Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Vampir Problemi

+13
Anthony J. Demyx Lux
Maurellé Nemesis Argyris
Acantha W. Psyche
Stefan Dequarté
Marveille Croweix
Andrea Rachel McBrayn
Kristian Eivind Espedal
Lassyné Velasquez
Isis Leititia Francés
Sidonia Scarlet
Asya Su Kazancı
E. Niggle Borland
Crestencia Ethél Fletcher
17 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Yazar ~ Vampir

Kadın
Ruh hali : Vampir Problemi 42446019ix9
Kan statüsü : Kanının statüsü hakkında hiçbir fikri yok. Fakat damarlarında lanetli kanın aktığına inanıyor.
Galleon : 11439
Ekspresso Puanı : 16

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 18:54

Ihm şu vampir meselesine bir açıklık getirilirse sevineceğim doğrusu. ^^ Güneşte eriyor muyuz, yoksa parlıyor muyuz? Damarlarımızda kan var mı, yok mu? Daha açık konuşmak gerekirse Bram Stoker'ın Drakula'sı mı, Stephanie Meyer'ın Cullen ailesi mi? Bizim bildiğimiz vampirler; sabahları kutsanmış toprakta uyur, haçtan korkar ve damarlarında kan akardı. Ama şimdi Twilight serisi ile işler karıştı. Hangi serinin vampir özelliği kullanılacak onu bilmeliyiz bence. ^^
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek
Ruh hali : Vampir Problemi Hmbl7
Kan statüsü : Kurban ne verdiyse...
Galleon : 11310
Ekspresso Puanı : 11

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 18:58

Ben en uygun kaynağın Anne Rice kitapları ve White Wolf firması olduğunu düşünüyorum. Keza Twilight serisi, vampirlerle ilgilenen bir çok kişiye fazlasıyla saçma gelmişti.

Güneşte elmas gibi parlıyorlarmış!? Yok artık, Calgonite'le de duş alıyorlardır(!)

Ayrıca; Haç korkutmaz. Sadece simgedir, Haç'ı kullanan ve gerçekten inananların duaları Vampirleri geri çevirebilir. Sarımsık ve çeşitli ağır kokular ise, Vampirin hassas koku alma duyusunu zedeler, öldürmez. Gümüş, tercih edilir ama öldürmek için " vampirin kan kaybetmesi" gerekir. Wink
Asya Su Kazancı
Seherbaz
Asya Su Kazancı

Kadın
Ruh hali : Vampir Problemi Yeasj3
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 11198
Ekspresso Puanı : 8

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 19:20

Bence kaynak HP olmalı. Orada vampirler haçtan, sarmısaktan korkuyordu. Tipik vampir efsanelerindeki gibiydi. Fakat bence vampirler genel olarak bahsedildiği gibi klanlar ve türler halinde olmalı. Gündüzgezen, nosferaty, gibi... ^^
Yazar ~ Vampir

Kadın
Kan statüsü : Kanının statüsü hakkında hiçbir fikri yok. Fakat damarlarında lanetli kanın aktığına inanıyor.

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 19:22

Zaten Drakula'da en çok Lucy'ye kazık sapladıklarında her yerinden kan fışkırması beni şaşırtmıştı. A bir de şey var; aynada görünmeme meselesi. Hepsinin konuşulması gerek. Adminler baktığında bir karara varırlar herhalde.

*Aynada görünmeme mantıksız aslında, çünkü vampirler sonuçta uzayda bir yer kaplıyorlar değil mi?*
Sidonia Scarlet
Vampir
Sidonia Scarlet

Kadın
Ruh hali : Vampir Problemi 44692542ju9
Galleon : 11971
Ekspresso Puanı : 10

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 19:27

E. Niggle Borland demiş ki:
Ben en uygun kaynağın Anne Rice kitapları ve White Wolf firması olduğunu düşünüyorum. Keza Twilight serisi, vampirlerle ilgilenen bir çok kişiye fazlasıyla saçma gelmişti.

Güneşte elmas gibi parlıyorlarmış!? Yok artık, Calgonite'le de duş alıyorlardır(!)

