Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Vampir Problemi

+13
Anthony J. Demyx Lux
Maurellé Nemesis Argyris
Acantha W. Psyche
Stefan Dequarté
Marveille Croweix
Andrea Rachel McBrayn
Kristian Eivind Espedal
Lassyné Velasquez
Isis Leititia Francés
Sidonia Scarlet
Asya Su Kazancı
E. Niggle Borland
Crestencia Ethél Fletcher
17 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Yazar ~ Vampir

Kadın
Ruh hali : Vampir Problemi - Sayfa 2 42446019ix9
Kan statüsü : Kanının statüsü hakkında hiçbir fikri yok. Fakat damarlarında lanetli kanın aktığına inanıyor.
Galleon : 11439
Ekspresso Puanı : 16

Vampir Problemi - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 14 Nis. 2009, 13:21

Wikipedia'dan baktım ama bir soruma yanıt bulamadım ki bu da kafamda dönüp duruyor. Dönüşüm acılı mı acısız mı? Bu konuda hiçbir şey yazmıyor ve oldukça önemli bir konu bu ısırıklar.
Anthony J. Demyx Lux
Büyücü
Anthony J. Demyx Lux

Erkek
Ruh hali : Vampir Problemi - Sayfa 2 Evilgrin0007qd8
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 11153
Ekspresso Puanı : 0

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 15 Nis. 2009, 19:38

Crestencia Ethél Fletcher demiş ki:
Wikipedia'dan baktım ama bir soruma yanıt bulamadım ki bu da kafamda dönüp duruyor. Dönüşüm acılı mı acısız mı? Bu konuda hiçbir şey yazmıyor ve oldukça önemli bir konu bu ısırıklar.

Bildiğim kadarıyla Masq'de Tüm kan içildikten sonra Vampir kendi kanını kurbanına tattırır.Böylece dönüşüm başlar bu eyleme kucaklama adı verilir.Haliyle Acılı olması gerek.Kan tam anlamıyla içilmedikten sonra vampir kanı kurbana tattırılırsa Ghoul denen eleman ortaya çıkar.Bu eleman normal bir insana göre güçlüdür ama vampir değildir.Yaşlanma olayı da görülmüyordu bunlarda sanırsam

neyse bilen kişiler birde bir açıklama yaparsa daha iyi olur eksiklerim ve yanlışlarım varsa özür dilerim. :)
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek
Ruh hali : Vampir Problemi - Sayfa 2 Hmbl7
Kan statüsü : Kurban ne verdiyse...
Galleon : 11310
Ekspresso Puanı : 11

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 28 Nis. 2009, 04:35

Anthony J. Demyx Lux demiş ki:

Bildiğim kadarıyla Masq'de Tüm kan içildikten sonra Vampir kendi kanını kurbanına tattırır.Böylece dönüşüm başlar bu eyleme kucaklama adı verilir.Haliyle Acılı olması gerek.Kan tam anlamıyla içilmedikten sonra vampir kanı kurbana tattırılırsa Ghoul denen eleman ortaya çıkar.Bu eleman normal bir insana göre güçlüdür ama vampir değildir.Yaşlanma olayı da görülmüyordu bunlarda sanırsam

neyse bilen kişiler birde bir açıklama yaparsa daha iyi olur eksiklerim ve yanlışlarım varsa özür dilerim. :)

Doğrudur ama bir konuda eksik var sanki. Eğer bir vampir, kurbanının tüm kanını içerse, kurbanı ölür. Her zaman, en son damlasını kurbanın vücudunda bırakmalı.

Dönüşüm;

Normalde, kan içme işlemi kurbanın canını yakmaz. Aksine, Kurban Vampir onun kanını içilirken hâz duyar. Vampir, kurbanının kanını kurutmadan, kurbanın kanının son damlasını* vücudunda bıraktıktan sonra, kurbana kendi kanını aktarır. Vampirin bedenine aktarılan kan, bir şekilde dönüştürülmüş sayılıyor bildiğim kadarıyla.

