Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Rp Yorumlama

+95
Maximilian Wildstein
Julia Leppanen
Malachy Grandley
Laetitia Prevensie
Bandit April Way
Nagihan Narin Sönmez
Xenophilius Waffling
Enric Sandro Valério
Christian Alexz Maxwell
Rose Evelyn Constantine
Acantha W. Psyche
Jacqueline Iris Molyneux
Elena Russell
E. Niggle Borland
Julie Ella Roubanis
Jean Cassidy Belissiamos
Natashia
Edward Heath Doherty
Stefan Dequarté
Adonia Katian
Archles Samael Frohagen
Sidonia Scarlet
Azaleia Chloris
Ardelia Marcelline
Tashi Blodenka
Desdemona Meadows
Ariadne Barthory
Asya Su Kazancı
Silas Flippo Jerome
Lilith Samael
Charlotte Alice Russell
Maurellé Nemesis Argyris
Geoffrey Andrew Conradina
Andrea Rachel McBrayn
Amaranth
Clarance Rothstein
Daphne Zoe Launy
Angélique Killingsworth
Alberto Conte
James Grott Brothing
Sonja
Lupus
Christopher Raikes
Abigail Allesworth
Lysander Pheragas
Scythia
Marveille Croweix
Sylvia Lucretia Worthing
Samuel Bright
Charles Ernest Bright
Andrea Mirlyne Anderson
Desmond Rousseau
Stuart Rousseau
Issoria Lathonia
Gabriella Adeliné O'Brien
Edward Marcéllus Dawson
Helena Sofia Derjinov
Feodora Providentia
William Julian O'Neil
Rocio Sycorax Malfoy
Andreã Cymone Zcfieldern
Julie Annwyl Lovett
Mireila Alverad
Lily L. Black
Issa Philippe
Pavel Oleksiy Bazarov
Ophelia Liv Lynn
Delora Lucien Nobés
Charles Walter Lawrence
Steward Joseph Vaisey
Oriane Pheria
Aurora Clayborne
Hestia
Amortentia Cécile Derwent
Disbel Molaco
Johnny Amoux Malfoy
Martin Thomas Wolfiex
Tatyana Johnson
Anna Luaná del Muñeco
Charlie von Diederich
Melanie Stacy Gracia
Elizabéth Adrianna Malfoy
Nicole Marissa Magdalene
Mattéo Bernand Black
Crestencia Ethél Fletcher
Svetléna Rosselyn Widmore
Indis Oak J. Engelbert
Christopher Alex Peterson
Valencia Claudía Ruselló
Norwen Jonathen Soulthen
Eurydice Black
John Stewen Peterson
Christian Dayrnt Black
William Kunz C. Engelbert
Odessa Meredith Poulter
99 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Sonraki
YazarMesaj
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Heyup7
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 11801
Ekspresso Puanı : 0

Rp Yorumlama - Sayfa 5 Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 13 Ara. 2008, 18:43

En son sevgilisi ile yaptığı rp'leri okudum. Diğer karakteri ile yani. Hmm alttan ve üstten fazla boşluklar bırakıldığı için görüntü pek hoş olmaış. Yalnız o anda yaşadığı duyguları kesinlikle mükemmel bir şekilde dile getirmiş. Renk uyumu, betimlemeler falan hepsi çok güzel...

Iska!

Araya girdi ama xD Kendini gerçekten çok geliştirdi. Zaten artan rütbelerden vs. görüyoruz. Renk uyumu ve dış görünüş oldukça hoş. Öhöm, dersime yaptığı rp'leri okumuştum da gerçekten güzel...
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
William Julian O'Neil
Ravenclaw 5. Sınıf Öğrencisi
William Julian O'Neil

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 44692542ju9
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11564
Ekspresso Puanı : 7

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 13 Ara. 2008, 18:47

Uzun veya kisa rpler'ne rastlamak mümkün ama iki türlü de okumak zevkli oluyor... :zuha: Betimlemeydi renkti filan bence her zaman güzel oluyor. Uzatmak için sıkıcılaştırmıyor, yanlız son zamanlarda pek rplerini göremiyorum O.o :zuha:

