Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Rp Yorumlama

+30
Karyn Mia Silethe
Froggy
Constantia Inés Kalliope
Sidus
Indis Oak J. Engelbert
Stéfania Dora Miason
Lily L. Black
Samara Y. Laura D'Owen
Adolf Maynard Griswald
Daphne GreenGrass
Daphne Zoe Launy
Charlie von Diederich
Beverly Joanne Dore
Madeleine Violet Miller
Stefania Valérie Bécaud
Tatyana Johnson
Christophér Thomás Austin
Marveille Croweix
Nicole Marissa Magdalene
Severus Rodney Anthony
Emily L. Black
Vynsja Croweix
Johnny Amoux Malfoy
Odessa Meredith Poulter
Pulcher
Genevieve Tessa Malfoy
Rocio Sycorax Malfoy
Rollet
South Anon Icevita
John Stewen Peterson
34 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
John Stewen Peterson
Seherbaz
John Stewen Peterson

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Yuppirt8
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 11808
Ekspresso Puanı : 6

Rp Yorumlama - Sayfa 5 Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 28 Tem. 2008, 19:38

Paragraf konusunda bir parça Sevarus'a katılıyorum. Tümüyle bütün olanlar gözü yorsa da iki üç cümle sonrası bölünenler de hoş durmaz. Bana kalırsa konuya göre atlamalar yapsa güzel olur ki son rplerinde bunu bulmak zor değil. Rplerinde biraz daha betimleme kullansa çok daha iyi olabileceği fikrindeyim. Sonuçta onlar pastanın süsleri ve biraz kullanırlarsa kasta gayet hoş görünecektir.Bunun dışında oldukça gelişme katetmiş ve yavaş yavaş "iyi" sıfatını haketmiş rpcilerden olduğunu kolaylıkla söyleyebilirim.
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
Adolf Maynard Griswald
Ravenclaw 6. Sınıf Öğrencisi
Adolf Maynard Griswald

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Hmbl7
Kan statüsü : Safkan.
Galleon : 11734
Ekspresso Puanı : 1

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 28 Tem. 2008, 20:12

Akıcı bir anlatımı var. Turuncu rengi konuşmalarında kullanması, pek kullanmaya alışkın olmadığım beyaz rengi daha hoş kılıyor. Betimlemeleri güzel ve uzun olmasına rağmen kolay kolay anlam düşmesine yol açmıyor. Maceraperest kişiliğini çoğu rpsinde kafamıza Dan! :zuha: diye rahatça vurabiliyor. 11'lik boyuta benim geçmemi sağlayan da onun rpleri. Eh, rplerini okuduğum az kişiden biri. Kötü bir özelliğini göremedim. Süper yani ne diyim) :zuha:
Odessa Meredith Poulter
Cadı
Odessa Meredith Poulter

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Heyup7
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11585

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeSalı 29 Tem. 2008, 22:35

İsteyince çok güzel şeyler çıkarabiliyor ortaya. Paragraflarını biraz daha kalın tutabileceği kanaatindeyim ^.^
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/ode
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Friendssx9
Galleon : 12289
Ekspresso Puanı : 75

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. 2008, 15:05

Çok güzel rpler yazıyor rpleri kolaylıkla insanı bağımlı bir hale getirebilir..... Her şeyi mükkemel bir şekilde yapan bu rpci her zaman kendini bir üst kademeye getirmeyi sağlıyor. Kendisini tebrik ediyorum ve böyle rpler yapmasına devam etmesini diliyorum=)
Severus Rodney Anthony
Muggle
Severus Rodney Anthony

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 10811077vl2
Galleon : 11792
Ekspresso Puanı : 0

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. 2008, 15:38

Severus Rodney Anthony demiş ki:
Kendini geliştirme konusunda oldukça hırslı ve istekli. Bu göze çarpıyor. Uzunluk git gide artıyor. Betimlemeler güzelleşiyor. Birde şu yeşilden vazgeçerse çok güzel olur. Bu konuda ısrar etmeyeceğim çünkü, herkesin renk zevki ayrıdır değil mi? Paragrafları biraz daha uzun yazmanı öneririm. Bir rp'nde gördüm 3 cümle yazıp yeni bir paragrafa geçmişsin. Bu rp'yi uzun gösteriyor, ama bana kalırsa bir yandan da kötüleştiriyor. Neyse ben fazla konuştum galiba. xP Çok daha iyi rp'ler çıkaracağına eminim.. ^.^
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/sev
Tatyana Johnson
Muggle
Tatyana Johnson

