Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

~ Rp Yorumlama ~

+44
Cordelia Lucifer Bramble
Brujah
Disbel Molaco
Rocio Sycorax Malfoy
Matthew John Worthing
Magnus Lars Hallstad
Feodora Providentia
Jayden Edward Nixon
Felipe Klaus Rodrigués
Teodor James H. Dewan
Frances Sibi Chapman
Demetra Nyx Nixon
Mendel Ville Petit
Lisa Wanders
Christopher Alex Peterson
Constantia Inés Kalliope
Delora Lucien Nobés
Fleur Isabéllé Villiers
Elina Lora Dark
Tatyana Johnson
Angelina Voleta Anderson
Beverly Joanne Dore
Daphne GreenGrass
Charlie von Diederich
Genevieve Tessa Malfoy
William Kunz C. Engelbert
Vynsja Croweix
Karyn Mia Silethe
John Stewen Peterson
Indis Oak J. Engelbert
Mathilda Mythill
Marveille Croweix
Christian Dayrnt Black
Emily L. Black
Odessa Meredith Poulter
Nicole Marissa Magdalene
Lily L. Black
Elizabéth Adrianna Malfoy
Issoria Lathonia
Ivyanne Lynn Black
William Julian O'Neil
Eurydice Black
Johnny Amoux Malfoy
Amortentia Cécile Derwent
48 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
Emekli Cadı

Kadın
Ruh hali : ~ Rp Yorumlama ~ Hmbl7
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 13154
Ekspresso Puanı : 24

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 14:48

Üstteki kullanıcının rp'lerinin yorumlanacağı alandır. "Hiç rp'sini okumadım.", "Yorum yok." gibi post kasma amaçlı mesajların sahipleri uyarılacak, tekrarlamaları halinde gereken cezayı alacaklardır. Burası üyenin kendi hatalarını görmesi ve düzeltmesi amaçlarına hizmet eder, bir oyun olsa da. Bu yüzden yapacağınız eleştirilerin kaliteli ve yararlı olmasına lütfen dikkat edin.

En son Amortentia Cécile Derwent tarafından Ptsi 25 Ağus. 2008, 23:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/amo
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek
Ruh hali : ~ Rp Yorumlama ~ Heyup7
Galleon : 11781
Ekspresso Puanı : 0

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 15:31

En İyi Rp'ci[Yetişkin] anketinde belirttiğim gibi sitedeki en iyi rp yapan iki kişiden biri. Gerçekten ama gerçekten çok güzel rp'leri. Özellikle 6. Sezon Şölen başlangıcı rp'si ve Rocio Sycorax Malfoy'un odasındaki rp'leri gerçekten göz alıcı. Genellikle sık sık yapmamasına rağmen, yaptığı zaman okunası ve şahane oluyor. Herhangi bir eksik söyleyemeyeceğim. Çünkü gerçekten de herhangi bir eksik yok. Rp'lerindeki betimlemer, karakterini yansıtışı vb. hepsi şahane. Sıfır imla ve yazmhatası var ^^
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
Eurydice Black
Slytherin Bina Sorumlusu, İksir Profesörü
Eurydice Black

Kadın
Kan statüsü : Safkan.
Galleon : 12006
Ekspresso Puanı : 89

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 15:38

Aktif ve rpleri kaliteli. Özellikle derslerdeki rplerin . Syb deki rp'n gözüme ilişti. Çok hoştu. Arada sırada imla hataları olsa da güzel rp yazıyorsun. Betimlemeler güzeldi. Herkes hata yapabilir seninde benimde herkesin küçük hataları olur. Herkes mükemmel olamaz ama mükemmele yakın olanlar vardır. Sende onlardansın bence
William Julian O'Neil
Ravenclaw 5. Sınıf Öğrencisi
William Julian O'Neil

Erkek
Ruh hali : ~ Rp Yorumlama ~ 44692542ju9
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11544
Ekspresso Puanı : 7

