Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  EkspresEkspres  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Rp Yorumlama

+30
Karyn Mia Silethe
Froggy
Constantia Inés Kalliope
Sidus
Indis Oak J. Engelbert
Stéfania Dora Miason
Lily L. Black
Samara Y. Laura D'Owen
Adolf Maynard Griswald
Daphne GreenGrass
Daphne Zoe Launy
Charlie von Diederich
Beverly Joanne Dore
Madeleine Violet Miller
Stefania Valérie Bécaud
Tatyana Johnson
Christophér Thomás Austin
Marveille Croweix
Nicole Marissa Magdalene
Severus Rodney Anthony
Emily L. Black
Vynsja Croweix
Johnny Amoux Malfoy
Odessa Meredith Poulter
Pulcher
Genevieve Tessa Malfoy
Rocio Sycorax Malfoy
Rollet
South Anon Icevita
John Stewen Peterson
34 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
YazarMesaj
Stefania Valérie Bécaud
Seherbaz
Stefania Valérie Bécaud

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 3 Cheesyol1
Kan statüsü : Safkan
Galleon : 11681
Ekspresso Puanı : 3

Rp Yorumlama - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 03:50

Çeşitli kurgularla karşımıza çıkarken, kendisinin kurgu bulmada ne kadar yetenekli olduğunu gösteriyor. Rplerinde gözüme çarpan sadece az yaptığı imla ve yazım hataları. Onun dışında renklendirmede sabit renkler kullanması, yazı boyutunu küçültmesi görsellikte onu başarılı kılıyor. İçerik bakımından, kullandığı kelimelerin anlaşılabilirliği, konudan konuya atlamaması, düşüncelerini ve ruhsal portresini rpye iyi yansıtışı; rp kalitesini arttırıyor. Biraz betimlemelerle problem var gibi; ama bunu en kısa sürede yok edeceğine inanıyorum.
http://www.hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164
John Stewen Peterson
Seherbaz
John Stewen Peterson

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 3 Yuppirt8
Galleon : 11808
Ekspresso Puanı : 6

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 03:54

Son rpsini yani karekterimin adının bolca rastlandığı şu Kehanet rpsini okudum da çok hoşuma gitti.Bir kere betimlemesine vve anlatımına laf yok.Duygularını da o kadar iyi yansıtmış ki gerçekten hissettiriyor insana.Kurgulama konusunda yetenekli demiş bana ama en az ben kadar yetenekli kendisi de.
Stefania Valérie Bécaud
Seherbaz
Stefania Valérie Bécaud

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 3 Cheesyol1
Galleon : 11681
Ekspresso Puanı : 3

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 04:07

Stefania Valérie Bécaud demiş ki:
Çeşitli kurgularla karşımıza çıkarken, kendisinin kurgu bulmada ne kadar yetenekli olduğunu gösteriyor. Rplerinde gözüme çarpan sadece az yaptığı imla ve yazım hataları. Onun dışında renklendirmede sabit renkler kullanması, yazı boyutunu küçültmesi görsellikte onu başarılı kılıyor. İçerik bakımından, kullandığı kelimelerin anlaşılabilirliği, konudan konuya atlamaması, düşüncelerini ve ruhsal portresini rpye iyi yansıtışı; rp kalitesini arttırıyor. Biraz betimlemelerle problem var gibi; ama bunu en kısa sürede yok edeceğine inanıyorum.

^^
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 07:50

Öncelikle RP'leri içerisinde çok güzel anlatımlar olduğunu söylemeliyim. Her RP'de ortaya küçük şeyler çıkartmayı iyi biliyor. Sıkıcı diyarlardan uzaklaşıp, içeriği hareketlendiriyor. Bu da ben dahil okuyucaları sıkmaz. Herkesin yazılarını severek okuduğunu tahmin ediyorum. Daha önce de söylediğim gibi; pek RP okumasam da okuduklarım arasında en çok hoşuma giden RP'lerin sahibi. Yazılarının estetik güzelliği de konuşma kısımlarının pembe olması dışında (bakma sen buna; ne de olsa ben bir erkeğim xD) tam yerinde. Ortam tasvirlerini ve yeri geldiğinde betimlemelerini çok iyi kullandığını da ekleyeyim. Nadiren virgülleri yanlış yere kullanması veya sıkça tekrarlaması dışında ara sıra anlatımın topallamasından başka bir hatasını göremedim. O topallama dediğim olayı da RP'si içerisinde toparlayıveriyor zaten. Eh, şüphesiz ki sitenin en iyilerinden.
Vynsja Croweix
The Nocturnal Sahibesi

