz daha sevimli diye foklar avlanmasın öyle mi..? Mantıklı olalım lütfen..

Bunu kastetmediğimi anlamış olman gerekirdi. Foklar; evet çok sevimli yaratıklar. Hatta etini yediğimiz bazı balıklarda bir o kadar sevimli. Ama biz fok balığını ye-mi-yo-ruz... Sadece zevk için birkaç kokoş karının kokuşmuş sırtına geçiyor. Hadi fok balığını yeske neyse :/

Ayrıca Mathilda'nın söyledikleri doğru. Evet bu av. Ama bu avı biz insanoğlu niye bir vahşete dönüştürüyoruz. Belki bazı kafasız insanlar - fokları avlayanlar - zevk için öldürüyor. Resimlere dikkatle bakınca ne kadar kötü olabileceğini görebiliyoruz. Parçalanmış foklar. Her tarafta kanlar. Ama biz balıkları avlarken böyle mi avlıyoruz. Balıkları avlarken vahşete mi dönüştürüyoruz

HAYIR Olta denilen ve balık tutmaya yarayan aletlerle tutuyor ve bir süre dışarıda bekleterek boğuyoruz. Şimdi bu bir fok balığının kafasını huhharca ezmekle aynı şey mi? Değil tabiiki de. Ha tabiiki de balıkları katliamla öldürenler. Onlara olan tepkimde en az fok balıklarına olan tepkimle aynıdır. Bu forum altında bunu belirtmediğim için hiçbir üye buna karşı tepkimi bilemez.
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 02 Eyl. 2008, 23:50

Ya arkadaşım öldürdükten sonra vahşeti mi kalmış. Adam sıkıyor mermiyi hayvan ölüyor. Kan akıyor diye vahşet oluyor. Basit basit düşünüyorsunuz. Sora biz terslemiş oluyoruz milleti. Tamam zaten kabahat bende gelmiş 13-14 yaşındaki çocuğa ne anlatıyoruz. Tamam sizin dedikleriniz doğru.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 03 Eyl. 2008, 12:06

Murphy, bence çok yalnış düşünüyorsun. Herkesin görşü farklı olabilir. Bana göre senin görüşün yalnış. O hayvanların hiç bir suçu yok aslında. Tamam balık yiyoruz, koyun yiyoruz, keçi yiyoruz... Fakat o hayvanların kürkleri için ölmeleri yalnış. Örneğin insanların değeri kürkü olsa birbirlerini mi avlayacaklar yani? Bana öyle geliyor ki senin düşüncen ' güçlü lan güzsüzü yer ' mi? Bu vahşete dur demek lazım! Ve sadece kan dökülünce vahşet olmuyor!

Bu
Bu spor mu? - Sayfa 2 Image017

... ve bu

Bu spor mu? - Sayfa 2 Image007

... fotoğraflar ne demek istediğimi açıklamıştır.

Not || Xenia = Dayrnt. Bu Dayrnt'ın ikinci karakteri yani!
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek
Galleon : 11823

MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 03 Eyl. 2008, 12:42

Murphy Forester demiş ki:
Ya arkadaşım öldürdükten sonra vahşeti mi kalmış. Adam sıkıyor mermiyi hayvan ölüyor. Kan akıyor diye vahşet oluyor. Basit basit düşünüyorsunuz. Sora biz terslemiş oluyoruz milleti. Tamam zaten kabahat bende gelmiş 13-14 yaşındaki çocuğa ne anlatıyoruz. Tamam sizin dedikleriniz doğru.

Yaşımın küçük olması, bir şey bilmiyorum ya da 20 yaşındaki birinin bana laf anlatamayacağı anlamına gelmez Murphy. Tartışmak istemiyorum, ama kaba hakaretlerde bulunan sensin. Yaşımız küçük diye senin bizi aşağılamaya hakkın yok. Söyledklerimin tamamını oku ve yaşıma göre değerlendir. Yaşım küçük olabilir ama belki de birçok şey biliyorum.