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 15:38

Kendisini geliştirmiş.. Açık yeşil - kırmızı renklerle bold kullanarak rp yaptığını hatırlar gibiyim ^^ Gerçekten ilerleme kaydetmiş ve kaydetmekte olan bir rp'ci. Uzun ve hızlı ( xD ) yazabilen biri.. Ayrıca ihtiyaç odası rp'si ile dönem başında açılış partisi rp si gibi birbirine benzer tarzda yazıyor ^^ Eee... eksik pek görmedim renkleri filan da artık xP iyi göz yormuyor.. İyi kısaca hım göz kırpma
http://www.lejantlarabaktımamausendim.com
Ivyanne Lynn Black
Muggle
Ivyanne Lynn Black

Kadın
Ruh hali : ~ Rp Yorumlama ~ 37978406tk7
Galleon : 11924

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 21:36

Yasak orman Rp'ni okudum şimdi sonunda. İlhami amca fena basmış anlaşılan seni Razz Her neyse geçelim yorumlamaya; öncelikle renklerinden bahsedicem. -Bence- "DimGray" rengi ile beyaz pek uyumlu gözükmüyor. Yani ben sevmiyorum pek. Neyse bu o kadar önemli değil. İçeriğe geçecek olursak, arada ufak tefek yazım yanlışların vardı. Onlar da sanırım aceleden. Uzunluğa lafımız yok Razz Akıcılık, betimlemeler ve ruh halin her zamanki gibi harika olmuş. Rüyaya bittim yalnız. Kaşla göz arasında öldürdün beni. :zuha:

En son Vanessa Evangeline Black tarafından Perş. 21 Ağus. 2008, 22:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/van
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 21:41

Hakkını yemeyelim. Gerçekten çok güzel rp'leri var. Birkaç rp'ni okudum şu ana kadar. En son okuduğum rp'n bugü yazdığın oldu. Gerçekten ama gerçekten okunası bir rp. Betimlemelerin yerini tam olarak ayarlayabilmişsin. Kelime ve cümlelerin seçimi gerçekten muhteşem. Özellikle cümleleri paragrafa serpiştirişin gerçekten çok güzel. Ancak hatasız kul olmaz. Öncelikle karşındaki kişinin söylediği sözleri yazmak için kullandığı rengi şiddetle tavsiye ediyorum. Kara bold içine alarak okuyorum sadece. Diğr türlü çok koyu ve çok parlıyor. Birde bir paragrafı üç dört satır arttırman lazım. Onun dışında aferin sana
:zuha:
Issoria Lathonia
Ira
Issoria Lathonia

Kadın
Ruh hali : ~ Rp Yorumlama ~ Evilgrin0007qd8
Galleon : 11897
Ekspresso Puanı : 2

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 21:57

Eski rplerine göre oldukça yol katetmiş bir üye. Anlatımı ve betimlemesi eskisine göre daha iyi. Rplerinde kullandığı renkler gözü yormuyor. Uzunluk da anlatımı bozmayacak şekilde. Kısaca güzel ^^
Perfect Li(f)e Yazarı

Kadın
Galleon : 12151
Ekspresso Puanı : 41

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 22:05

Mükemmel Rp'leri var xD Fazlasıyla akıcı bir anlatım dili, karakteriyle çelişmeyişi ve onunla neredeyse bütünleşmiş Rp'leri.. İçerik bakımından oldukça sade kelimeler seçiyorsun ama bu okuyanı sıkmak değil aksine okuduklarına kapılmasını sağlıyor dilinin doğallığından. Kısacası eksiğin yok diyebilirim sen de biliyorsun sürekli takip ederim Rp'lerini canım xD
Lily L. Black
Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkanı
Lily L. Black

