Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Rp Yorumlama

+30
Karyn Mia Silethe
Froggy
Constantia Inés Kalliope
Sidus
Indis Oak J. Engelbert
Stéfania Dora Miason
Lily L. Black
Samara Y. Laura D'Owen
Adolf Maynard Griswald
Daphne GreenGrass
Daphne Zoe Launy
Charlie von Diederich
Beverly Joanne Dore
Madeleine Violet Miller
Stefania Valérie Bécaud
Tatyana Johnson
Christophér Thomás Austin
Marveille Croweix
Nicole Marissa Magdalene
Severus Rodney Anthony
Emily L. Black
Vynsja Croweix
Johnny Amoux Malfoy
Odessa Meredith Poulter
Pulcher
Genevieve Tessa Malfoy
Rocio Sycorax Malfoy
Rollet
South Anon Icevita
John Stewen Peterson
34 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 4 Snrrn8
Kan statüsü : Safkan ~~ Wink
Galleon : 11554
Ekspresso Puanı : 0

Rp Yorumlama - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimeC.tesi 26 Tem. 2008, 22:59

Yeni olduğundan dolayı biraz acemi ama yazıları 1 yıllık rp'cinin yazıları gibi. Estetiğe biraz önem versen, [italik, byut, renk fln] görünüş güzel olacak. İçeriğide akıcı ve güzel. Küçük imla hataları ve bozukluklar olsa da geliştirir cünkü olağanüstü bir gelişim gösteriyor son bu haftada.. Ben inanamadım açıkcası.
Odessa Meredith Poulter
Cadı
Odessa Meredith Poulter

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 4 Heyup7
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11585
Ekspresso Puanı : 1

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimeC.tesi 26 Tem. 2008, 23:08

Hımm. İnceleyerek okuduğumu söyleyemeyeceğim; ama son yaptığı iki rp'ye bir göz attım. Sonuncusunda kullandığı renk hoşuma gitmedi, fazla parlak. Bunun dışında hem cinsinden bir karakter yönetmemesine rağmen Chris'i oldukça iyi yansıtıyor. Yer betimlemelerine dikkat etmesi de güzel... Birkaç kelime tekrarı dışında hatası yok gibi. Yeni olmasına rağmen çok başarılı ^.^
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/ode
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın
Kan statüsü : safkan yani nolcak ki başka.
Galleon : 12340
Ekspresso Puanı : 22

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 00:11

Marveille Catty Dixyqué demiş ki:
İlhami amcanın bana küs olduğu bu sıralarda rplerini gördükçe daha da dertleniyorum. Uzunluk pek önemli olmasa da benim için, betimlemeler ve olayları anlatış tarzın harika. Bir çırpıda okunan rplerden. Kullandığın kelimeler öylesine hoş ki anında etkilemeyi başarıyor. Kısacası muhteşem ^^

Buna ek olarak bazı rplerinin boyutunun küçültülmediğini gördüm, neden bilmiyorum ama alışamadım bir türlü 11 boyutunda olmayan rplere :cheesy: Yoksa son derece başarılı, harika, inanılmaz rplerin var. Özellikle bazı yerleri öylesine mükemmel anlatıyorsun ki o anı yaşayabiliyorum. ^^
https://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/marv
Odessa Meredith Poulter
Cadı
Odessa Meredith Poulter

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 00:20

Marveille Catty Dixyqué demiş ki:
Buna ek olarak bazı rplerinin boyutunun küçültülmediğini gördüm, neden bilmiyorum ama alışamadım bir türlü 11 boyutunda olmayan rplere :cheesy: Yoksa son derece başarılı, harika, inanılmaz rplerin var. Özellikle bazı yerleri öylesine mükemmel anlatıyorsun ki o anı yaşayabiliyorum. ^^
Tüm rp'lerimin boyutu 11. Bilgisayarında bir sorun olabilir?.. Her neyse ^.^

Sitede gerçekten eksiksiz diyebileceğim nadir kişilerden. Uzun anlatımının aksine sıkmıyor, betimlemeleriyle o ana ve mekana gidebilmemizi sağlıyor. Anlatım bozukluğu yapmıyor, yazım - noktalamasında da bir sorun yok. Renkleri uyumlu. Kısaca mükemmel yazıyor ve okutuyor, sevdiriyor. =)
Charlie von Diederich
Seherbaz Karargahı & UBBP Genel Başkanı
Charlie von Diederich

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 4 Boupi3
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 12159
Ekspresso Puanı : 49