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Utangga7
Galleon : 12026

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. 30 Tem. 2008, 15:48

Kendini en çok geliştiren üyelerden denmesinden sıkılmıştır herhalde artık:) Ama gerçekten öyle. Rpleri gün geçtikçe gelişiyor. Uzunluk, karakterini yansıtış ve betimlemeleri çok güzel. Rplerini okurken gözümde canlandırabiliyorum anlattıklarını. Tebrik ederim:)
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/tat
Daphne Zoe Launy
Son Dakika Editörü
Daphne Zoe Launy

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 43772825vu8
Galleon : 12067
Ekspresso Puanı : 7

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePerş. 31 Tem. 2008, 22:22

Sende rplerinde kendini gerçekten çok geliştirdin. Arada sırada devrik cümleleri daha fazla kullansan daha hoş durabilir
Samara Y. Laura D'Owen

Samara Y. Laura D'Owen

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 10nm9
Galleon : 11910

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 02 Ağus. 2008, 12:32

A. Pamela Delacour demiş ki:
Sende rplerinde kendini gerçekten çok geliştirdin.

Sende... Biraz daha uzatabilirsen ki yapabileceğinden eminim daha iyi olacaktır, hislerinle betimlemelerini birleştirirsen de...:yuppi: :yuppi:
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/sam
Tatyana Johnson
Muggle
Tatyana Johnson

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 02 Ağus. 2008, 14:54

Rplerindeki içsel düşüncelerini çok beğeniyorum. Anlatımı ve kelimeleri kullanışı çok güzel. Uzunluk, renk seçimi onlarda zaten bir problem yok. Sadece biraz betimleme eksikliği var onu da yaparsa tam olacak:)
Lily L. Black
Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkanı
Lily L. Black

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 44692542ju9
Galleon : 11934

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeC.tesi 02 Ağus. 2008, 15:39

rp renklerini seviyorum ^^ rplerini de seviyorum da xD Eee... İyi işte :S
Stéfania Dora Miason
Muggle

Kadın
Galleon : 11528

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePaz 03 Ağus. 2008, 15:03

renklerine alışamasam da ailecek okuyoruz:hönk:
Adolf Maynard Griswald
Ravenclaw 6. Sınıf Öğrencisi
Adolf Maynard Griswald

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Hmbl7
Kan statüsü : Safkan.
Galleon : 11734

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 04 Ağus. 2008, 17:23

Henüz göremedim sanırım ^.^
Indis Oak J. Engelbert

Indis Oak J. Engelbert

Kadın
Galleon : 11549

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 04 Ağus. 2008, 18:33

Nesnel betimlemeleri gayet iyi, öznel betimlemelere biraz daha yer verebilir. Yeterli uzunlukta, göze hitap açısından da gayat iyi. Genel analmda beğendiğimi söyleyebilirim.

-Yaptığım rpyi
Göl Kenarı/ Sıradan Bir Gün
başlığından bulabilirisiniz.
http://www.hogwartsekspresi.com
Samara Y. Laura D'Owen

Samara Y. Laura D'Owen

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi 04 Ağus. 2008, 18:42

Yeni yeni okudum, 4.sınıfa seçilmesinin nedeni de belli olduğu gibi rp düzeyi. Göl kenarındaki rpside betimlemeler konusunda oldukça başarılı bir rp. Sadece biraz duygu katsa sanki daha iyi olacak, birazcık oda. Rp uzunluğu zaten normalinden fazla, ama akıcı. Gözlerimde canlandırmakta zorlanmadım doğrusu...
Indis Oak J. Engelbert

Indis Oak J. Engelbert

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. 06 Ağus. 2008, 10:06

Betimlemeleri gayet iyi, bana verdiği tavsiyeyi kendisi de harfiyen uyguluyor olmalı ki; öznel betimlemeleri çok güzel =) Karakterinin duygularını çok rahat ifade edebiliyor, ayrıca ekstra olarak yeterli uzunlukta, estetik görünümde ve yazım kurallarına tamamen uygun rpleri var, sadece rpde "bazı" küçük noktalarda tıkanıyor gibi, ama bu çok mühim bir ayrıntı değil, olumsuz olarak söyleyebileceğim başka hiçbir şey yok, tebrik ederim, çok güzeller =)
John Stewen Peterson
Seherbaz
John Stewen Peterson