Kadın
Galleon : 11906
Ekspresso Puanı : 1

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 22:20

Vanessa Evangeline Black demiş ki:
Yasak orman Rp'ni okudum şimdi sonunda. İlhami amca fena basmış anlaşılan seni Razz Her neyse geçelim yorumlamaya; öncelikle renklerinden bahsedicem. -Bence- "DimGray" rengi ile beyaz pek uyumlu gözükmüyor. Yani ben sevmiyorum pek. Neyse bu o kadar önemli değil. İçeriğe geçecek olursak, arada ufak tefek yazım yanlışların vardı. Onlar da sanırım aceleden. Uzunluğa lafımız yok Razz Akıcılık, betimlemeler ve ruh halin her zamanki gibi harika olmuş. Rüyaya bittim yalnız. Kaşla göz arasında öldürdün beni. :zuha:

ölüydün ama senn :hıı:

Neyse, Ell.. RP'lerine söyleyebileceğim pek bir şey yok. Gerek renklendirme gerek anlatımla sitenin en iyi rp'cilerindensin.. ^^ Kısa veya uzun rpleri mutlaka okutacak şekilde yazman hoşuma gidiyor ^^ Gerçi karakterin benimkine göre biraz büyük ama :zuha: İşte.. Ben bir sorun göremiyorum rplerinde.. ne diyeyim hım
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın
Ruh hali : ~ Rp Yorumlama ~ Friendssx9
Galleon : 12261
Ekspresso Puanı : 75

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 22:50

Yasak Ormandaki rpne bayıldım. Rplerinin hepsini okumasamda bazıları beni içine aldığından takip ediyorum. Gittikçe uzatıyor ve betimlemeler inanılmaz bir hal alıyor. Bu yanınla beni etkiliyorsun bu yüzden sana teşekkür ediyorum. Çünkü bazen okuduğum rplerden yola çıkarak kendime apayrı bir yol buluyorum :)
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 22:56

Geliştirmesi lazım kesinlikle. Mesela Rp Dershanesine örnek rp bırakabilirsin. Tabii ilk günlerine göre bir gelişmesi var. Öncelikle renklerine ve uzunluğuna diyecek lafım yok. Ancak rp'lerini uzun göstermen için raflar arasında uçurum kadar fark bırakma. Ayrıca betimlemelerine biraz daha dikkat et. Betimlemelerini sıklaştırabilirsin. Yani kısa biraz daha geliştirmen lazım

** Uzun bir yorum istiyorum ^^
William Julian O'Neil
Ravenclaw 5. Sınıf Öğrencisi
William Julian O'Neil

Erkek
Galleon : 11544
Ekspresso Puanı : 7

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 23:04

Geliştirdi geliştirecek xP Bugün koyu yeşil kırmızı rp'lerinden birini okuduğumdan yorum yapmam zor. Özellikle Syb dersi rp'lerini beğeniyorum. Birde bir ara açık sarımsı bir renkle iç ses benzeri bir şeysi vardı o da iyidi bence.. İşte.. Çok uzun olmadı ama.. Rp'lerde lightgreen görmüştüm onun yerine açık mavi kullanabilir bence Ravenclaw'a daha uygun. İşte.. O kadar ^^
http://www.lejantlarabaktımamausendim.com
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePerş. 21 Ağus. 2008, 23:05

Teşekkür ederekten yorumuma başlıyorum. Rplerini ilk geldiğim günden beri okuyorum. Beni sarıyorlar her seferinde biraz daha güzel betimlemelerle insanı çekiyorlar. Kişiliğini yansıtman betimlemelerin hepsi birbirinin ardına geliyor. Bende sanki öyle birisi varmış gibi her seferinde bir yerde rp'ni gördüğüm an okumaya başlıyorum. Başlarda uzun olduğundan yakınsam da okumaya başladığım an sürükleyici olduğundan hemencecik bitiveriyor. Bu yüzden seni tebrik ediyorum. Daha iyi rplerini görmek ve okumak dileğiyle yazıyorum
Ivyanne Lynn Black
Muggle
Ivyanne Lynn Black