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 00:44

Anlatımı ve akıcılığı gerçekten çok iyi, fazlasıyla zevk alıyorum Rp'lerini okurken. Marv, şeyi kastediyor sanırım, Rp'deki ilk cümlenin başlarında oluyor sadece 11 Fontu. Birkaç satırdan sonra tekrar 12 boyutuna geçiyor ve bu çoğu kişide çıkan bir sorun oldu maalesef. Bazılarında da tamamen 11 Boyutunda bazılarında bozukluk var, neyse. ^^ Sonuçta çok güzel Rp'lerin var, renk seçimin de zaten sana kalmış bir şey, fazla kurcalamıyorum. (:
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164

Kadın
Kan statüsü : Safkan ~~ Wink
Galleon : 11554

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 00:56

Valla her yönden eksiksiz, kusursuz bulduğum kişicanım ... Yani Mükemmel ötesi. Akıcılık, içerik, betimleme, estetik, mükemmel hepsi... Seni seviyoruz, rp lerini seviyoruz Kaan
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 4 Friendssx9
Galleon : 12289
Ekspresso Puanı : 75

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 00:59

Rplerini severek okuyup örnek aldığım insanlardan biri,beni yaptığı kurgular ve betimlemeler çok etkiliyor. Gün geçtikçe bütün rplerini okuyorum ve kendi rplerimi de o yönde geliştirmeye çalışıyorum=)
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek
Galleon : 11809

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 12:50

Kendini epey bir geliştirdi. Rp renklerini nedense gerçekten çok sevdim... Gözüme çok hoş gözüktü. Ancak çoğu kişide olduğu gibi senin de hataların var. Öncelikle noktalama işaretlerini çok az kullanmansenin için bir eksi. Virgül, noktalı virgül vb. gibi işaretleri biraz daha fazla kullanırsan anlatımın biraz daha düzelecek. Ayrıca rp'lerinde çok fazla alıntı yapıyorsun. Yani karşındakinin konuşması çok uzn sürüyor, sende onun hepsini alıyorsun. Hiç alıntı yapmasan daha hoş olur gibi...
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek
Galleon : 11809

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 12:52

İlk rp'lerine bakıyorum da gerçekten geliştirdin. İlk rp'lerin neydi öyle? Tühh sana... İlk önce renkler birbirine çok benziyor. Karışabilir. Onu acilen düzelt. Rp'lerinin uzunluğuna bir şey demiycem. Ancak betimlemelerin biraz daha özgün olmalı. Cümleleri bağlayamıyorsun. Bunu acilen düzeltmen lazım. Olaylar biraz çabuk gelişiyor. Bunu da düzelt. Ayrıca biraz daha geliştirmen lazım. Karakterini daha iyi yansıt.

Kendimi yorumladım hıhhh :bee:
South Anon Icevita
Muggle
South Anon Icevita

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 4 Hmbl7
Galleon : 11606

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 12:59

South Anon Icevita demiş ki:
Muska dersine yaptığı rp yi okudum cidden hayalgücü geniş bir öğrenci yalnız ders ten çok ders öncesine ağırlık vermiş belki devamını yazar bilmiyorum ama o d agayet iyiydi ama derse ağırlık vermeli sonuçta o bir ravenclaw ;-) Ama oldukça güzel bir rpydi renklendirme oldukça sade aslında daha canlı tutup okuyucunun dikkatini yoğunlaştırabilirdi ama rp nin içeriğide yeterince bağlı tutuyor gibiydi neyse başarılarının devamını dilerim :)

artı birde öz eleştiri yapıyor bu da oldukça önemli birşey:)
http://www.hogwartsekspresi.com
Odessa Meredith Poulter
Cadı
Odessa Meredith Poulter

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 14:51

Charlie Adolph Monaghan demiş ki:
Marv, şeyi kastediyor sanırım, Rp'deki ilk cümlenin başlarında oluyor sadece 11 Fontu. Birkaç satırdan sonra tekrar 12 boyutuna geçiyor ve bu çoğu kişide çıkan bir sorun oldu maalesef. Bazılarında da tamamen 11 Boyutunda bazılarında bozukluk var, neyse.
Benim bilgisayarımda hiçbir sorun yok, her rp'yi normal boyutunda görüyorum. Ancak bir arkadaşımın bilgisayarında kendi rp'lerimi 12 boyutunda görünce şaşırdıysam da üzerinde durmamıştım. Bazılarında bu sorun yokken bazılarında ortaya çıkması tuhaf tabii... Her neyse ^.^ Yorumun için teşekkürler, ve Marv sana da.