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 3 Friendssx9
Galleon : 11912
Ekspresso Puanı : 5

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 12:43

Ne diyebilirim ki? Hiçbir eksiğini görmediğimi söyleyebilirim. Sadece düşüncelerini *bu işaretlerin* arasına alması garibime gitti birazcık. Onun dışında betimleme, anlatım akıcılığı vs. konusunda hiçbir eksiği yok; hatta fazlası var. :zuha: Neyse işte, renklendirme konusunda da bir eksik göremedim. Pastel tonlar çok iyi duruyor, her ne kadar ben white-steelblue'yla gitsem de... Alışmışım. Her neyse, imlâ kurallarında da bir problem yok. Yani kolaylıkla sitenin en iyi RP'cilerinden diyebilirim. :yuppi:

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 3 Snrrn8
Kan statüsü : Safkan ~~ Wink
Galleon : 11554
Ekspresso Puanı : 0

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 13:09

Okuduğum rp lerinde hiç bir eksiğini göremedim. Çok güzel ve akıcı yazıyor. Göz estetiği de mükemmel, içeriğide. Ama boyutunu 10'la yazma, bende göz problemi varda =) Okuyamadım büyütmek zorunda kaldım :zuha:
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 3 Heyup7
Galleon : 11809

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 15:44

Harika.. Kesinlikle mükemmel. Görsellik açısından değerlendirmek gerekirse kesinlikle muhteşem bir görselliği var. Çok estetik. Aslında rp'ye bakınca okumaya bile gerek yok. O çekici güzellikten rp'nin ne kadar kaliteli olabileceğini anlayabilirsiniz zaten. İçerik harika. Uzunluk bakımından da aynı şekilde. Olayları okuyuculara aktarışı gerçekten mükemmel. Betimlemeler çok güzel. Özelikle cümleleri birbirine bağlayışı olağanüstü. Paragrafların bütünlüğü muhteşem. Böyle devam et. Mükemmelsin...eş
South Anon Icevita
Muggle
South Anon Icevita

Erkek
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 3 Hmbl7
Galleon : 11606

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 21:18

Muska dersine yaptığı rp yi okudum cidden hayalgücü geniş bir öğrenci yalnız ders ten çok ders öncesine ağırlık vermiş belki devamını yazar bilmiyorum ama o d agayet iyiydi ama derse ağırlık vermeli sonuçta o bir ravenclaw ;-) Ama oldukça güzel bir rpydi renklendirme oldukça sade aslında daha canlı tutup okuyucunun dikkatini yoğunlaştırabilirdi ama rp nin içeriğide yeterince bağlı tutuyor gibiydi neyse başarılarının devamını dilerim :)
http://www.hogwartsekspresi.com
Madeleine Violet Miller

Madeleine Violet Miller

Kadın
Galleon : 11546

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 22:23

Uzun ve akıcı rplerin var. Duyguların rahatlıkla rpye yansıtabiliyorsun. Betimlemelerin güzel, noktalama işaretlerine dikkat ediyorsun. Kısaca çok güzel rplerin var.
South Anon Icevita
Muggle
South Anon Icevita

Erkek

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 22:47

Son yaptığın rp yi KSKS sınıfına yaptığını okudu oldukça iyi ama daha da gelişeceğine inanıyorum hayal gücünü kullanarak daha değişik kurgular da yapabileceğine inanıyorum tamam belki alt tarafı bir ders rp si ne oalbilir diyebilrn güzel ama daha da ilgi çekici olabilir :)
Odessa Meredith Poulter
Cadı
Odessa Meredith Poulter

Kadın
Kan statüsü : Melez
Galleon : 11585
Ekspresso Puanı : 1

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 24 Tem. 2008, 23:59

En eksik olduğu nokta anlatım bozuklukları bence. Bunu da yazdığı rp'yi göndermeden önce bir denetimden geçirmesiyle halledebileceğini düşünüyorum. Bunun dışında, yazdıklarını severek okuduğum, fikirlerini güzel bulduğum bir arkadaşım. Çok incelemesem de karakterini başarılı yansıtması sayesinde John'u çözdüğümü söyleyebilirim. Kısacası birkaç ufak eksik dışında mükemmel ^.^