Kadın

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimeCuma 22 Ağus. 2008, 00:59

İlk geldiğin zamanlara göre kendini geliştirdiğin ortada. : ) Uzunluk oldukça iyi. Renklendirme de güzel ama şu haki rengini pek sevmiyorum ben. Her neyse sana kalmış tabi. İçeriğe gelecek olursak; yazım hatan yok. Karakterinin ruh halini iyi yansıtmışsın. Ama mekan betimlemelerine ihtiyacın var biraz. ^.^
Odessa Meredith Poulter
Cadı
Odessa Meredith Poulter

Kadın
Galleon : 11557

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimeCuma 22 Ağus. 2008, 01:13

Okudukça sevdiğim, Karyn'ınkileri ayrı bir beğendiğim rp'lere sahipsin. Betimlemelerin çok hoş. Bazen paragrafları çok kısa tutman dışında bir eksiğini göremiyorum ^.^
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/ode
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimeCuma 22 Ağus. 2008, 21:42

Hmm nerden başlasam karakterini yansıtış biçimin beni benden alıyor. Ayrıca betimlemelerinde karakterine yansıtış biçiminde uyum gösteriyor. Bu yüzden okuyucuyu sıkmayan yazılar yazıyor ve her seferinde okutturuyorsun. Yazı renklerini de kendine uygun ve güzel buluyorum. Her şeyinle gittikçe harikalar yaratıyorsun. Her şeyinle rplerin kusursuz daha ne diyebilirim ki!***
Emily L. Black

Emily L. Black

Kadın
Kan statüsü : Melez(Half-Blood)
Galleon : 11580

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimeCuma 22 Ağus. 2008, 21:51

Johnny Amoux Malfoy demiş ki:
Geliştirmesi lazım kesinlikle. Mesela Rp Dershanesine örnek rp bırakabilirsin. Tabii ilk günlerine göre bir gelişmesi var. Öncelikle renklerine ve uzunluğuna diyecek lafım yok. Ancak rp'lerini uzun göstermen için raflar arasında uçurum kadar fark bırakma. Ayrıca betimlemelerine biraz daha dikkat et. Betimlemelerini sıklaştırabilirsin. Yani kısa biraz daha geliştirmen lazım

** Uzun bir yorum istiyorum ^^

Bu yorumuma bir şey daha eklemek istiyorum. Arada uçurum kadar boşluk bıraktığın rp'lerini editlediğini farkettim. Gerçekten dış görünüşü çok hoş olmuş Nicole ya da Nihalatte:cheesy:
http://hogwartsekspresi.com/index.htm
Issoria Lathonia
Ira
Issoria Lathonia

Kadın
Ruh hali : ~ Rp Yorumlama ~ Evilgrin0007qd8
Galleon : 11897
Ekspresso Puanı : 2

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimeCuma 22 Ağus. 2008, 22:50

Rplerinin uzunluğu yeterli düzeyde. Anlatım bazen aksasa da okurken sıkmıyor aslında. Biraz daha dikkat çekici rpler yazmak için basit cümleler yerine daha ilgi çeken kelimeler kullanabilirsin. Betimlemeler de iyi, ayrıntının fazla olmaması boğucu rpler yerine daha renkli bir yazı yapmış. Renklerde göz yormuyor. Sanırım atladığım başka birşey kalmadı ^^
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimeC.tesi 23 Ağus. 2008, 18:33

Fazla yorum yapmama gerek yok sanırım. Gerçekten okunası ve güzel rp'leri var. Karakterii yasıtışı, betimlemeri vs. hepsi harika. Tek eksik ya da hata diyelim ana rengi beyaz yapman. Şahsen benim gözlerimi alıyor ^^

Not: Güzel yorum istiyorum, yapmazsanız çakarım xD
Perfect Li(f)e Yazarı

Kadın
Galleon : 12151
Ekspresso Puanı : 41

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimeC.tesi 23 Ağus. 2008, 18:43