O. Meredith Poulter demiş ki:
Uzun yazıyor; ama çok fazla anlatım bozukluğu ve yazım hatası yapıyorsun. Renklendirmeyi de biraz değiştirebilirsin sanki. Ama bir 'Uluslararası Sihirsel Ticaret Standartları Kurulu Başkanı'nı da canlandırmak kolay değildir hani O.o Karakterini yansıtmada başarılısın.Bunun dışında; dün Çatlak Kazan'da yaptığı rp'ye bir göz attım az önce. Paragrafların arasında o kadar boşluk bırakmasına gerek yok, tek satır yeterli. Cinsellikte de sınır tanımıyor besbelli ^.^
Daphne Zoe Launy
Son Dakika Editörü
Daphne Zoe Launy

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 4 43772825vu8
Galleon : 12067
Ekspresso Puanı : 7

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 16:27

Charlie Adolph Monaghan demiş ki:
Anlatımı ve akıcılığı gerçekten çok iyi, fazlasıyla zevk alıyorum Rp'lerini okurken. Marv, şeyi kastediyor sanırım, Rp'deki ilk cümlenin başlarında oluyor sadece 11 Fontu. Birkaç satırdan sonra tekrar 12 boyutuna geçiyor ve bu çoğu kişide çıkan bir sorun oldu maalesef. Bazılarında da tamamen 11 Boyutunda bazılarında bozukluk var, neyse. ^^ Sonuçta çok güzel Rp'lerin var, renk seçimin de zaten sana kalmış bir şey, fazla kurcalamıyorum. (:
Tamamen düşüncelerimi yansıtmışsın Charlie :zuha: AYnı şeyleri düşünüyorum. Ama madem sen yazı boyutunda bi anormallik görmüyorsun, şaşırdım nasıl olabilir ki
South Anon Icevita
Muggle
South Anon Icevita

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 4 Hmbl7
Galleon : 11606

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 16:54

Kendisi gibi rp leri de harika muhtşeme bir hayal gücü ve harika bir anlatım :)
Tatyana Johnson
Muggle
Tatyana Johnson

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 4 Utangga7
Galleon : 12026

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 16:58

Karakterini yansıtışı oldukça güzel. Fakat rplerinde aynı kelimeleri çok sık kullanıyor ve bu da anlatım bozukluğuna neden oluyor. Onun dışında uzunluk ve görünüm açısından bir sorun yok.
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/tat
Daphne GreenGrass

Daphne GreenGrass

Kadın
Galleon : 11740

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 20:26

Rpleri muhteşem zaten Profesörümüz çok beğendiğim biri...
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın
Kan statüsü : safkan yani nolcak ki başka.
Galleon : 12340
Ekspresso Puanı : 22

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 20:57

Yeşil eğer rpnin bütününde kullanılacaksa son derece uyumsuz bir renktir. Onun yerine sadece konuşmalarını veya iç sesini belirtmek için kullanılmalıdır, eğer isteniyorsa. Cümlelerin zayıf gibi göründü. Betimlemelerde zenginleştirip, süslemelisin rplerini. Benzetmelerin alışılmışın dışında, genel kullanılanlardan olmamalı. Anlatım bozukluklarına rastladım ama tek tük olduğundan onların zamanla ortadan kaybolucağını düşünüyorum. Bir şeyden bahsettiysen rpnde, onu gözümüzde canlandırmamıza yetecek kadar iyi anlatmalısın. Biraz ayrıntıya girmelisin yani ^^
https://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/marv
Tatyana Johnson
Muggle
Tatyana Johnson

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 21:49

Söylenecek bir kusur yok ki rplerinde. Akıcılığı, anlatışı ve Sly'li bir karakteri yansıtışı hepsi çok güzel:)
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 21:55

Muggle Profesör'ünü kişiliğimden dolayı pek sevmesemde, yazdığı rpleri çok açıklayıcı ve dikkat çekici olduğunu düşünüp, devamını merakla bekliyorum=)
Tatyana Johnson
Muggle
Tatyana Johnson

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePaz 27 Tem. 2008, 22:18

Son yaptığı rplere baktığımda baya ilerleme kaydetmiş(:
Rplerinin bazılarında anlatım bozuklukları var. Birde bazen noktalama işaretlerini koymayı unutuyor. Ruh halini oldukça güzel yansıtıyor fakat bulunduğu ortamı betimlemesi de gerekiyor.
John Stewen Peterson
Seherbaz
John Stewen Peterson

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 4 Yuppirt8
Galleon : 11808
Ekspresso Puanı : 6

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePtsi 28 Tem. 2008, 02:50

İlk zamanlara göre gerçekten rp konusunda kendini geliştirmiş olduğunu görebiliyorum.Anlatımın akıcı ve ruh halini iyi yansıtabiliyorsun. Sadece yer yer betimlemelerin az olduğunu görüyorum ki sanırım benimkiler de öyle. :zuha:
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePtsi 28 Tem. 2008, 03:06