Araya üç kişi girmiş, amma yavaş yazarmışım be

RP'lerinin gayet geliştiğini düşünüyorum. İlginç oluyor konuları, renklendirmesi de göz yormuyor, betimlemede var. İşte... Uzunluğu da iyi Razz

Iska! Yeter ya xD

Sitede kendini en çok geliştiren üye, en azından benim gördüğüm kadarıyla. Açık yeşil, kırmızı iki satırlık rplerini hatırlar gibiyim xP Koyu yeşilmiydi? Neyse, renklendirmeleri gayet güzelleşti, rpnin uzunluğu da... uzun :zuha: Betimlemelerini hatırlayamadım rp'lerdeki ama onlarda iyiydi sanırım scratch Öyle işte :zuha:
http://www.lejantlarabaktımamausendim.com
Feodora Providentia
Omnia Mutanter Kitapçısı
Feodora Providentia

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 42446019ix9
Galleon : 11542
Ekspresso Puanı : 5

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 13 Ara. 2008, 19:49

Sadece bir rp'ni okudum. Maskeli Balo için yazığını okumam gerekirdi ama üşeniyorum. XD

Gayet güzel yazıyorsun bence. Okuduğum zaman sıkılmıyorum. Betimlemelerin de güzel. Dışarıyı iyi yansıtıyorsun.Renklendirmelerin güzel. Gri rengi ben de yavaş yavaş kullanmaya alışmaya çalışıyorum. Özellikle konuşma rengini beğendim. Bir de, bir yerde harf atlamışsın o kadar. XDD
Charlie von Diederich
Seherbaz Karargahı & UBBP Genel Başkanı
Charlie von Diederich

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Boupi3
Galleon : 12151
Ekspresso Puanı : 49

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 13 Ara. 2008, 20:09

Meadow Park'taki Rp'ni okudum, onu yorumlayacağım. Renklerin kısacası Rp'nin estetiği çok hoştu. Yani ilk başta okumama sebep olan şey buydu. Çok uyumlu renkler kullanmıştın. Okumaya başladığım zaman ise anlatımını gayet hoş buldum. Karakterini cümlelere yansıtırken bazıları gibi dökülmemişsin. Betimlemelerle pekiştirmen de akıcılığı sağlamış. Fakat arada sırada konu değişikliği cümleler arasında bozukluk yaratmış gibime geldi. xS Ya da gerçekten bana öyle geldi bilemiyorum. Her neyse bunun dışında gözüme çarpan bir şey olmadı, güzel Rp'lerin var. En azından bu Rp'in güzeldi. xD
Oriane Pheria
Ravenclaw 5. Sınıf Öğrencisi
Oriane Pheria

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 52696966qo7
Galleon : 11326
Ekspresso Puanı : 6

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 13 Ara. 2008, 20:17

Tek kelimeyle mükemmel. Betimlemeleri kaliteli rplerinin akıcılığı pekiştirirken gerekli yerlerde yeterince kullanıyor. Duygularını anlatmada zaten bir numara xD Renk uyumu da oldukça iyi tonlar göz yormuyor. İmla hataları dersen hiç yok. Söyleyecek bir şey bulamıyorum ^^
Helena Sofia Derjinov
Gryffindor 7. Sınıf Öğrencisi
Helena Sofia Derjinov

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 12jb4
Galleon : 11433
Ekspresso Puanı : 1

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 13 Ara. 2008, 20:20

Yeşim! Kendini çok geliştirdi, benden sonra rp ye başlamış olmasına rağmen benden iyi yaptığını düşünüyorum xD Gördüğüm eksiği yok. Böyle devam etsin :zuha:
Andreã Cymone Zcfieldern

Andreã Cymone Zcfieldern

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Dansrr6
Kan statüsü : H.B
Galleon : 11308

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 13 Ara. 2008, 20:40

Issa olarak yaptığı rpleri yorumlayacağım. Seçmen Şapka rp'si muhteşemdi. Karakterinin ruhunu yansıtışının dışında, mekan tasvirlerini çok beğendim. Rplerini okurken, bahsettiği mekandaymış gibi hissediyorum kendimi ^^
Charlie von Diederich
Seherbaz Karargahı & UBBP Genel Başkanı
Charlie von Diederich