Ayrıca; Haç korkutmaz. Sadece simgedir, Haç'ı kullanan ve gerçekten inananların duaları Vampirleri geri çevirebilir. Sarımsık ve çeşitli ağır kokular ise, Vampirin hassas koku alma duyusunu zedeler, öldürmez. Gümüş, tercih edilir ama öldürmek için " vampirin kan kaybetmesi" gerekir. Wink

tümüyle destekliyorum.
Isis Leititia Francés

Isis Leititia Francés

Kadın
Galleon : 11238
Ekspresso Puanı : 5

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 19:31

Bu konu cidden karışık. Her vampir kendisine göre bir şeyler yazıyor rplerde. Şahsen ben bir dönüşüm rp'si yazacağım ama nasıl olması gerektiğini bilemiyorum. Genel olarak vampir kendi kanını içirirdi dönüştüreceği kişiye. Twilight'ta ise farklı bir durum var. Hatta Tarihçi adlı bir kitapta da bir kişi üç kez ısırılırsa vampir olur yazıyordu.
Yazar ~ Vampir

Kadın

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 19:36

Isis Leititia Francés demiş ki:
Bu konu cidden karışık. Her vampir kendisine göre bir şeyler yazıyor rplerde. Şahsen ben bir dönüşüm rp'si yazacağım ama nasıl olması gerektiğini bilemiyorum. Genel olarak vampir kendi kanını içirirdi dönüştüreceği kişiye. Twilight'ta ise farklı bir durum var. Hatta Tarihçi adlı bir kitapta da bir kişi üç kez ısırılırsa vampir olur yazıyordu.

Drakula ise daha karmaşık. Lucy ve Mina'nın anlattıklarına göre hiç acı çekmiyorlar, çok tatlı bir his olduğunu söylüyorlar hatta. Vampir, kanını içtikten sonra hemen vampire dönüşmüyor Stoker'ın dediklerine göre. O kadar çok yorum var ki hangi durumun yürürlüğe gireceği hakkında fikir yüretemiyorum. Herneyse...
Asya Su Kazancı
Seherbaz
Asya Su Kazancı

Kadın

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 19:38

Vampir kültü üzerinde rp yapıyoruz sonuçta ve mantık aramak saçma kanımca. Büyücü de asasını sallıyor her bir halt oluyor mesela. Yani aynada görünmemeyi şöyle açıllayabilirim. İnsanlar eskiden ruhlarını aynada kaybedebileceklerini mi ne düşünürmüş. Ruh kaybolduğunda da görüntülerini bir daha görmeyeceklerini. Hatta aynadaki görüntü eşittir ruh gibi inançlar da vardır ki eskiden insanlarda mantık ne gezsin simgeci düşünürlermiş. Büyü falan da oradan çıktı. Ya bir de siz duydunuz mu vampirler akan sudan geçemezmiş. Kalelerin çevresine su falan yapınca güvende hissettiklerinden olsa gerek. Davet edilmedikleri eve giremeyen var. Aslında olaya fizik kuralları ile bakarsanız bir şey elde edemezsiniz. Bu bir efsane, simgeci akıllardan çıktı ve mantığı o yönden kavramak lazım. Pöff neyse benden bu kadar xD
Lassyné Velasquez

Lassyné Velasquez

Kadın
Ruh hali : Vampir Problemi Utangga7
Galleon : 11164
Ekspresso Puanı : 1

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 19:42

White Wolf bence de en mantıklısı. Twilight biraz garipti açıkçası. Drakula ise bu konuya hiç uymaz. Aileler yerine klanlar daha mantıklı. Mesela Twilight'ta vampirler ölü kanı içebilirler ama bu da yemek yemek kadar kötü. Soğuk kanın kötü olduğunu düşünüyorlar. Ama White Wolf'ta bu daha farklı bir mesele.
Sidonia Scarlet
Vampir
Sidonia Scarlet

Kadın
Galleon : 11971
Ekspresso Puanı : 10

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 19:44

Adminler uygun bir açıklama yaparlar kanımca, biz de ona göre devam ederiz. True blood geldi aklıma yahu. O da var dimi.
Asya Su Kazancı
Seherbaz
Asya Su Kazancı

Kadın

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 22:05

Adminler açıklama yapmadan önce belirteyim. Çoğu vampir hikayesinde, hatta Anne Rice romanlarında bile vampirlerin farklı özellikler, ölümlü yaşamlarına bağlı diğerlerinden ayrı güçler geliştireceği işleniyor. Tüm vampirler aynı özellikte olmasa, ne bileyim bir kısmı ışıktan etkilenirken bir kısmı etkilenmese (bknz: Vampir mağaraları, Adelphie, Silas rpsi) Tek bir şart getirildiğinde hayal gücümü kullanamıyorum ve sıkılıyorum. HP kurgusu bu geniş olanaklar sayesinde daha elverişli benim için. Aksi halde bir süre sonra sıkılıyorum kendimden bir şey katamadığım için.
Kristian Eivind Espedal
Borgin & Burkes Ortağı
Kristian Eivind Espedal

Erkek
Galleon : 11665
Ekspresso Puanı : 13

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 22:11

Vampire: The Masquerade kaynak alınmalı. Bunu bilir bunu söylerim.
Andrea Rachel McBrayn