Erkek

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. 06 Ağus. 2008, 23:35

Hakkında söyledikleri konusunda Samara'ya tamamen katılıyorum.Bu dönem fazla şanslı sayılırız aslında ama bir dahaki dönem rpleriyle ravenclawı geçmemizi zorlaştıracak gibi :zuha: Her neyse ben gerçekten rplerinin kalitesini ve akıcılığını çok beğeniyorum.
Tatyana Johnson
Muggle
Tatyana Johnson

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. 06 Ağus. 2008, 23:49

Aslında rpleri hakkındaki düşüncelerimi gayet iyi biliyor kendisi=) Süper rplerin sahibi. Gerçekten inanılmaz bir hayal gücü var. Rplerini okumak hiç sıkmıyor beni tam tersine zevkle okuyorum:)
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın
Kan statüsü : safkan yani nolcak ki başka.
Galleon : 12340
Ekspresso Puanı : 22

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePerş. 07 Ağus. 2008, 10:03

Renklerin uyumu dikkatimi çekti özellikle. Önceleri ikisinin de mavi tonlarında olması hoşuma gitmemiş olsa da alışınca pek bir şey fark etmiyor. Derslerde konuyu anlatırken oldukça başarılı, teorik sıkıcı bilgilerden çok genel gibi geldi bana. Betimlemelerin iyi düzeyde ve rplerin gittikçe çok daha akıcı bir hal almaya başladı. Ama neredeyse bütün bir paragrafı bilgi ile doldurmaktansa aralara '-' işareti ile çizgi koyup o anki durumu veya sesine dair bir şeyler söyleyebilirsin. Karakterin o anki duygularına biraz daha önem göstermelisin ve iç sesin daha sıklıkla konuşmalı. Bunların dışında son derece iyi ve başarılı.

PS: Alttaki arkadaştan eleştiri içerikli bir yorum isterim xP
https://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/marv
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimePerş. 07 Ağus. 2008, 12:51

Hey! Kim varmış burada? Marv! : ) Yorumlayalım bakalım:

Gördüğüm kadarıyla uzun ve akıcı RP'lerin var Marv. Renk seçimin de gayet hoş duruyor. Karakterinin ruhsal portresini iyi yansıtıyorsun. Fakat bazen bu portreden dışarıya adım atarken, yani çevre tasvirine geçerken sekiyorsun. Ki abartı olmasın, bunu nadiren yapıyorsun. Ayrıca sende de virgül sorunu var sanırım. Uzunca bir cümleyi, bağlaman gerektiği yerde bağlamıyorsun çoğu kez. Belki de ben yanlış görüyorum ama değerlendirmem bu. Onun dışında sitenin en iyilerinden olduğunu zaten biliyoruz ^.^

Not: Gerçek bir yorum yazmayacaksanız, hiç bulaşmayın : )
Indis Oak J. Engelbert

Indis Oak J. Engelbert

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma 08 Ağus. 2008, 01:11

Rp okumayı pek seven bir insan olmadığım için, sadece bir rpsini okumuşluğum var kendisinin, o rpye göre yorum yapacağım;

Göze hitap bakımından gerçekten başarılı olduğunu söylemeliyim. Dinlendirici, zarif ve asil duruyor, renklendirme biçimi.

Rp içeriğine gelecek olursak; imla kurallarına olan özeni özellikle dikkatimi çekti doğrusu. Hiç hata olmadığını söylemek yanlış olmaz herhalde. Bunun dışında, kullandığı kelimeleri özenle ve tek tek seçiyor olmalı ki oldukça özenli kelimeler kullanıyor rp içerisinde. Öznel betimlemeleri yansıtışı mükemmel olsa da, nesnel betimlemelerde özneller de olduğu kadar başarılı değil gibi. Evet, nesneller de çok özenli, dikkatlice yazılmış ve güzel lakin öznellerin yanında biraz daha sönük kalıyor. Birazcık daha nesnel betimlemeyle çok daha güzel olabilir sanırım. Aynı rpde pek çok olayı ele alışı hoşuma gitti. Ek olarak rpleri yeterli uzunlukta, hatta biraz da aşmış gibi.