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Boupi3
Galleon : 12151
Ekspresso Puanı : 49

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 13 Ara. 2008, 20:52

Uzunluğu pek takmayanlardan. İyi etmiş. ^^ Betimlemelerini fazla yapmaya özen gösteriyorsun, bu güzel bir şey fakat çok fazla da abartarak yapma derim ben. Tadı kaçabilir. Anlatımda bir eksiklik göremedim gibi ama arada sırada anlatmak istediğin olaydan uzaklaşıp başka başka konulara dalıyorsun, bu da insanın kafasını karıştırıyor. Bunlar dışında bir sorun göremedim, kendini daha da geliştireceksin umarım. ^^
Issa Philippe
Ravenclaw 7. Sınıf Öğrencisi
Issa Philippe

Kadın
Galleon : 11360
Ekspresso Puanı : 12

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 13 Ara. 2008, 23:25

Bir kaç rp'sini okudum. Özellikle de karanlık sofra mıdır nedir ordakine bittim o.0 Betimlemeler çok hoş, anlatılan gözümde canlanıyor. Karakterini yansıtışı ve kurduğu cümlelerde çok iyi. Okurken sıkılmadım ki ben rp okumaya üşenen sıkılganın biriyimdir. Gözüme batan herhangi bir kötü yanları yoktu rp'lerin. *Alkış*
Pavel Oleksiy Bazarov

Pavel Oleksiy Bazarov

Erkek
Kan statüsü : Hem PureBlood Hem de A Rh +
Galleon : 11264

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePaz 14 Ara. 2008, 14:52

Gerek bana verdiği tavsiyeler gerekse kendi yazdığı rpler kendimi geliştirmemde büyük etkenlerden biri. Betimlemeleri hoş, insanı baymıyor en azından. Renklendirme de göze hitap ediyor. Ancak nedense kurgular bana ters geliyo o da slytherin'de olduğu için ^^ tebriik ederim kendisini.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePaz 14 Ara. 2008, 22:23

Belirtmem gereken ilk nokta renklendirme olacak sanırım, kendi fikirlerimi belirttiğim için renklendirmenin zevkime hiç hitap etmediğini söyleyebilirim. Çok göz yoran renkler kullanıyorsun bence. İçerik olarak betimlemelerin çok az olduğunu fark ettim ve karakter düşüncelerinin, biraz daha ağırlık verebilirsin bu konuya. Ayrıca çok sık paragraf başlatıyorsun, iki cümle yazıp yeni bir paragrafa geçiyorsun, her yeni olayda yeni bir paragrafa geçildiği doğru ama bu aşırıya kaçmış bence biraz, göz zevkine hitap etmiyor. Fazla alıntı yapmaktan kaçınmanı tavsiye ederim ayrıca karakterinin adını sık kullanmaman rpnin bütünlüğü nedeniyle daha iyi olur bence.
Edward Marcéllus Dawson

Edward Marcéllus Dawson

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Hmbl7
Galleon : 11388

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePaz 14 Ara. 2008, 22:50

En son bıraktığı RPsine şöyle bir göz attım, renklendirme ve betimlemeler hoş olmuş, özellikle de betimlemeler üzerinde durularak yazılmış gibi geldi renkler de sade ve koyu, göz yorucu olmayan, tonda seçildiğinden RPye ayrı bir göz zevki katmış, hitaplarda ve hareketlerde biraz daha ayrıntıya inerek olayların gözümüzün önüne gelmesini daha rahat kılabilirsin diye düşünüyorum, ayırca RPlerinin uzunlukları da tam kararında olmuş.. Daha başka diyebileceğim birşey yok, RPde oldukça iyisin..