Evet, öldürdükten sonra vahşeti de kalır o da bu da kalır. Her bir b*k kalır. Balıkları hangi vahşetle öldürüyorlar. Yaptıkları tek şey suyun dışona çıkartıp nefes almalarını engellemek. Bu acı verir mi? HAYIR!! Ama bir fok balığını hunharca bir şekilde elindeki sopayla kafasına vurmak acı verir, kan dökülür. Hangisi daha adil? Balık öldürülürken sen hiç kan gördün mü? Ben görmedim. Sadece tutuyoruz.

Ya bana söyle biz balığı yiyor muyuz? Yiyoruz!! Foku yiyor muyuz? Tabiiki de hayır. Çünkü bize bir faydası yok. Ama balık, sağlığımız açısından oldukça önemli. Ne döngüsünden bahsediyorsun anlamadım. Bu beyinsiz insanlar fokları burnu sümüklü birkaç karının sırtına süs, hava olsun diye öldürüyor. Başka ne amacı olabilir ki. Ha deri var. S**arım derisine. Ne yapacaklar deriyi. İthalmiş bilmem neymiş. Tövbe tövbe

* Terbiye sınırlarını aştığım için özür dilerim. Murphy, bu hakaretlerin hiçbiri sana değildi. Bunlar sadece benim görüşlerim Wink
Perfect Li(f)e Yazarı

Kadın
Galleon : 12193
Ekspresso Puanı : 41

MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 03 Eyl. 2008, 17:01

Konu hakkında oldukça fazla görüşlerim olmasına rağmen konuşmamayı yeğleyeceğim ortaya çıkan bir tartışma olduğundan dolayı fakat lafım sana Johnny; terbiye sınırlarını aşarak belki de başkaları tarafından haklı görüldüğün bir konu da haksız duruma düşüyorsun. Adabını bil demek vardır ya, anladın sen onu. Yaşından daha çok olgun olduğunu düşünüyor ve birikimim var diyorsan insanların seni ciddiye alacağı bir üslup ile konuş, yoksa karşında ki sana ne derse haklıdır!
Alana Aleece Dia Silver

Alana Aleece Dia Silver

Kadın
Ruh hali : Bu spor mu? - Sayfa 2 Hmbl7
Galleon : 11502

MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 07 Eyl. 2008, 21:42

İnanmıyorum ya pes!!! Nasıl olduda göremedim ben bu başlığı inanmıyorum nasıl ya nasıl yapılır bu! Yani naptı onlar size üstünüze mi saldırdı, yiyecek mi çaldı ? İnanmıyorum ya ben sokakta yavru kedi bile görünce göz yaşlarını tutamayan insan resmen ağlıyorum ya :bou: !!! Ne biçim canilik bu caniliğin bile sınırı vardır ya en azından bu aşmış onu bile. Yani gerçekten inanmıyorum. Çok kötü oldum şimdi :bou: yani onların da bi ailesi var sonuçta tamam belki bizim kadar gelişmiş düzeyde değil ama var yani bi annenin yavrusunu öldürseler falan hiç üzülmicek mi o, belli etmesede ağlamasa da hiç üzülmicek mi o!!!! :bou: :bou: Bir de spor diye mi yapıyorlar spor !!! CANİLİĞİN İSMİ NE ZAMANDAN BERİ SPOR OLDU!!! sinirli sinirli sinirli :bou: Crying or Very sad Umarım en kısa zamanda durdurulur umarım ... Crying or Very sad
Emmeline Cwen Vance
Scrivenshaft'ın Tüy Kalem Dükkanı Sahibesi
Emmeline Cwen Vance

Kadın
Ruh hali : Bu spor mu? - Sayfa 2 Cheesyol1
Kan statüsü : etnik milliyetçilik ha?
Galleon : 12248

MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 09 Eyl. 2008, 01:05

Nesli tükenmekte olan canlıları öldürerek; doğal dengeyi bozmak ne zamandan beri, doğal dengeye katkı oldu? Zaten yönetildiğimiz sistemler sayesinde kâr uğruna yapılan herşeyi meşrulaştırıyoruz, değil hayvanlar, insanlar katlediliyor.
John Stewen Peterson
Seherbaz
John Stewen Peterson

Erkek
Ruh hali : Bu spor mu? - Sayfa 2 Yuppirt8
Galleon : 11822
Ekspresso Puanı : 6

MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 09 Eyl. 2008, 05:21

Bu olaya geçim kaynağı diyen arkadaşlar olmuş. O zaman sanırım onlar için bir iki kelime etmeden edemeyeceğim. Biraz geciktim giremeyişimden ama laflar içimde kalmasın olmazsa...