*Son Damla: Gerçek anlamda kurbanın kanının "Son Damlası" değildir. Sadece, kurbanın vücudunda pek az miktarda kalan kanı belirtir.

Kurbana kendi kanını içirdikten sonra, vampirin tekrar kan kaybettiğini biliyorum. Bunun nedeni de, kişinin 'ölmesi' ile alakalı bir durum. Bildiğiniz üzere, Vampirler ölüdürler. Bu yüzden, kişinin çeşitli bölgelerinden (Burun, Kulak vs..) kan gelir. White-Wolf'un kaynak olarak aldığı Anne Rice romanlarında böyle oluyor en azından.

Bu yüzden, yer yer acı, yer yer tatlı olur diyebilirim. Razz

Ardından kişi vampirleşmiş sayılır. Vampir Camia'sı içerisinde önem arzeden kurallar, sitede ne kadar önemli olacak bunu sormak istiyorum. Camarilla'da olduğu gibi, vampirlerin belirli yaşa kadar, başka vampirleri dönüştürme yasağı olacak mı?

Ya da, Vampir'lerin kendilerini açık açık insanlardan ya da büyücülerden
saklama kuralı geçerli olacak mı? (Maskeli balo dediğimiz durum)

Bölgelerin yöneticileri olacak mı? Örn: Prens'ler, Piskoposları gibi...
Yazar ~ Vampir

Kadın
Kan statüsü : Kanının statüsü hakkında hiçbir fikri yok. Fakat damarlarında lanetli kanın aktığına inanıyor.

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 20:51

Umm teşekkürler ikinize de. ^^ Bir de şeyi soracağım; True Blood'da olduğu gibi toprağın içinde mi uyuyacağız sabahları?
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 28 Haz. 2009, 02:00

Umm teşekkürler ikinize de. ^^ Bir de şeyi soracağım; True Blood'da olduğu gibi toprağın içinde mi uyuyacağız sabahları?

Güneş ışığının değmediği her hangi bir yerde, istersen satenler içerisinde bile yatabilirsin. Güneş ışığı girmesin diye tabut tercih ediliyor. Bir gereklilik yani... Pencerelerini sıkı sıkı kapattıktan sonra, bir gökdelenin tepesinde de rahatlıkla uyuyabilrisin. Yeter ki, güneş girmesin. :)

Bu arada, ne oldu bu Vampir işi gençler? Kimse uğraşmıyorsa ben el atıcam bak...
Yazar ~ Vampir

Kadın

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 29 Haz. 2009, 14:09

Ooo iyi o zaman. xD Pekii The Masq'de özel güçler falan oluyor mu?
Christopher Alex Peterson
Fontjoncouse Otel ~ Genel Müdür
Christopher Alex Peterson

Erkek
Ruh hali : Vampir Problemi - Sayfa 2 Boupi3
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11570
Ekspresso Puanı : 3

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 29 Haz. 2009, 14:59

Bildiğim kadarıyla hayır. Ama yani zaten vampir olmakla birlikte büyücü olabilirsin. Özel güç olayını bu site için karıştrırmak zaten saçma olur.
Lúthien Tinúviel
Ravenclaw 6. Sınıf Öğrencisi
Lúthien Tinúviel

Kadın
Ruh hali : Vampir Problemi - Sayfa 2 Heyup7
Galleon : 10908
Ekspresso Puanı : 4

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 29 Haz. 2009, 15:30

Tamam. Peki mesela bir insanı ısırıp, kanını içsek sonra da onu bırakıp evine yollasak yaşar mı? *Lanet olsun ki binlerce sorum var*
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın
Kan statüsü : safkan yani nolcak ki başka.
Galleon : 12354
Ekspresso Puanı : 22

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 29 Haz. 2009, 15:33

Hayır.