Kendini fazlasıyla geliştirdin Johnny, artan rütbelerinden ve gelen yorumlardan bunu sende çok iyi anlıyorsun eminim ki. Ara sıra anlatım bozukluklarına rastlasam da hırsın sayesinde hatalarını teker teker kapatacağından eminim. Genel olarak Rp'lerin güzel ve okunası bir kalitede. Karakterini biraz daha oturtmalısın sadece, çok tutarsız gibi geliyor bana, daha önceden okuduğum birkaç Rp'ni karşılaştırdığımda öyle en azından. Profesör olan karakterine daha çok hakim olabiliyorsun fakat bunu da özellikle belirteyim ^^
Christian Dayrnt Black
Britanya ve İrlanda Qudditch Karargahı Başkanı
Christian Dayrnt Black

Erkek
Ruh hali : ~ Rp Yorumlama ~ Yaaati6
Galleon : 11896
Ekspresso Puanı : 4

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimeC.tesi 23 Ağus. 2008, 19:36

Yukarıdaki LS'nin birçok RP'sini gördüm ve nedenini bilmesemde okumamı sağladı. Genelde renkleri çok hoşuma gidiyor. O yüzden durmadan okmak istiorum ve RP'nin sonunun gelmesini istemiyorum. Zaten tüm herşeyiden iyi RP'si olduğu anlaşılıyor! İmzası, yorumları, rütbesi, vs... Umarım hep bu denli güzel RP yapar.
Lily L. Black
Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkanı
Lily L. Black

Kadın
Galleon : 11906

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimeC.tesi 23 Ağus. 2008, 22:57

Hmm.. Renklerini pek sevmiyorum ve bazen fazla ünlem gibi şeyler gözüme batıyor ^^ Onun dışında okutanrp'leri var ve benim alışık olmadığım bir karakteri oynasa da rp'lerini severim.. Ayrıca gelişmiş, zor tanıyacağım miktarda gelişmiş kesinlikle..
Ivyanne Lynn Black
Muggle
Ivyanne Lynn Black

Kadın

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePaz 24 Ağus. 2008, 01:06

Vanessa Evangeline Black demiş ki:

Ek olarak gerçekten güzel kurguların var. ^^
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePaz 24 Ağus. 2008, 01:38

Rplerini bayılarak okuyorum. Ayrıca her şey yerli yerini tuttuğundan dolayı ben rplerini okurken kendimi kaybederek sadace ona konsantre oluyorum. Betimlemeler ve kişileştirmeler o kadar anlamlı ki acaba gerçekte böyle biri nasıl olur diye düşündürüyor beni, ayrıca açıklayıcı bir biçimde her şeyi yazman da çok hoşuma gidiyor=)
Christian Dayrnt Black
Britanya ve İrlanda Qudditch Karargahı Başkanı
Christian Dayrnt Black

Erkek
Ruh hali : ~ Rp Yorumlama ~ Yaaati6
Galleon : 11896
Ekspresso Puanı : 4

~ Rp Yorumlama ~ Empty
MesajKonu: Geri: ~ Rp Yorumlama ~   ~ Rp Yorumlama ~ Icon_minitimePaz 24 Ağus. 2008, 13:45

İlk geldiğinde avatar ve imzası hoşuma gitmişti. Bakalım neler yapabilecek diye geçirmiştim aklımdan. Fazla bir beklentm yoktu aslında. Sora RP'lerini görmeye başlayınca gerçekten etkilendim. Güzel yazıyordu. Bana göre tek eksiği renkleri. Zevkler ve Renkler tartışılmaz terler tabii, fakat yinede beni onun renkleri etkilemiyor. Fakat sadece renklerine göre yargılayamam. RP'leri sürükleyici ve, hmm nasıl desem, hoş..! x)

~ Rp Yorumlama ~
1 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-
» Rp Yorumlama
» Rp Yorumlama
» Rp Yorumlama