Evet belki geçim kaynağı bu da. Sonuçta bu işi de insan birilerinin kara kaşı kara gözü için değil elbette ki bitmek tükenmek bilmeyen para hırsı için yapıyor. Ancak sorun şu. Hamsiler sık üreyen hayvanlar ve zaman zaman azalıp çoğalsalar da doğal döngüde hala varlıklarını sürdürüyorlar. O yüzden onları öldürmemiz sorun değil. Çünkü döngüde yerimizi ortaya koyuyoruz. -Bunu yasak av için söylemiyorum elbet. Bak onu yaptıklarında konu gene vahşet olacaktır.- Ancak foklar zaten az bulunan bir hayvanken biz onları katletmek peşindeysek evet buna bir dur denmeli kesinlikle. Bundan kazanılan para olmadan balıkçılar aç mı duruyordu? Tek geçim kaynakları o zavallılar mı da onları vahşice öldürmeleri haklı? Elbette insan ırkının hırsı hep daha fazlasını istediği için oluyor bunlar. Yeni de değil bu olayın başlaması zaten. Ben geçen yıl sınıf için yaptığımız duvar gazetesinde bununla ilgili haberler yapmıştım. O zaman sadece bir başlangıçtı. Devamı gelecek bir başlangıç. Ancak şimdi buna spor bile diyorlarsa gerçekten inanılmaz bir hal almış.

Peki yapacak bir şey var mı? O insanların kollarından tutsan bağırsan çağırsan hiçbir şey etki etmeyecektir. Büyük körlükleriyle bildiklerini okumaya devam edecekler. Yöneticiler derseniz zaten onlar bunların vergileriyle ceplerine giren paranın peşinde. Eh tezgah kurulduktan sonra bu imkansız görünüyor. Tıpkı bunun gibi dönen binlerce dolaba dur diyemeyeceğimiz gibi buna da diyemiyoruz.

Peki bunlara kim dur diyebilecek? İşte bu noktada doğanın kendi cevabını göreceğiz ve görüyoruz da zaten. Küresel ısınma bizim hatalarımızla başladı. Bizim hatalarımızla sular zehirli, pis, soluduğumuz hava kirli hale geldi. Biz doğaya zarar verdik o da bize giderek yaşanılamaz hale gelen bir dünya ile cevap verdi. Biz ona bir şeyler yapmaya devam ettikçe dünya daha da kötüleşmeye devam edecek. Yani Mathilda'nın da dediği gibi "Boşa öldürülen her canlı bize felaket olacak dönecek"
Kiera Angela O'Neil

Kiera Angela O'Neil

Kadın
Ruh hali : Bu spor mu? - Sayfa 2 44692542ju9
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11480

MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 15 Ekim 2008, 17:35

Bu nasıl birşey ya... Bunu yapanlara aynısını yapmalı bence. Benim görünce bile için acıyor bu insanlar gözlerini kırpmadan bu işi yapıyor. Bu kişilerin insani değerlere sahip olduğunu hiç zannetmiyorum. sinirli
Perfect Li(f)e Yazarı

Kadın
Galleon : 12193
Ekspresso Puanı : 41

MesajKonu: Geri: Bu spor mu?   Bu spor mu? - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 08 Ara. 2008, 03:35

Tom Welling zırvalamış ve demiş ki:
Bla bla bala...Bence senin görevin güzel bir dayak yemek. Asla bir üyeye böyle bir yorum yazacağımı düşünmezdim ama sen hakediyorsun. Bla bla bala...

Bana baksana sen, hiç kimseye senin görevin dayak yemek falan yazamazsın! Senin bunu yazdığın kişi 20 yaşında ve bunu geçtim, şahsına küfür edilmedikçe veya sana kişisel olarak laf söylenmedikçe haddine değil birine bu şekilde konuşman. Bu sitede bir üslup kuralı var ve düzgün konuşmak zorundasın, yazdıklarına dikkat et, bu sana ilk uyarım!

Başlık Kilit!

Bu spor mu?
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2