James Simon Lorgoff demiş ki:
Oldukça hızlı gelişiyor, öğreniyor ve uyguluyor. Nadiren imla hataları ve anlatımda minik aksaklıklar olsa da sitenin en iyileri listesine rahatlıkla koyabileceğim kişi. Bu sitede aktif bir halde RP'ye başlamasından sonra daha da geliştiğini düşünüyorum. Noktadan sonra boşluk bırakma işini halletmeye başladı. Kendisinin de söylediği gibi virgüller zamanla : )

Anlatım olarak eskiden yaptığı şu 'sürekli geçmişi yad etme' hatasını şimdilerde bir malzeme olarak kullanması çok iyi. En azından artık sıkça kullanmak yerine, zamanı geldiğinde anlatıma oturtuyor. Pek RP okumasam da dikkatimi çeken birkaç kurgulu RP'sini zevkle okuduğumu söyleyebilirim. Kurguya göre hareket etmeyi iyi biliyor. Ayrıca anlatım içerisinde John'u okuyucuya tanıtması da çok iyi. Uzunluk ve renk gibi basit konulara değinecek olursak; güçlü anlatımı zaten uzunluğun gereken noktaya ulaşmasını sağlıyor. Renk seçimi de şu klasik beyaz ve turuncu. Gözlerimiz alıştı artık : ) Tartışmasız Gryffindor'un en aktif RP'cisi. Kendisindeki bu RP yapma arzusunu her zaman taktir etmişimdir. Eh, böyle devam ederse binamızın sonu hayra varacak :zuha: O güzel RP'lerinin devamını diliyorum Hüseyin ^.^

Not: Yorumu yapacak olan kişiden uzun ve içerikli bir eleştri bekliyorum.
Vynsja Croweix
The Nocturnal Sahibesi

Kadın
Galleon : 11912
Ekspresso Puanı : 5

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePtsi 28 Tem. 2008, 07:07

Alessia W. Dixyqué demiş ki:
Ne diyebilirim ki? Hiçbir eksiğini görmediğimi söyleyebilirim. Sadece düşüncelerini *bu işaretlerin* arasına alması garibime gitti birazcık. Onun dışında betimleme, anlatım akıcılığı vs. konusunda hiçbir eksiği yok; hatta fazlası var. :zuha: Neyse işte, renklendirme konusunda da bir eksik göremedim. Pastel tonlar çok iyi duruyor, her ne kadar ben white-steelblue'yla gitsem de... Alışmışım. Her neyse, imlâ kurallarında da bir problem yok. Yani kolaylıkla sitenin en iyi RP'cilerinden diyebilirim. :yuppi:
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePtsi 28 Tem. 2008, 13:06

Çok güzel yazdığın rplerinin akıcılığına hayran olduğumu söylebilirim. Yeni yeni farketsemde rplerinin bütün kapsamında güzel ve sürükleyici olduğunu söylemek isterim. İnsan okudukça okuyası geliyor. Bence bir rp de en önemli unsurlardan biri de bu olmalı...
Severus Rodney Anthony
Muggle
Severus Rodney Anthony

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 4 10811077vl2
Galleon : 11792

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePtsi 28 Tem. 2008, 18:17

Kendini geliştirme konusunda oldukça hırslı ve istekli. Bu göze çarpıyor. Uzunluk git gide artıyor. Betimlemeler güzelleşiyor. Birde şu yeşilden vazgeçerse çok güzel olur. Bu konuda ısrar etmeyeceğim çünkü, herkesin renk zevki ayrıdır değil mi? Paragrafları biraz daha uzun yazmanı öneririm. Bir rp'nde gördüm 3 cümle yazıp yeni bir paragrafa geçmişsin. Bu rp'yi uzun gösteriyor, ama bana kalırsa bir yandan da kötüleştiriyor. Neyse ben fazla konuştum galiba. xP Çok daha iyi rp'ler çıkaracağına eminim.. ^.^
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/sev
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 4 Icon_minitimePtsi 28 Tem. 2008, 18:27

Çok teşekkür ederim yorumun için, senin rplerinde son zamanlarda gözüme çarpan ve merakla devamını beklediğim rplerden, bu arada rpmin rengini değiştirdim son rplere bakarsan bunu anlayacağın kanısındayım. Ayrıca boşluk bırakmamın sebebi hoş gözükmesinden dolayı olan bir şey nese konuyu fazla uzatmayalım. Senin rplerin son zamanlarda tamamen bir bütün haline geldi, bunu örnek alıp elimden gelen her şeyi yapmaya çalışcam. Sana fazla yorum yapamıyorum, çünkü kusurun yok=)

Rp Yorumlama
4 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-
» Rp Yorumlama
» ~ Rp Yorumlama ~
» Rp Yorumlama