Kısa bir süre içinde sorunsuz bir kurgu düzenleyip siteye duyuracağız arkadaşlar. Böylece bütün sorularınıza cevaplar bulabileceksiniz. Bir iki gün idare edin. (:
https://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/marv
Lúthien Tinúviel
Ravenclaw 6. Sınıf Öğrencisi
Lúthien Tinúviel

Kadın
Galleon : 10908
Ekspresso Puanı : 4

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 29 Haz. 2009, 15:44

Ama tüm kanından bahsetmiyorum. Yanlızca bir miktar kan içilmiş olsa, yani onu öldürmeyecek kadar az. İyi o zaman kurgu oluşturulduğu zaman kafamdaki soru işaretlerinden kurtulmuş olacağım.
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 29 Haz. 2009, 23:14

Ooo iyi o zaman. xD Pekii The Masq'de özel güçler falan oluyor mu?

Özel güçten kasıt nedir burada?

Çok süper hız... Evet.
İnsanları etkileme... Evet.
Dönüşüm... Evet.

Fakat bunlar, her klan için farklı. Kan sayesinde, büyücü olarak düşünülmek her klan için geçerli değil. Her klan'ın farklı özellikleri ve farklı lanetleri var. Wink
Svetléna Rosselyn Widmore
Psikiyatrist
Svetléna Rosselyn Widmore

Kadın
Ruh hali : Vampir Problemi - Sayfa 2 52696966qo7
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 11483

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 09 Eyl. 2009, 20:09

Yeni bir sorum daha. Ö.ö Eğer bu sorun çözülmezse bir çok sorun çıkacak diye düşünüyorum. The Masq'te bildiğiniz gibi Prince adı verilen bir rütbe var. Yani demek istediğim bu Prince'lerden izin almadan belirli bir yaşın altındaki vampirler birini kucaklayamıyor. Peki bizim Prince'lerimiz ne zaman seçilecek?
Louisa Rossfire
Büyücü
Louisa Rossfire

Erkek
Kan statüsü : ets
Galleon : 10699
Ekspresso Puanı : 0

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 27 Eyl. 2009, 21:48

E. Niggle Borland demiş ki:

Güneşte elmas gibi parlıyorlarmış!? Yok artık, Calgonite'le de duş alıyorlardır(!)

koptum :gül:
E. Niggle Borland
Ressam ~ Vampir
E. Niggle Borland

Erkek

MesajKonu: Geri: Vampir Problemi   Vampir Problemi - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 30 Eyl. 2009, 18:55

Ah evet, gerçekten kopulacak bir durum olmakla birlikte zaten Twilight biraz aşk romanı kategorisine giriyor, vampirlerle ilgili yazılmış bir şey değil bana göre. =V (Dişleri de böyledir gaaaliba. :zuha: )

Gel gelelim, Prince işine. Yahu Prens diyin şuna, aman aman teknik tabir kullanırcasına Prince demek hoşuma gitmiyor. İlla ki değiştirilemeyecek şeyler vardır ki, Obfuscate'tir, Thaumaturgy'dir felan. Bunları deriz de, Prince bildiğimiz Prens işte.

Prens olayı sorun mudur? Bir yerde evet. Birilerini vampir yapmak için Prens'ten izin almak şart, ki o prensin Domain'inde takılıyorsun adam herşeyi bilmek ister, izinsiz iş yapıldığında kelleniz gider felan.

Tabii, bir de Anarch'lar ve Sabbath'lar vardır ki bunlarda evlere şenliktir ey dostlar, güzel insanlar. Bu adamların, maskeli baloya uyacaksın diye desturları yoktur. Önünüze geleni emin, emiştirin modundadırlar. Takmazlar pek, bu durumu da bu şekilde açıklayabiliriz.

Veeeeeee

Daha önceden nasıl maydonoz olamadım bilemiyorum ama şimdi cevaplayayım. Vampir için insan inekten farksızdır. Bir insanın bir miktar kanını içtiğinizde, onu zevkten bayıltırsınız. (Evet, biraz uçuk oldu ama öyle.) O kişi onu emdiğinizi hatırlamaz ve ısırılan yerler yalanırsa eğer diş izleri geçecektir. (Official bilgidir, ben yalayın diye sallamıyorum. :zuha: ) Bu sebepten Masquerade bozulmaz.

Saygılar, sevgiler... Sorusu olan kimselere yardımı borç bilirim. =D

Vampir Problemi
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-