Edit: Bunu John için yazmıştım ancak mesajı silinmiş sanırım. =/ South için de;

O. Meredith Poulter demiş ki:
Uzun yazıyor; ama çok fazla anlatım bozukluğu ve yazım hatası yapıyorsun. Renklendirmeyi de biraz değiştirebilirsin sanki. Ama bir 'Uluslararası Sihirsel Ticaret Standartları Kurulu Başkanı'nı da canlandırmak kolay değildir hani O.o Karakterini yansıtmada başarılısın.
http://hogwartsekspresi.com/lejantlar-karakter-kartlary-f164/ode
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın
Galleon : 12289
Ekspresso Puanı : 75

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 00:13

Kısa ve öz yazıyor, fakat son zamanlarda betimlemeleri ve duygularını anlatmasını çok beğeniyorum ve bunlar geliştikçe de daha uzun ve seçici yazacağına eminim. Örnek aldığım bir çok kişi olsa bile o da bunların ilk 10 sıralamasına rahatlıkla girebilir=) Bu arada kimsenin yanlış anlamasını istemediğimden bir şey eklemek istiorum ben kısa ve öz diyerek anlatımı kastetmiştim, her şeyi tadında ve güzel bir şekilde bitiriyor diye bunu söyledim, anlaşalıbilmişsem ne mutlu bana çünkü ben burda daha yeni bir iki kelime yazıormm bir karşıtlık olsun istemem XD

Kadın
Ruh hali : Rp Yorumlama - Sayfa 3 Snrrn8
Kan statüsü : Safkan ~~ Wink
Galleon : 11554

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 02:16

Rp'ye sanırım yeni başladı. Yeni olmasına rağmen 1 senedir rp yapıyormuş gibi. Akıcı ve anlamlı yazıyor. Çok yetenekli. Bu yolda devam et. Şimdiiikkkk :zuha: 4. ve 5. Sınıflar İçin 2. KSKS Dersindeki rpne yorum yapcam. Son rp'n sanırım. Öncelikle rp'nin görünüşü çok karmaşık. ßaştaki Nicole küçük diğerleri büyük. Nicole farklı renkte. Bunları orantıla. Yeşil tonlarını uygulaman güzel fakat sarı çok cırtlak kaçmış. Ama yeşilin mat tonlarını uygularsan rp'nin görünüşü güzel olur. Veee boyutunu 11 olarak ayarlasan cok cok estetik durur.

İçerik olarak aynı kelimeleri çok tekrarlama. Bu özel isimler için geçerli. Sürekli Elina ve Nicole falan var. Yani O diye veya başka bir şekilde hitap edebilirsin. Betimlemeye oranla cok cok fazla duygu anlatımı var. Düşünce ve duygu yani. Bence sakın bu anlatımını bozma. Kenara köşeye kesinlikle betimlemeler sıkıştır. Ne kadar duygulu ve düşünceli anlatırsan o kadar betimlemen olsun. Öpüldün canım. Harikasın...
South Anon Icevita
Muggle
South Anon Icevita

Erkek

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 10:39

Eski Yazılar sınıfındaki rp ni okudum oldukça güzel yazmışsın beğendim ve diğer bir başlıktada vurguladığım gibi erkek rolüne iyi bürünmüşsün :zuha: İlgi çekebiliyorsun ama renklendirmen çok mat bir tanesini en azından canlı yaparsan okuyucunun dikkatini daha iyi tutabilirsin onun dışında anlatımın falan gayet güzel
Odessa Meredith Poulter
Cadı
Odessa Meredith Poulter

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 22:39

O. Meredith Poulter demiş ki:
Uzun yazıyor; ama çok fazla anlatım bozukluğu ve yazım hatası yapıyorsun. Renklendirmeyi de biraz değiştirebilirsin sanki. Ama bir 'Uluslararası Sihirsel Ticaret Standartları Kurulu Başkanı'nı da canlandırmak kolay değildir hani O.o Karakterini yansıtmada başarılısın.