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Snrrn8
Galleon : 11262

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 17:13

İşte bu !
RP'nin uzunluğunun belirleyici olmadığının kenıtı, şu üstteki elemanın RP'leri!
' Kaçamak Gün ' deki RP'lerini okudum. Oldukça başarılı, oldukça kısa olduğu halde. Geliştirmen gereken şeyler var, ama bunları pekala kendin de düzeltebilirsin, bana düşmez. Zaten zaman içinde oturuyor RP'd her şey.
Beğendim kısaca. ^^
Tebrikler, bu işte iyisin. ^^
Issoria Lathonia
Ira
Issoria Lathonia

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Evilgrin0007qd8
Galleon : 11917
Ekspresso Puanı : 2

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 17:44

Daha önceden biliyordum ama yine de bir göz gezdirdim yeniden. Rplerin gayet güzel, anlatım biçimin de okurken sıkmıyor. Fazla dikkat çekici betimlemelere rastlamasam da anlatımın iyi olması akıcılığı sağlamış. Dikkatimi çeken ve hoşuma gitmeyen tek nokta yağmur başlığı altındaki rpnde en son konuşma satırını yazdıktan sonra alta geçip yeni bi paragraf yapman ve küçük harfle yazman. Paragraf kurallarına uymuyor ve gözüme de hoş görünmedi açıkcası ^^ Bunun dışında eksiğin yok.

Amaranth'dan uzun süredir rp yapmadım. Valentina ya da Leopold karakterlerimin rplerini yorumlarsanız daha kolay olacaktır ^^
Pavel Oleksiy Bazarov

Pavel Oleksiy Bazarov

Erkek

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 18:10

Valentina karekterinin rp'lerini okumuştum. Kurgu beni biraz baymış olsa da ( hangi rp olduğunu hatırlamıyorum konu aşktı sanırım ) bence betimelemeler, karekterinin duygularını dile getirme renklendirme konusunda pek bi problem göremedim. Bence sitemizin iyi rp yazarlarından, ben dahil tüm yeni başlayanlarında örnek alması gerekir. Tebrik ederim ^^
Stuart Rousseau
Rousseau's Bar Sahibi
Stuart Rousseau

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Yaaati6
Kan statüsü : Pureblood
Galleon : 11318

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 19:13

Biraz önce Yağmurlar isimli RP'sini okudum. Zaten bunu kendisi de biliyor. Oldukça başarılı 3 hafta için. Öyle ki, gayet iyi RP ler bırakmış. Kendimle karşılaştığımda üşeniyordum ben o kadar yazmaya. Umarım daha güzelleşir yazdıkları. En RP yapmak istediklerimden biri. Ayrıca betimlemeler az da olsa güzel ilk için. Sitedeki tüm RP'leri oturup okumasına borçlu olmalı bunu da. ^^

NE diyeiblirim ki gayet güzel bence.^^
Issa Philippe
Ravenclaw 7. Sınıf Öğrencisi
Issa Philippe

Kadın
Galleon : 11360
Ekspresso Puanı : 12

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 19:31

Ders rp'ni okudum anlatım güzel, kelimeleri seçiş ve cümleleri kuruş insanı sıkmıyor. Yer yer serpiştirilmiş betimlemeler güzel ancak görüntü hoş değil bende italikten nefret ederim ama yapıldığında daha hoş duruyor bence kullanmalısın^^
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 19:57

"Gölün Saflığında Tatlı Bir Sohbet" başlığındaki bir Rpsini okudum;

Bence gayet akıcı, uzunluğu yerinde, renklendirmesi vs. hoş. Betimlemeler çok değil ama yine de anı yaşattırabilecek düzeyde, kişisel düşünceleri daha iyi ifade ediyor sanki, genel anlamda beğendim Rpsini.
Issoria Lathonia
Ira
Issoria Lathonia

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Evilgrin0007qd8
Galleon : 11917
Ekspresso Puanı : 2

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 20:07

Yaptığı rplerin hepsini okuyamasam da başlıktaki son rpne göre yorumlarsam kusursuz diyebilirim. Anlatım, betimlemeler, duygu yansıtışı hepsi çok hoş ^^ Rplerde kullanılan renklerde uyumlu. Bir eksiğini görmedim.
Edward Marcéllus Dawson

Edward Marcéllus Dawson

Erkek
Galleon : 11388

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 20:22

Uzunluk ve renklendirmeler iyi derecede, fakat okuduğum RPnde büyük anlam bozuklukları ve devrikliklerle karşılaştım.. Onun dışında bir kusuru yok RPlerinin, bu söylediklerimi de düzeltirsen çok daha iyi şeyler ortaya koyacağını düşünüyorum..
Desmond Rousseau