Her neyse yorumum bu kadar, yıkıcı eleştiri yaptırmaya izin vermeyen rpleri olduğu için eleştirilerim yapıcı yönde =) Rpde ki bu başarının devamını dilerim.
Samara Y. Laura D'Owen

Samara Y. Laura D'Owen

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma 08 Ağus. 2008, 01:23

Samara Y. Laura D'Owen demiş ki:
Yeni yeni okudum, 4.sınıfa seçilmesinin nedeni de belli olduğu gibi rp düzeyi. Göl kenarındaki rpside betimlemeler konusunda oldukça başarılı bir rp. Sadece biraz duygu katsa sanki daha iyi olacak, birazcık oda. Rp uzunluğu zaten normalinden fazla, ama akıcı. Gözlerimde canlandırmakta zorlanmadım doğrusu...

Sanırım buna dikkat edecek artık, daha doğrusu eminim. Yeni rplerinde daha geniş kurgular görmek isteriz ve biraz duyguyu yaşatmanı bekliyoruz senden kuzum. En kısa zamanda yaptığın bir diğer rpyi okuyacağım, hmm... Duygu :yuppi:
Sidus
At adam
Sidus

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 5 Snrrn8
Kan statüsü : At adam
Galleon : 11554

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma 08 Ağus. 2008, 15:14

Boşuna duygu yansıt demiyor yorum yaparken.Açıkçası her rpsinde yansıtmasına bakarak söyleyebilirim ki duygularını yansıtmaktan epey hoşlanıyor.Bunu yapa yapa epey o konuda ustalaştığını söyleyebilirim.Sadece tek sorun bazen duyguların yoğunluğuna öyle dalıyor ki arada betimlemeleri unutuyor birkaç rpsinde.buna da dikkat ederse kendisinin de epey iyi yaptığını söyleyebilirim.Özellikle de ilhami amcası yanında oldu mu :zuha:

Not:Bu aksi atadamın tek bir rpsi var henüz.(adam bulamıyorum ne yapayım?)Neyse Karanlık ormandaki "Merak ve Bela adlı başlığa bakıp yorumlarsanız sevinirim...
Indis Oak J. Engelbert

Indis Oak J. Engelbert

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma 08 Ağus. 2008, 15:32

Betimlemelerin gerçekten çok başarılı olmuş, doğrusu böylesi farklı bir karakterde de bu denli güzel öznel betimleme yapabilmen çok hoşuma gitti, açıkcası ben kendime güvenmiyorum bu konuda. At-adam karakterini gayet iyi yansıtmışsın kanımca. Önemsiz ayrıntılara gelecek olursak, uzunluk olarak gayet güzel, estetik bir görünüm sağlanmış vesaire vesaire.. Genel anlamda beğendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.
John Stewen Peterson
Seherbaz
John Stewen Peterson

Erkek

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma 08 Ağus. 2008, 18:59

John Stewen Peterson demiş ki:
Hakkında söyledikleri konusunda Samara'ya tamamen katılıyorum.Bu dönem fazla şanslı sayılırız aslında ama bir dahaki dönem rpleriyle ravenclawı geçmemizi zorlaştıracak gibi :zuha: Her neyse ben gerçekten rplerinin kalitesini ve akıcılığını çok beğeniyorum.
Constantia Inés Kalliope
Kalliopé de Fuska Sahibesi
Constantia Inés Kalliope

Kadın
Kan statüsü : Safkan ~
Galleon : 12058
Ekspresso Puanı : 13

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma 08 Ağus. 2008, 19:03

Gerçekten çok uzun ve güzel rp'leri var. Betimleme bakımından da çok iyi ve gayet yeterli. Renk seçimleri de gayet iyi,pastel tonlar kullandığı için okunması kolaylaşıyor. Rp'lerinin içerikleri de çok hoş. Genel olarak gayet iyi.

Rp Yorumlama
5 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-
» Rp Yorumlama
» ~ Rp Yorumlama ~
» Rp Yorumlama