Bunun dışında; dün Çatlak Kazan'da yaptığı rp'ye bir göz attım az önce. Paragrafların arasında o kadar boşluk bırakmasına gerek yok, tek satır yeterli. Cinsellikte de sınır tanımıyor besbelli ^.^

En son O. Meredith Poulter tarafından Paz 27 Tem. 2008, 14:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın
Kan statüsü : safkan yani nolcak ki başka.
Galleon : 12340
Ekspresso Puanı : 22

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 22:45

İlhami amcanın bana küs olduğu bu sıralarda rplerini gördükçe daha da dertleniyorum. Uzunluk pek önemli olmasa da benim için, betimlemeler ve olayları anlatış tarzın harika. Bir çırpıda okunan rplerden. Kullandığın kelimeler öylesine hoş ki anında etkilemeyi başarıyor. Kısacası muhteşem ^^
https://hogwartsekspresi.editboard.com/lejantlar-biolar-f164/marv
Johnny Amoux Malfoy
Tılsım Profesörü
Johnny Amoux Malfoy

Erkek
Galleon : 11809

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 22:47

Benim de ilhami amcalarım yok. Offfff... Rp'leri gerçekten harika. Uzunluk yerinde. Rp'nin estetiği özellikle çok güzel. Renklerin birbiriyle uyumu. Karakterini yansıtışı vs. vs. hepsi birbirinden güzel. Mükemmel yazıyorsun.
Beverly Joanne Dore
Muggle
Beverly Joanne Dore

Kadın
Galleon : 11580

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 22:50

Rplerini en çok geliştirenlerden biri kesinlikle. Uzunluk ve görünüm açısından hiç bir sorun yok. Sadece bazen kelime tekrarlarına düştüğünü görüyorum. Ki o da uzun rplerin çoğunda oluyor:)
http://www.hogwartsexpresi.com
Odessa Meredith Poulter
Cadı
Odessa Meredith Poulter

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 22:53

Uzun yazıyor; ama kısa paragraflar halinde. Biraz daha kalınlaştırabilir onları ^.^ Bunun dışında rp'lerini incelemediğimden çok fazla yorum yapamayacağım. Ama genel anlamda iyi bulduğumu söyleyebilirim.
Beverly Joanne Dore
Muggle
Beverly Joanne Dore

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 23:03

Açıkcası pek fazla rpsini okumadım fakat yazı şekli ve renk seçimi gayet güzel. Kişiliğini de güzel yansıtıyor şimdiye kadar okuduklarımda bir eksiklik göremedim. Kısacası; binamızın iyi rpcilerinden:)
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 23:22

Düzeltme: Johnny bir tane ilhami amca var o da ak sakallı aksi bir adam. Hangi ara çoğalıp amcalar oldu?

Yoruma gelince. İlk gözüme çarpan şey paragraflarının fazla kısa oluşuydu. Bir saat sonra diye belirtmek yerine bunu rp dahilinde açıklayabilirdin, betimlemelerle. Boyutunu 11 yapabilirsen iyi olur ayrıca. Onun dışında gayet iyi.
South Anon Icevita
Muggle
South Anon Icevita

Erkek

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 25 Tem. 2008, 23:27

Yoruma ne gerek var tek kelimeyle mükemmel sitenin en iyilerinden çiöçeği burnunda admine :zuha:
Marveille Croweix
Perfect Li(f)e Yazarı
Marveille Croweix

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi 26 Tem. 2008, 13:16

Son zamanlarda yeni bir rpni göremesem de genel anlamda iyi olduğunu, sadece cümlelerinde anatım bozukluklarına rastladığımı söyleyebilirim. Ama sitede yaş anlamında küçüklerin de olduğunu ya da olabileceğini hatırlatıp biraz kısıtlamanı öneriyorum ^^
Beverly Joanne Dore
Muggle
Beverly Joanne Dore

Kadın

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi 26 Tem. 2008, 13:47

Kuşkusuz sitenin en iyi rpcilerinden birisi. Anlatımı, rplerin biçimi ve karakterinin yansıtışı çok güzel. Hiç bir eksik yok fazlası var:)
Nicole Marissa Magdalene
Fontjoncouse Otel Ortağı
Nicole Marissa Magdalene

Kadın
Galleon : 12289
Ekspresso Puanı : 75

MesajKonu: Geri: Rp Yorumlama   Rp Yorumlama - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi 26 Tem. 2008, 22:51

Rplerini çok takip etmesemde son zamanlarda bazı rplerini okuyup beğendiğim kişi=)

Rp Yorumlama
3 sayfadaki 7 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
 Similar topics
-
» Rp Yorumlama
» ~ Rp Yorumlama ~
» Rp Yorumlama