Andrea Rachel McBrayn

Kadın
Kan statüsü : Bulanık
Galleon : 11174
Ekspresso Puanı : 4

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 22:22

Bence dracula esas alınmalı, çünkü en köklü ve yaygın kitaplardan biri o.
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın
Ruh hali : Vampir Problemi Heyup7
Kan statüsü : safkan yani nolcak ki başka.
Galleon : 12354
Ekspresso Puanı : 22

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 22:42

Vampire: The Masquerade kaynak alınacaktır. Bu da tüm sorularınıza yanıt olur sanıyorum.
https://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/marv
Asya Su Kazancı
Seherbaz
Asya Su Kazancı

Kadın

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 22:47

Vampire: The Masquerade'yi ben bilmiyorum, sanırım oyun. Ben de oyun oynamıyorum bilgisayarda. O halde hangi özellikleri kaynaktan alınacak belirtilse? Olmaz mı? Ya da ben kafama göre takılsam? Banlanmam değil mi?
Lassyné Velasquez

Lassyné Velasquez

Kadın
Ruh hali : Vampir Problemi Utangga7
Galleon : 11164

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 22:50

İstersen sana öm ile hakkında bilgi atabilirim...
Stefan Dequarté
Büyücü
Stefan Dequarté

Kadın
Kan statüsü : Angels Walk Among Us o.O
Galleon : 11576
Ekspresso Puanı : 43

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 22:59

Bende bilgi rica etsem?
Andrea Rachel McBrayn

Andrea Rachel McBrayn

Kadın
Kan statüsü : Bulanık
Galleon : 11174
Ekspresso Puanı : 4

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 23:02

Bende bilgi rica etsem

En son Leila Rachel McBrayn tarafından C.tesi 11 Nis. 2009, 23:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Acantha W. Psyche
God's Devils ~ Elektro Keman
Acantha W. Psyche

Kadın
Galleon : 11191
Ekspresso Puanı : 14

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 23:02

Bende bilmiyorum vampire: the masquerade'yi. Bu konuda bilgi verilse.
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 23:05

Biraz araştırırsanız ayrıntılı bilgiye ulaşırsınız ama ben yine de kısaca açıklayayım.

Güneş ışığına çıkamıyorsun ama tenin parladığı için falan değil. Lanet yüzünden.

Rastgele adam dönüştüremezsin.

Dönüştürdüğün insanın sorumluluğu belli bir zamana kadar sana aiittir. Onun atası gibi bir şeyi olursun.

Vampir olduğunuzu gizleyeceksin.

Kendi türünüzden birini asla öldürmeyeceksin.

Kurtadamlarla kavgalısın. Ama şimdi basit bir anlaşma var. Her an bozulmaya hazır.. [ Bu sitenin kurgusunda vardır. ]

Sarımsak, haç falan zarar vermez.

Unuttuğum bir şey veya başka bir sorun varsa bu başlık altında belirtebilirsiniz.
Maurellé Nemesis Argyris
Slytherin 6. Sınıf Öğrencisi
Maurellé Nemesis Argyris

Kadın
Galleon : 11608

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 23:20

http://tr.wikipedia.org/wiki/Vampire:_The_Masquerade

Kurgu hakkında tüm bilgiler burada mevcut. ^^
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 23:45

Vampire the Masquerade

Güzel seçim. Merak edenlere, bilgilendirme konusunda yardımcı olabilirim. Genellikle, klanlar konusunda. Sonuçta her klanın kendine has özellikleri var. Wink Bu rplerinize çeşitli farklılıklar katmanıza yardımcı olabilir. Wink

Edit: Dracula vampir aleminin yüz karasıydı ayrıca... :zuha:
Acantha W. Psyche
God's Devils ~ Elektro Keman
Acantha W. Psyche

Kadın
Galleon : 11191
Ekspresso Puanı : 14

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimeC.tesi 11 Nis. 2009, 23:56

Bu kurguya göre elder, klanlar felan olması gerekmiyor mu? Bu durumda site de yeni kurgular mı olucak? :shock:
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimePaz 12 Nis. 2009, 00:00

Hayır, sitenin genel kurgusunu herhangi bir şekilde etkilemeyecek. Sadece vampirler hakkındaki kurallar biraz daha düzenli hale gelecek o kadar. Daha sonra klanlar ayarlanacaktır.
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek

Vampir Problemi Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi Icon_minitimePaz 12 Nis. 2009, 00:15

Zaten, herşey eklenseydi Hogwarts'ta değil, Chicago'da felan olurduk... Razz

Yardıma hazırım... Wink

Vampir Problemi
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-