Desmond Rousseau

Erkek
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11252

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 20:40

Nokta konulacak yerde virgül koyup bir cümleyi 5-6 satıra yayması anlamada zorluk yaratsa da güzel. ^^ Sevdim ^^
Eurydice Black
Slytherin Bina Sorumlusu, İksir Profesörü
Eurydice Black

Kadın
Kan statüsü : Safkan.
Galleon : 12026
Ekspresso Puanı : 89

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 21:55

Cümleyi virgül koymadan uzatmışsın. Garip olmuş. Okurken nerde duracağımı şaşırdım. Nefesim yetmedi bir yerde xD (Bak Deyrnt o kadar da ciddi değilim, ben de gülüyorum) Neyse, renklendirme olarak güzeldi. Ben de diğer karakterimde kullanıyorum o renkleri. Biraz kısa gibi geldi ama olsun diyor ve geçiyorum.
Christian Dayrnt Black
Britanya ve İrlanda Qudditch Karargahı Başkanı
Christian Dayrnt Black

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Yaaati6
Galleon : 11916
Ekspresso Puanı : 4

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 21:58

Kısalık uzunluk pek öneml ideğil aslında. Fakat yazı boyutunu küçültünce çok göz yoruyor. Hoş druyor fakat insan hataları daha az yakalıyor. Belki büyütse daha güzel olur. Ama RP'leri hoş - tabii hata yakalayamadığım için. XD

Dip Not || Alttaki üye betimlemelerim dışında bir şey söylesin. Yavaş yavaş düzeltmeye çalışıyorum ve o konuyu artık anladım. Beynime kazıdınız resmen. XP
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 15 Ara. 2008, 22:14

Okuduğum tek Rpsi 'Yeni Hayatlar ^^ ' isimli rp olduğu için genel Rp durumu hakkında ne denli doğru bir yorum yapabilirim bilmiyorum ama bu Rplere yorumum aşağıda ki olacak:

Başlangıcı renklenirme ile yapacağım, ilk mesajında ki renklendirmen hoşuma gitse de ikinci mesajında ki alıntı yaptığın cümleler için seçtiğin rengi beğenmedim, belki Rp yaptığın diğer karakterin konuşmaları için verdiği rengi kullanmak istedin bilmiyorum ama yine de hoş durmamış. İçeriğe değinecek olursak, genellikle alıntı yapma taraftarı değilimdir ama senin yaptığın alıntılar yerli yerinde, uzunluğu bence iyi. Betimlemelere değinmeyin demişsin lakin ben değineceğim, evet betimleme konusunda bir zayıflık var bu doğru ama Rplerinin genel durumundan anladığım kadarıyla bu yönünü en kısa zamanda telafi edebilirsin bence. Karakter yansıtışın hoş ama daha fazla düşünce ekliyebilirsin, ayrıca konuşma cümlelerini çok uzun tutmamanı tavsiye ederim bu benim şahsi görüşümdür ki; bence çok uzun tutulan konuşma cümleleri Rpnin akışını bozuyor. Aynı cümleyi yer yer bölerek yazman daha avantajlı olur bence. Yorumum bu kadar, dediğim gibi sadece o başlık altında ki Rplerini okudum, Rplerinde ki genel durum da böyle mi bir bilgim yok. Bence başarılı bir Role Playersın.
Pavel Oleksiy Bazarov

Pavel Oleksiy Bazarov

Erkek

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. 17 Ara. 2008, 19:03

Seçimlerimizden İbaretiz' de ki RP leri çok hoş bence. Bazen betimlemeleri sıkıyo ya da ben tam olarak anlatmak istediği şeyi anlayamıyorum bazen. Ama o RP çok deli. Konu güzel konu ahah. Renkledirmelerde yormuyor beni ayrıca, güzel ^^

Rp Yorumlama
5 sayfadaki 13 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Sonraki
 Similar topics
-
» Rp Yorumlama
» Rp Yorumlama
» ~ Rp Yorumlama ~